Lato 2019. W tym roku biegaj i wypoczywaj na Suwalszczyźnie!

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Marzec to czas kiedy większość z nas podejmuje decyzje o wakacyjnym urlopie. Dla biegacza wybór właściwej destynacji letniego wypoczynku nie zawsze bywa łatwy. Z jednej strony pojawia się pragnienie podróży w ciekawe miejsce, z którego będzie można przywieźć bagaż pełen wspomnień, a z drugiej wyjazd na urlop połączony z udziałem w fajnej biegowej imprezie. Jeśli jeszcze nie podjęliście decyzji gdzie spędzicie tegoroczne wakacje, to mamy dla was ciekawą propozycję.

Let’s run in Suwałki? Do tego nie trzeba namawiać

Suwałki i Suwalszczyzna. Coś Wam to mówi? Większość z nas kojarzy je jedynie z mapy pogody i określa mianem „polskiego bieguna zimna”. Tymczasem to stolica regionu, który ma w sobie wyjątkową magię, a jego walory coraz częściej doceniają sami biegacze. Suwalszczyzna, to miejsce niezwykłe. Polodowcowy krajobraz z licznymi jeziorami rozdzielonymi pagórkami stwarza idealne warunki do wypoczynku i … biegania. A skoro o bieganiu mowa, to nie sposób nie wspomnieć o imprezie biegowej RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, którego tegoroczna edycja odbędzie się 6 lipca. Suwalska impreza odbywa się w warunkach wieczornych i nocnych, a jej punktem kulminacyjnym jest „Suwalska ćwiartka”, czyli bieg na dystansie 10,5 km (jedyny w Polsce ćwierćmaraton z atestem PZLA).

reso4

„Bieg z klimatem nie do podrobienia”, jak często mówią o nim biegacze, w Suwałkach organizowany jest po raz czwarty. To co go wyróżnia w skali kraju to z pewnością niesamowita oprawa. Próżno szukać nad Wisłą drugiego takiego biegu, w którym finisz odbywa się w iście hollywoodzkim stylu. Czerwony dywan wyłożony w centrum miasta, który oświetlają dziesiątki świateł, nawet na najbardziej wymagających biegaczach robi niesamowite wrażenie.

reso1

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Trasa biegu, która w głównej mierze wiedzie dawnym traktem carskim (Suwałki w okresie rozbiorów znajdowały się pod zaborem rosyjskim), wypełnia się muzyką, bowiem wzdłuż niej rozlokowane są muzyczne strefy kibicowania. Te same ulice w odstępie zaledwie kilku dni od biegu jeszcze raz wypełnią się muzyką, ale o tym za chwilę.

Biegnij i rozkoszuj się kuchnią Suwalszczyzny

Suwalszczyzna, jako region pogranicza polsko-litewskiego, słynie również z wyjątkowych smaków. Najbardziej rozpoznawalnymi potrawami są kartacze i sękacze. Dlatego też organizator biegu, którym jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach, zapewnia te lokalne przysmaki w pobiegowym bufecie. To z pewnością kolejny charakterystyczny element suwalskiej imprezy, o czym świadczą wspomnienia biegaczy w mediach społecznościowych.

Bieg na Wyspę, czyli bieg śniadaniowy po raz drugi

Podobnie jak w ubiegłym roku uczestnicy RESO Suwałki 10,5 spotkają się dzień później na wspólnym śniadaniu. Mowa o „Biegu na wyspę”, czyli suwalskim biegu śniadaniowym, który w tym roku odbędzie się 7 lipca 2019 r. o godz. 9:00 i zakończy się właśnie wspólnym śniadaniem na wyspie na Zalewie Arkadia. Niezwykle urokliwa wyspa, która znajduje się blisko centrum Suwałk to miejsce, w którym organizatorzy spotkają się z uczestnikami miejskiego święta biegania, aby podziękować za udział i podsumować tegoroczną edycję biegu.

Uczestnicy „Biegu na wyspę”, który będzie biegiem happeningowym, wystartują z Placu Marii Konopnickiej i po ok. 4 km dotrą nad Zalew Arkadia. Tam będzie czekała na nich pyszna suwalska jajecznica i … muzyczna niespodzianka.

reso2

Suwałki czują bluesa! Biegacze też

11 lipca, a więc kilka dni po RESO Suwałki 10,5 – Miejskim Święcie Biegania, rozpoczyna się SUWAŁKI BLUES FESTIWAL, największy bluesowy festiwal w Polsce i jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Europie. Na scenach plenerowych i w pubach oraz restauracjach co roku występują gwiazdy światowego formatu. Klimat wielkiego muzycznego święta czuć od rana do nocy. Ważną informacją jest, że koncerty plenerowe, podczas których występują gwiazdy, są całkowicie bezpłatne. Klimat bluesa biegacze poczują z pewnością na trasie „Suwalskiej ćwiartki” ponieważ jedną z muzycznych stref będzie właśnie strefa Suwałki Blues Festiwal.

Biegiem zwiedzaj Suwalszczyznę

Czas pomiędzy RESO Suwałki 10,5 – Miejskim Świętem Biegania a Suwałki Blues Festiwal warto poświęcić na podróże po Suwalszczyźnie. Ten niezwykły region kryje w sobie mnóstwo atrakcji. Wystarczy wspomnieć chociażby o Wigierskim Parku Narodowym i Suwalski Parku Krajobrazowym, czy kultowym jeziorze Wigry (szczególnie polecamy zatrzymać się w Przystani Stary Folwark www.przystanstaryfolwark.pl). Wszędzie znajdziecie tu ścieżki do biegania, które na każdym kroku wypełniają przepiękne widoki. Skąd inąd Suwalszczyzna to kraina piękna jak baśń, a każdy widok to gotowa pocztówka z wakacji. Te najbliższe, spędzone w północno-wschodniej Polsce, z pewnością będą należeć do udanych.

Let’s run in Suwałki? Tak, tak, tak! Zapisy >>>TUTAJ.

reso3

 

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę