fbpx
Jak wybrać bieżnię do domu?

Bieżnia – jak wybrać najlepszą?

Bieżnia to urządzenie, które zyskuje na coraz większej popularności. Bieganie w zaciszu własnego domu lub mieszkania stało się po prostu modne. Na rynku znajdziemy mnóstwo sprzętów z tego rodzaju. Jak więc dokonać najlepszego wyboru? Podpowiadamy.

Bieżnia elektryczna czy mechaniczna?

Na początek warto zadać sobie pytanie czy potrzebujemy zwykłej, taniej bieżni napędzanej siłą naszych nóg, a może lepszym wyborem będzie bardziej profesjonalny sprzęt, który działa po podłączeniu do gniazdka elektrycznego? Nie ma wątpliwości co do tego, że ten drugi typ cieszy się dużo większym zainteresowaniem. To też doskonały wybór dla początkujących biegaczy, którzy marzą o kompleksowym zwiększaniu własnych umiejętności oraz treningu kondycyjnym. Dla kogo więc jest tania bieżnia mechaniczna? Jest to niedrogi sprzęt przeznaczony dla osób, które nie mają specyficznych wymagań oraz dysponują niewielką ilością miejsca w domu lub mieszkaniu. Jest to także rozwiązanie dla tych, którzy wyróżniają się już pewnym poziomem kondycyjnym i są w stanie nadać sobie tempo biegania.

Komfort użytkowania

Bieganie na bieżni powinno być przyjemnością samą w sobie. Jednak dość często problemem jest hałas oraz drgania w jakie wpada urządzenie zwłaszcza w trakcie dużych prędkości. Producenci tych urządzeń starają się jednak wprowadzać do tych sprzętów unikatowe rozwiązania, które sprawiają, że treningi stają się przyjemnością. Dlatego warto zwrócić uwagę na jakość wykonania oraz rodzaj zastosowanych materiałów. Dzięki specjalnym podkładkom i wyciszeniu oraz mocnym połączeniom poszczególnych elementów udaje się uzyskać stabilną konstrukcję. Taka bieżnia jest wytrzymała i odporna na przypadkowe uszkodzenia, a przy tym nie generuje dużo nieprzyjemnego hałasu.

Nowoczesna bieżnia elektryczna powinna być wyposażona w wygodny panel sterujący, który pozwala na elastyczną zmianę prędkości oraz gromadzi dane o użytkowniku i jego osiągach. W ten sposób łatwo wyznaczać sobie kolejne cele oraz monitorować kondycję, spalone kalorie, średnią prędkość i tym podobne.

Dodatkowe wyposażenie bieżni

Niektóre modele tych urządzeń wyposażone są w rozwiązania, które dla wielu osób mogą być zbędnym wydatkiem, natomiast dla niektórych ciekawą opcją przemawiającą za zakupem konkretnego sprzętu. Mowa tutaj na przykład o module WiFi, funkcji Bluetooth, głośnikach lub nawet niewielkim monitorze na którym można oglądać na przykład program telewizyjny. Ciekawym dodatkiem jest także specjalny pas wraz z funkcją masażera. W trakcie biegu wibruje, więc dodatkowo pozwala nam formować górną część sylwetki.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Po co stosować metodę Wima Hofa? Czy może ona pomóc w bieganiu?

Wim Hof - poznaj trzy filary metody oddechowej Icemana

Następne
City Trail nie poddaje się mimo przeciwności losu.

Przyszłość biegów zależy od Ciebie!

Powiązane artykuły

maski 21 01
Czytaj dalej

Nie daj się smogowi – test masek antysmogowych dla sportowców Respro Cinqro i Ultralight

Nadeszła zima, a to oznacza, że razem z zimnymi dniami pojawia się "smog" - cichy wróg nas wszystkich, a w szczególności tych uprawiających sport na "świeżym" powietrzu. Ludzie uruchamiają swoje mniej lub bardziej ekologiczne piece, salonowe kominki i inne źródła dostarczające ciepło do domostw. Niestety, nie zawsze w parze z ekologią. I to najprawdopodobniej nie zmieni się w najbliższych latach, a konsekwencje ponosimy wszyscy. Dziś po maski antysmogowe nie sięgają już tylko biegacze, ale spacerowicze. Zakładamy je wraz z każdym wyjściem na zewnątrz. I słusznie. Jeśli chcesz realizować trening na zewnątrz, to pamiętaj, że obowiązkowym elementem wyposażenia biegacza staje się dziś maska antysmogowa.
kompresja strefowa test skarpet od os1st 06
Czytaj dalej

Kompresja strefowa – test skarpet od OS1st

Na temat biegania napisano już setki, jeśli nie tysiące książek. W wielu z nich rozprawia się na temat stosowania kompresji w treningu biegacza i niestety dość często te opinie nawzajem się wykluczają. Jedni autorzy określają boom na kompresję mianem oszustwa i efektu placebo, z kolei inni upatrują w niej panaceum na różnego rodzaju dolegliwości i sposób na przyspieszoną regenerację potreningową. Ale kto w tym sporze ma właściwie rację?
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model