Gdańsk Maraton w opcji hybrydowej przeniesiony na drugą połowę maja

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Wszyscy biegacze, którzy szykowali formę biegową na 5.5 Gdańsk Maraton w formule hybrydowej, zaplanowany pierwotnie na weekend 16-18 kwietnia, muszą uzbroić się w cierpliwość. Gdański Ośrodek Sportu zdecydował się przenieść zawody na weekend 21-23 maja 2021 roku.

Powodem, jak najbardziej słusznej decyzji organizatorów są obostrzenia wprowadzone przez Radę Ministrów, dotyczących m.in. organizacji imprez sportowych. Z pewnością znajdzie się grupa zadowolonych biegaczy, którzy otrzymali dodatkowe pięć tygodni przygotowań do startu na królewskim dystansie.

Zapisy na Gdańsk na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską właśnie ruszyły!
Zapisy na Gdańsk na Piątkę oraz Sztafetę Maratońską właśnie ruszyły!

Wirtualny Gdańsk Maraton 5.5 potrwa do końca kwietnia

„Nietypowe czasy wymagają wyjątkowej formuły Gdańsk Maratonu, dlatego postanowiliśmy zrobić wszystko, żeby umożliwić Wam realizację Waszej pasji” – powiedzieli organizatorzy niezwykłej edycji oznaczonej liczbą 5.5.

W tej wyjątkowej edycji mogą wziąć udział wszyscy biegacze w najróżniejszych zakątkach świata. Cel jednak pozostaje ten sam – dystans maratoński, 42 kilometry i 195 metrów, który musi pokonać każdy z uczestników. Rywalizacja wirtualna wystartowała w Wielką Sobotę, czyli 3 kwietnia. Termin realizacji wyzwania w tej formule został wydłużony do 30 kwietnia 2021 roku.

Pokonaj maraton na raty, zaproś znajomych do sztafety lub pobiegnij w biegu towarzyszącym

Dla tych, którym aktualna forma nie pozwala jeszcze porwać się na pełen dystans maratoński, sugerujemy podzielenie sobie biegu na trzy dni, start w sztafecie, bądź udział w imprezie towarzyszącej zawodom – Gdańsk na piątkę.

Gdańsk Maraton w 2021 odbędzie się w kilku wariantach.
Gdańsk Maraton w 2021 odbędzie się w kilku wariantach.

Aplikacja mobilna Sport Gdańsk

Wszystkich biegaczy zainteresowanych Gdańsk Maratonem 5.5 zachęcamy do pobrania aplikacji mobilnej. Jedną z jej funkcjonalności jest możliwość wgrania osiągniętego wyniku.