fbpx
WYKORZYSTANIE MORZ NATURALNIE IDZIE W PARZE Z ICH OCHRONA

Zrównoważone rybołówstwo kluczowe dla zachowania zasobów rybnych

Ekologia musi iść w parze ze zdrowym odżywianiem. Marka NORSAN Omega-3, przekazuje 5 centów z każdego sprzedanego produktu organizacjom charytatywnym, które są aktywnie zaangażowane w ochronę naszych mórz i wód.

„Jako dostawca morskich kwasów tłuszczowych omega-3, jesteśmy bardzo świadomi, że odpowiedzialność za ochronę tych zasobów spoczywa także na nas” – mówi Joakim Graff, założyciel norweskiej marki produktów omega-3 NORSAN.

Morza i oceany są największym źródłem pożywienia dla nas, ludzi. Jednocześnie ich zagrożenie nigdy nie było tak widoczne jak obecnie. Zanieczyszczenie oceanów, zwłaszcza plastikowymi odpadami, przełowienie i niebezpieczny wzrost temperatury wód, sprawia, że morskie środowisko cierpi szczególnie.

NORSAN oferuje wartościowy olej rybny, będąc świadomym faktu, że oceany i zasoby rybne muszą być traktowane w sposób zrównoważony. Należą one nie tylko do nas, ale także do przyszłych pokoleń. 

Od początku swojej działalności, marka NORSAN, poprzez różne działania przejmuje odpowiedzialność i ponosi wkład w ochronę wód. Zrównoważone rybołówstwo ma kluczowe znaczenie dla zachowania zasobów rybnych. Produkty z olejem rybnym posiadają certyfikat Friend of Sea (FOS). Oznacza to między innymi, że wykorzystywane są tylko gatunki ryb, które nie są przełowione. Metody połowu nie szkodzą dnu morskiemu, a wskaźnik przyłowu wynosi poniżej 8% całkowitego połowu.

NORSAN jest wiodącym producentem morskich olejów omega-3, a więc korzysta bezpośrednio z zasobów rybnych. W związku z tym ponosi wspólną odpowiedzialność za oceany i zasoby rybne w przyrodzie. Przedstawiciele firmy, nie uważają tego za swoje prawo do wyboru, ale jako nieodłączny obowiązek. 

Zgodnie z ich filozofią: Ci, którzy coś dostają, dają też coś w zamian. Zrównoważone rybołówstwo ma kluczowe znaczenie dla zachowania zasobów rybnych. Dzięki zaangażowanym stowarzyszeniom i ich członkom podejmowane są liczne działania edukacyjne w celu rozsądnego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych lub zapobiegania ich powstawaniu. Czy to poprzez regularne akcje sprzątania, opracowywanie i przekazywanie cennych informacji na temat ochrony środowiska, intensywne prace badawcze i wynikające z nich opracowywanie zaawansowanych metod uwalniania naszych oceanów od dużych kawałków plastiku lub nawet bardzo małych, niewidocznych cząstek tego materiału. Wszystko to kosztuje i każde z tych stowarzyszeń jest uzależnione od darowizn, aby móc kontynuować swoją pracę.

NORSAN jako marka, korzystająca z zasobów mórz jest świadoma, że jest to jedynie niewielki wkład, jednocześnie mając nadzieję, że razem możemy osiągnąć wielkie rzeczy. „Projekt ochrony środowiska nigdy nie jest zakończony i dlatego będziemy pracować nad sobą i nad zrównoważonym rozwojem jako firma zrównoważona i przyjazna środowisku” – mówi jej założyciel Joakim Graff.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
wybierz swoje wlasne wyzwanie podczas 6 gdansk maratonu 04

Gdańsk Maraton w opcji hybrydowej przeniesiony na drugą połowę maja

Następne
Inov-8 Trailtalon 290 - chwilę zajęło mi "wybieganie" opinii na temat tego buta.

Inov-8 Trailtalon 290 - test butów

Powiązane artykuły

Odbierz Indywidualny Plan Treningowy z 53% zniżką 📣📣📣 Zostało tylko 5 miejsc❗️
Tak, chcę zniżkę na trenera