fbpx
grass

„TRZY MĄDRE MAŁPY” – Recenzja

W drodze powrotnej do domu na Święta miałem wielką przyjemność przesłuchać debiutancką książkę Łukasza Grassa pt. „Trzy mądre małpy”. Jest to autorska historia o jego wewnętrznej przemianie.

W drodze powrotnej do domu na Święta miałem wielką przyjemność przesłuchać debiutancką książkę Łukasza Grassa pt. „Trzy mądre małpy”. Jest to autorska historia o jego wewnętrznej przemianie z zasiedziałego i otyłego dziennikarza w triatlonistę z prawdziwego zdarzenia. I choć od jej papierowej premiery minęło już kilka miesięcy, to myślę, że warto do tej pozycji powrócić.

Tuż po lekturze „Trzech mądrych małp” jestem pełen wrażeń i refleksji. Łukasz Grass przypomina nam, że sport i aktywność fizyczna jest dla każdego. Że ruchu potrzebujemy do prawidłowego funkcjonowania jak powietrza. Zgodnie z jego filozofią sprawność fizyczna i umysłowa nie wykluczają się, ale idą ze sobą w parze. Pisałem też trochę już o tym na łamach Treningu Biegacza. Co jest jednak naprawdę inspirujące to wielka, wydawałoby się niemożliwa, przemiana autora. Od 100 kilogramowego grubasa do Iron Mana. Przede wszystkim imponuje tu jego własna moc generująca tę przemianę. Dzięki odpowiednim celom, ciężkiej pracy i wielkiej determinacji każdy może stawać się lepszym, bardziej usatysfakcjonowanym sportowcem i człowiekiem.

Książka napisana jest przez zawodowego dziennikarza. To było dla mnie jasne od samego początku. Język, którym posługuje się Łukasz Grass jest prosty i niezwykle przystępny, co sprawia że jego historia jest bardzo dynamiczna. Czyta (słucha) się ją z wypiekami na twarzy. Myślę też, że każdy, niezależnie od poziomu triatlonowego albo biegowego zaangażowania, może odnieść się do doświadczeń autora. Niektórzy z pewnością też znajdą w nich motywację lub nawet konkretną wskazówkę dotyczącą triatlonowego ścigania się, choć jak zarzeka się sam autor jego książka nie jest sportowym poradnikiem.

Jeśli ktoś nie sięgnął jeszcze po tę pozycję, gorąco zachęcam. Z pewnością jest to bardzo pozytywny motywacyjny impuls w sam raz na nowy rok 2013!

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
przetrenowane osly czyli kiedy dopada kontuzja

Przetrenowane osły, czyli kiedy dopada kontuzja...

Następne
tluszcz

Kiedy zaczynamy spalać tkankę tłuszczową?

Powiązane artykuły

mistrz w kazdym z nas 1
Czytaj dalej

Mistrz w każdym z nas

„Mistrz w każdym z nas” jest opowieścią o czterech sportowcach – biegaczach, którzy pod okiem czujnego i mądrego Trenera przygotowują się do najważniejszego startu w karierze – występu na igrzyskach..
rzeznik historia kultowego biegu 04
Czytaj dalej

“Rzeźnik. Historia kultowego biegu” – książka, która zmienia myślenie o bieganiu

“Rzeźnik. Historia kultowego biegu” - książka Anny Dąbrowskiej i Piotra Skrzypczaka trafia na polski rynek w idealnym, bo trudnym dla samej imprezy, momencie. W dobie kontrowersji i problemów związanych ze startem XIII edycji Rzeźnika za sprawą lektury możemy nabrać dystansu, którego części zbulwersowanych krytyków z pewnością brakowało, a przy okazji - zaznaczam to już na wstępie - nie utonąć w litanii pochwał, której można się było spodziewać po tego typu publikacji. Ta książka to jednak znacznie więcej niż kronika znanego biegu, to w dużej mierze diagnoza współczesnego środowiska polskich biegów górskich na tle samych narodzin idei szybkiego pokonywania szczytów.
top 10 publikacji biegowych galaktyki w 2015 roku 01
Czytaj dalej

TOP 10 publikacji biegowych GALAKTYKI w 2015 roku

Styczeń miesiącem podsumowań… u nas również – tym razem w klimacie książkowym. Przedstawiamy wam listę tytułów biegowych/sportowych 2015 roku na jakie naszym zdaniem powinniście zwrócić uwagę ...