fbpx
zdrowie Zdrowie

Zrównoważone rybołówstwo kluczowe dla zachowania zasobów rybnych

Ekologia musi iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Marka NORSAN Omega-3, przekazuje 5 centów z każdego sprzedanego produktu…
WYKORZYSTANIE MORZ NATURALNIE IDZIE W PARZE Z ICH OCHRONA

Ekologia musi iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Marka NORSAN Omega-3, przekazuje 5 centów z każdego sprzedanego produktu organizacjom charytatywnym, które są aktywnie zaangażowane w ochronę naszych mórz i wód.

„Jako dostawca morskich kwasów tłuszczowych omega-3, jesteśmy bardzo świadomi, że odpowiedzialność za ochronę tych zasobów spoczywa także na nas” – mówi Joakim Graff, założyciel norweskiej marki produktów omega-3 NORSAN.

Morza i oceany są największym źródłem pożywienia dla nas, ludzi. Jednocześnie ich zagrożenie nigdy nie było tak widoczne jak obecnie. Zanieczyszczenie oceanów, zwłaszcza plastikowymi odpadami, przełowienie i niebezpieczny wzrost temperatury wód, sprawia, że morskie środowisko cierpi szczególnie.

NORSAN oferuje wartościowy olej rybny, będąc świadomym faktu, że oceany i zasoby rybne muszą być traktowane w sposób zrównoważony. Należą one nie tylko do nas, ale także do przyszłych pokoleń. 

Od początku swojej działalności, marka NORSAN, poprzez różne działania przejmuje odpowiedzialność i ponosi wkład w ochronę wód. Zrównoważone rybołówstwo ma kluczowe znaczenie dla zachowania zasobów rybnych. Produkty z olejem rybnym posiadają certyfikat Friend of Sea (FOS). Oznacza to między innymi, że wykorzystywane są tylko gatunki ryb, które nie są przełowione. Metody połowu nie szkodzą dnu morskiemu, a wskaźnik przyłowu wynosi poniżej 8% całkowitego połowu.

NORSAN jest wiodącym producentem morskich olejów omega-3, a więc korzysta bezpośrednio z zasobów rybnych. W związku z tym ponosi wspólną odpowiedzialność za oceany i zasoby rybne w przyrodzie. Przedstawiciele firmy, nie uważają tego za swoje prawo do wyboru, ale jako nieodłączny obowiązek. 

Zgodnie z ich filozofią: Ci, którzy coś dostają, dają też coś w zamian. Zrównoważone rybołówstwo ma kluczowe znaczenie dla zachowania zasobów rybnych. Dzięki zaangażowanym stowarzyszeniom i ich członkom podejmowane są liczne działania edukacyjne w celu rozsądnego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych lub zapobiegania ich powstawaniu. Czy to poprzez regularne akcje sprzątania, opracowywanie i przekazywanie cennych informacji na temat ochrony środowiska, intensywne prace badawcze i wynikające z nich opracowywanie zaawansowanych metod uwalniania naszych oceanów od dużych kawałków plastiku lub nawet bardzo małych, niewidocznych cząstek tego materiału. Wszystko to kosztuje i każde z tych stowarzyszeń jest uzależnione od darowizn, aby móc kontynuować swoją pracę.

NORSAN jako marka, korzystająca z zasobów mórz jest świadoma, że jest to jedynie niewielki wkład, jednocześnie mając nadzieję, że razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. „Projekt ochrony środowiska nigdy nie jest zakończony i dlatego będziemy pracować nad sobą i nad zrównoważonym rozwojem jako firma zrównoważona i przyjazna środowisku” – mówi jej założyciel Joakim Graff.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Gdańsk Maraton w opcji hybrydowej przeniesiony na drugą połowę maja
Następny wpis
Inov-8 Trailtalon 290 - test butów

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu