Biegasz? Spisz się! [SPIS BIEGACZY 2014]

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Trwa Narodowy Spis Biegaczy 2014. Nie ważne czy biegasz maratony czy truchtasz sobie od czasu do czasu – biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Wejdź na stronę www.spisbiegaczy.pl, spisz się i pomóż nam stworzyć jak najpełniejszy raport o polskiej biegowej społeczności.

Celem Narodowego Spisu Biegaczy jest promocja biegania w Polsce. Chcemy pokazać jak wielu Polaków biega, że biegać może każdy i że to nie moda, ale sposób tysięcy ludzi na zdrowe życie i lepsze samopoczucie. Wychodzimy z założenia, że nie ważne czy startuje się w zawodach czy od czasu do czasu truchta po okolicy. Biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Zatem wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z bieganiem zachęcamy do spisania się w Narodowym Spisie Biegaczy.

Raport o biegaczach w Polsce

Spisanie się polega na wypełnieniu anonimowej ankiety. Zadajemy w niej kilkanaście pytań dotyczących biegania, np. od jak dawna biegasz, jak często, w jakich porach roku biegasz, itp. Zebrane dane opracujemy i stworzymy pełny raport o biegaczach w Polsce – nie tylko startujących w biegach masowych, ale także tych rekreacyjnych i początkujących.

Zastanawialiście się ilu jest biegaczy w Polsce?

Po wypełnieniu ankiety każdy spisany biegacz otrzyma swój indywidualny numer, którym może podzielić się na Facebooku. Chcemy, żeby Spis był wielki i powszechny – bo taki powinien być spis. Zależy nam, żeby dowiedziało się o nim i spisało się jak najwięcej osób, byśmy mogli stworzyć jak najpełniejszy, wiarygodny raport.

Gdzie i kiedy?

Spisać się można na stronie www.spisbiegaczy.pl. Narodowy Spis Biegaczy trwa od 23 maja do 30 września 2014 roku. W październiku powstanie raport opisujący biegową społeczność w Polsce. Wyniki badań będziemy także omawiać na międzynarodowej konferencji dotyczącej biegaczy i rynku biegowego, organizowanej pod koniec października przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Nie zbieramy danych osobowych

  • Ankieta jest anonimowa. Zostawienie maila jest dobrowolne. Nie trzeba tego robić (można, jeśli chce się otrzymać raport w formie elektronicznej).
  • Podawane informacje to nie są dane osobowe – bo nie łączymy ich z daną osobą. Pytania metryczkowe (wiek, płeć, województwo) są nam potrzebne do celów statystycznych. Reszta pytań dotyczy biegania.
  • Jeśli zdecydujesz się zostawić swojego maila, nigdy nie łączymy podanych danych z Twoim adresem e-mail. Te dane trafiają do dwóch różnych baz. Nikomu tych baz nie sprzedajemy.

Znani się spisują!

Coraz więcej znanych osób przyłącza się do akcji. Do Narodowego Spisu Biegaczy dołączyli m.in dziennikarze: Paweł Wilkowicz, Przemysław Iwańczyk, Tomasz Lis, Maciej Kurzajewski, Beata Sadowska oraz dwukrotny medalista igrzysk olimpijskich w skoku wzwyż Artur Partyka.

Jak się spisać?

1. Wchodzisz na stronę www.spisbiegaczy.pl i wypełniasz I część ankiety. To będzie 9 krótkich pytań – zajmie Ci to max. 2-3 minuty.

2. Po wypełnieniu pierwszej części możesz zakończyć spisywanie. Choć nie ukrywamy, że szalenie nam zależy, żebyś poświęcił/a nam jeszcze chwilę i wypełnił/a drugą część (to dodatkowe 3-4 minuty). Chcemy zebrać jak najpełniejsze dane, żeby raport był jak najbardziej wiarygodny.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę