fbpx
PKO Nocny Bieg na 5 w Białymstoku

PKO Nocny Bieg na 5 – wyjątkowa piątka dla każdego!

Chcesz się ścigać? Czy raczej wolisz aktywną formę alternatywnego wieczornego zwiedzania miasta? Przyjeżdżasz do Białegostoku specjalnie na ten bieg? A może to wstęp do półmaratonu? Bez względu na to, co sprowadza Cię do Białegostoku w dniach 13-14 maja – najlepszym sposobem na spędzenie sobotniego wieczora będzie wzięcie udziału w PKO Nocnym Biegu na 5!

Weekend z PKO Białystok Półmaratonem to nie tylko bieg na dystansie 21,0975 km, ale także kilka innych, tzw. biegów towarzyszących. Najważniejszym, przynajmniej pod względem sportowym, z nich jest PKO Nocny Bieg na 5 km. W tym roku odbędzie się on ponownie w nocnej formule, na dodatek dzień przed startem półmaratonu. Stwarza to wiele ciekawych możliwości dla uczestników. Jakich? Przekonajcie się sami!

Bieganie po rekordy…

Dystans 5 km jest lubiany przez wielu biegaczy ze względu na to, że nie jest tak wyczerpujący dla organizmu jak dłuższe biegi, można na nim dość często startować i ścigać się na maksimum swoich możliwości, a i tak potrafi solidnie zmęczyć. Wiele osób traktuje piątkę jako główny cel startów i właśnie w Białymstoku będą mieli okazję sprawdzić się na tym dystansie. Dlaczego akurat PKO Nocny Bieg na 5? Wypada w idealnym terminie – samym środku wiosennego sezonu biegowego, trasa jest szybka i posiada atest PZLA, a do tego bieg rozgrywany jest w niesamowitej, nocnej atmosferze. 

Podobnie jak w biegu głównym start i meta zlokalizowane będą w samym sercu miasta. Wystartujemy z okolic Pałacu Branickich, a finiszować będziemy przy Ratuszu na Rynku Kościuszki. Trasa poprowadzona została szerokimi ulicami, aby każdy biegacz miał odpowiednią przestrzeń dla siebie. Ci, którzy ścigają się o każdą sekundę, na pewno docenią bardzo długie proste, gdzie po prostu można skupić się na mocnym, równym tempie. Jestem przekonany, że takie warunki będą sprzyjać osiąganiu wymarzonych czasów – powiedział Grzegorz Kuczyński, Prezes Fundacji Białystok Biega. 

… i dla widoków!

Lokalizacja trasy w samym centrum miasta oznacza, że nawet krótszy z zaplanowanych na 13-14 maja w Białymstoku biegów będzie miał wiele walorów turystycznych. Zwłaszcza, że bieg wystartuje o godz. 21:00, co sprawia, że okolice trasy zyskają dodatkowy klimat, m.in. dzięki miejskiemu oświetleniu. Okazja do zobaczenia miasta od tej strony zdarza się niezwykle rzadko, dlatego aż szkoda byłoby z niej nie skorzystać.

Start w kultowym dla Białegostoku miejscu i meta na urokliwym rynku. Atrakcyjna i dogodna trasa, a do tego efekty świetlne, gorący doping kibiców i dobra muzyka. PKO Nocny Bieg na 5 to będzie naprawdę dobra zabawa. Jestem przekonany, że atmosfera tego biegu będzie tak świetna, że zawodnicy będą żałowali, że to tylko 5 km – powiedział Grzegorz Kuczyński. – W tym roku tak zaplanowaliśmy weekend PKO Białystok Półmaratonu, by bieg na dystansie 5 km odbywał się innego dnia, co da szansę niektórym biegaczkom i biegaczom wystartować zarówno na piątkę jak i w półmaratonie. Wiem, że nie brakowało wśród uczestników poprzednich edycji śmiałków, którzy za wszelką cenę chcieli wziąć udział w obu biegach. Nawet ci, którym zależy na jak najlepszym czasie na dłuższym dystansie mogą potraktować PKO Nocny Bieg na 5 jako rozruch. Limit czasu wynoszący 50 minut pozwala pokonać całą trasę wręcz marszem – dodał prezes Fundacji Białystok Biega, zachęcając tym samym do udziału nawet te osoby, które nie czują się wystarczająco dobrze przygotowane, by od razu przebiec 5 km. To również z myślą o nich organizatorzy przygotowali PKO Nocny Bieg na 5.

bialy 2 1

Atrakcyjny pakiet i medal

O tym, że PKO Nocny Bieg na 5 to nie tylko bieg towarzyszący półmaratonowi, ale wręcz równorzędna impreza, świadczy poziom jego organizacji i zaangażowania organizatorów w przygotowanie tej rywalizacji. W pakiecie premium można znaleźć taką samą koszulkę techniczną AdRunaLine z pięknym kwiatowym wzorem, jak w przypadku dłuższego dystansu. Co więcej, w tym roku po raz pierwszy medale na mecie biegu na dystansie 5 km i półmaratonu będą się różniły. Zgodnie z tradycją imprezy, na medalach znajdzie się kolejna rzeźba z Ogrodów Branickich. 

Tym razem szyje uczestników naszych biegów ozdobi Adonis, który dołączy do Kalisto, Flory, Bachusa, Diany, Aketona, Apollo i Wenus – czyli rzeźb przedstawionych w poprzednich latach. Jednak o ile w półmaratonie na mecie zawodnicy otrzymają medal w kolorze antycznego złota, o tyle finiszerzy piątki otrzymają krążki w kolorze antycznego srebra. Zależało nam na tym, by uczestnicy, którzy zdecydują się wystartować na obu dystansach nie dostali dwóch identycznych medali – podsumował Grzegorz Kuczyński. 

Weekend pełen atrakcji

Bez względu na to, czy będziemy w Białymstoku w charakterze półmaratończyka, osoby biegnącej na 5 km, mocarza startującego na obu dystansach czy też po prostu jako kibic, na pewno nie będziemy mogli narzekać na brak atrakcji. W dniach 13-14 maja stolica Podlasia będzie prawdopodobnie najbardziej rozbieganym miastem w Polsce. Czeka nas bowiem nie tylko PKO Nocny Bieg na 5 oraz jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton, ale również tradycyjny Bieg Śniadaniowy w sobotę rano oraz biegi dla dzieci i młodzieży. Oczywiście imprezie towarzyszyć będą liczne dodatkowe atrakcje, stoiska partnerskie i atrakcje w ramach Sport EXPO. I nawet, jeśli ktoś po PKO Nocnym Biegu na 5 będzie miał już zrealizowany główny punkt weekendu, to warto zostać jeden dzień dłużej, by w niedzielę zagrzewać do walki półmaratończyków!

Zapisy na PKO Nocny Bieg na 5 >>>

ASZ01000
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
15. Poznań Półmaraton. For. Organizatora.

Mocne bieganie w trakcie 15. Poznań Półmaratonu

Następne
20. Cracovia Maraton

Jeden cel, różne twarze. 20. Cracovia Maraton pod znakiem sportu i edukacji

Powiązane artykuły

bieg przez most bialoleka 2016 04
Czytaj dalej

Bieg przez Most – Białołęka 2016

Tej jesieni zabiegani mieszkańcy Warszawy, a szczególnie jej północnej strony, oraz wszyscy żądni aktywnych wydarzeń, będą mieli okazję po raz czwarty sprawdzić swoje możliwości podczas biegu przez most im. Marii Skłodowskiej-Curie. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę 4 września o godz. 11:00, limit uczestników został zaplanowany na 1.000 osób, a zapisy już ruszyły!
37 pko wroclaw maraton juz za dwa miesiace 01
Czytaj dalej

37. PKO Wrocław Maraton już za dwa miesiące

Kolejne święto wrocławskich biegaczy nadchodzi wielkimi krokami! 37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się już w trzecią niedzielę września, 15.09.2019 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, biegacze rozpoczną i zakończą pokonywanie dystansu 42 195 metrów ulicami Stolicy Dolnego Śląska na historycznej arenie.