fbpx
15 Bieg Ursynowa - 4 czerwca 2023, Warszawa

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

15. Bieg Ursynowa „Yes, I KEN” zbliża się wielkimi krokami. Na liście startowej już prawie 2000 biegaczy. Przypominamy, że zapisy trwają tylko do niedzieli, 28 maja. Bieg startuje 4 czerwca o godz. 10.00 przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. 

Najszybsza piątka w Warszawie

Rywalizacja na dystansie 5 km od kilkunastu lat przyciąga biegaczy amatorów i wyczynowców. Długa prosta wytyczona na głównej arterii dzielnicy – alei Komisji Edukacji Narodowej – jest idealna do szybkiego biegania i bicia rekordów życiowych. Na trasie Biegu Ursynowa odbywały się nawet Mistrzostwa Polski. 

W niedzielę, 4 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00 zawodnicy wystartują spod Urzędu Dzielnicy Ursynów przy alei KEN 61. Trasa o nawierzchni asfaltowej ma atest PZLA. 

Organizator, Urząd Dzielnicy Ursynów, przygotował 2100  pakietów startowych, w których znajdą się m.in. imienny numer startowy i pamiątkowa koszulka techniczna. Pakiety rozchodzą się jak świeże bułeczki. 

Zapisy – to takie proste

Zapisać można się na stronie biegursynowa.waw.pl

Opłata startowa wynosi niezmiennie 55 zł dla osób dorosłych urodzonych w latach 1959-2004. Ulgowe wpisowe w wysokości 30 zł przewidziano dla młodzieży z roczników 2005-2011 oraz seniorów urodzonych w latach 1949-1958. Osoby od 75. roku życia, tj. urodzone w 1948 r. lub wcześniej, są zwolnione z wpisowego.

W tym roku po raz pierwszy na Biegu Ursynowa zostanie przeprowadzona klasyfikacja drużynowa. Zgłoszenia do niej są przyjmowane są drogą e-mailową pod adresem: info@runvegan.pl, a szczegółowe zasady rywalizacji dostępne są w regulaminie. 

Biuro zawodów w Urzędzie Dzielnicy Ursynów będzie czynne w przeddzień wydarzenia, w sobotę, 3 czerwca, w godz. 11.00-18.00 oraz – dla osób spoza Warszawy i w szczególnych przypadkach – bezpośrednio przed biegiem, w niedzielę, 4 września, w godz. 8.30-9.30. 

Start i meta biegu znajduje się przy urzędzie. Limit na pokonanie 5 kilometrów wynosi 45 minut. Na mecie każdy, kto ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal. Biegacze mogą też liczyć na piękne zdjęcie z ich zmagań – ekipa foto już w gotowości!

Profesjonaliści są wśród nas

Na liście startowej 15. Biegu Ursynowa znajduje się, już tradycyjnie, wiele znanych nazwisk, a szczególnie interesująco zapowiada się rywalizacja o zwycięstwo wśród kobiet. Na linii startu staną bowiem po raz kolejny Dominika Stelmach i Iwona Bernardelli. Rok temu obie panie stanęły na 2. i 3. stopniu podium, a szybsza o ponad minutę była Iwona Bernardelli. Czy przyszła pora na rewanż?

Iwona Bernardelli to czołowa polska maratonka, uzyskująca także świetne wyniki w krótkich biegach ulicznych. Na królewskim dystansie walczy o zdobycie minimum olimpijskiego na igrzyska w Paryżu 2024 roku. 

Dominika Stelmach jest od 15 lat mieszkanką Ursynowa, a w tym roku – ambasadorką 15. Biegu Ursynowa. Wicemistrzyni świata 2018 w biegach górskich, rekordzistka świata w biegu 12-godzinnym, w maju zdążyła już (po raz 7 w karierze) wygrać Wings For Life (tym razem w Gruzji) oraz być najlepszą Polką na trasie półmaratonu w Białymstoku.

Ambasadorem i uczestnikiem 15. Biegu Ursynowa jest także Marcin Konieczny, znany jako MKON, mistrz świata kat. 45-50 lat w triathlonie na dystansie IRONMAN, nie tylko znakomity sportowiec, ale też inspirujący mówca i motywator.

Rekordy imprezy wydają się być zatem mocno zagrożone! Najlepsze wyniki w historii Biegu Ursynowa to:

 • 13:51 Łukasz Parszczyński (2014 r.)
 • 15:52 Dominika Nowakowska (2012 r.)

Do pobicia są także rezultaty zwycięzców z roku ubiegłego:

 • 14:54 Mateusz Gos
 • 16:40 Mariola Baranowska 

Biegaczom, którzy zamierzają walczyć o rekordy życiowe, organizatorzy oferują pomoc doborowego grona pacemakerów, którzy poprowadzą grupy na określone czasy. Jest wśród nich m.in. zastępca burmistrza Dzielnicy Ursynów, Bartosz Dominiak. 

Oto pełna lista “zajęcy”:

 • 18:00 Michał Orzeł
 • 19:00 Marcin Leja
 • 20:00 Michał Niemira i Janusz Łukomski
 • 21:00 Krzysztof Bieniak i Michał Szybalski
 • 22:00 Mateusz Zgoda i Tomasz Wnuk
 • 23:00 Paweł Skwarcz
 • 24:00 Rafał Belkiewicz i Zbigniew Araźny
 • 25:00 Jacek Łowczak
 • 26:00 Kamil Strzelczyk i Damian Mikulski
 • 28:00 Robert Wójcik i Angelika Apanowicz
 • 30:00′ Piotr Kunka i Magdalena Brzozowska
 • 33:00 Bartosz Dominiak i Jacek Łowczak
 • 35:00′ Jarosław Szostakowski i Joanna Grochowska
 • “byle dobiec” Beata Brzezowska z grupą Slow Jogging

Zapisy i regulamin dostępne na stronie biegursynowa.waw.pl

15. Bieg Ursynowa odbędzie się 4 czerwca 2023
15. Bieg Ursynowa odbędzie się 4 czerwca 2023
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
1 Mila - mityng lekki i atletyczny

Ostatnie dni zapisów na 1MILĘ w Warszawie

Następne
9. Cracovia Półmaraton Królewski: 14 czerwca początek zapisów!

9. Cracovia Półmaraton Królewski: 14 czerwca początek zapisów!

Powiązane artykuły

maraton warszawski 01
Czytaj dalej

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawski

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawskim, a wraz z nim zorganizowane będą biegi towarzyszące tak, aby każdy mógł wystartować na odpowiednim dla siebie dystansie. Organizatorzy przygotowali szerokie spectrum sportowych atrakcji. Wśród nich są m.in. bieg na 5 kilometrów, sztafeta i bieg dla dzieci.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM