Reebok ZigLite Run – TEST

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Recenzja męskich butów do biegania Reebok ZigLite Run.

Pierwsze wrażenia

Już po wyjęciu z pudełka, buty Reebok ZigLite wyróżniają się oryginalnością. Prawdziwie kosmiczny design! Czarny kolor butów złamany seledynowymi wstawkami to odważny, ale bardzo trafiony pomysł. Gumowa podeszwa w kształcie zygzaka to również dość nietypowe rozwiązanie, choć od jakiegoś czasu promowane przez firmę Reebok w serii „Zig”

Buty wyróżniają się przede wszystkim niewielką wagą. Są lekkie jak piórko! Odczuwa się to zarówno trzymając but w ręce jak i biegnąc w nim. Mimo niewielkiego ciężaru, buty wydają się bardzo solidne, a materiały użyte do zrobienia ich stosowne. Miękki język i cholewka oraz elastyczna wkładka sprawiają, że w butach Reebok czuje się jak w domu od pierwszego założenia. Buty szybko dostosowują się do kształtu mojej stopy. Tuż po wyjęciu z pudełka aż chce się iść w nich pobiegać!

Polecam…

  • do biegania po twardych nawierzchniach – rzeczywiście, zgodnie z założeniami producenta, kosmiczna podeszwa z dobrym skutkiem minimalizuje wstrząsy przy bieganiu po asfalcie. Niestety testowałem buty zbyt krótko, aby podzielić się wrażeniami z dłuższych dystansów.
  • do biegania w deszczu – zwracając uwagę na konstrukcję zygzakowej podeszwy, byłem zaskoczony dobrą przyczepnością butów w mokrych warunkach. Na twardej powierzchni zachowywały się bez zarzutu. Na oficjalnej stronie Reeboka wyczytałem, że to dzięki wstawkom antypoślizgowym i wypustkom w podeszwie. Buty zadziwiająco szybko też wysychały.
  • na siłownię – buty fantastycznie nadają się na siłownię czy do ćwiczeń fitness. W tym kontekście są równie wygodne, co podczas biegu. Do tego fajnie się prezentują. Czego chcieć jeszcze?

Nie polecam…

  • do biegania w terenie – pakiet amortyzacyjny jest ewidentnie zaprojektowany z myślą o asfalcie. Na miększej nawierzchni takiej jak ściółka leśna albo nawet tartanowa bieżnia pojawia się uczucie grząskości.
  • do biegania w zimie – w Finlandii zima już za pasem, dni stają się coraz krótsze i zimniejsze. Wierzchnia część buta wykonana jest z tak lekkiej siateczki, że ciarki mnie przechodzą na myśl o bieganiu w nich podczas temperatury poniżej 0, nawet w grubszych skarpetkach. Chociaż buty wyposażone są w dwa niewielkie elementy odblaskowe to jak na fińskie standardy to niezbyt dużo.
  • fanom biegania minimalistycznego – co prawda Reebok zapewnia, że buty naśladują swoim ułożeniem naturalny ruch stopy, to system amortyzacji i „wysoka pięta” mogą być dla nich denerwujące.

Werdykt

Buty ZigLite wydają się być dość uniwersalnym modelem, który świetnie sprawdza się podczas treningu. Myślę, że z powodzeniem można też w nim startować na zawodach. Buty są nie tylko bardzo funkcjonalne, ale też bardzo oryginalne, co jest dobrą wiadomością dla tych, którym zależy na dobrej aparycji podczas biegu. Polecam!

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!