36. Półmaraton Wiązowski – jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce już 28 lutego

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Biegasz? Biegnij z nami! Już 28 lutego biegniemy po raz trzydziesty szósty! Półmaraton Wiązowski to jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce. Tu zaczyna się sezon, tu możesz się sprawdzić w niełatwych warunkach. Nie możesz być pewny dobrej pogody. Musisz się spodziewać, że będzie wiało. To bieg dla twardych zawodników, dla Ciebie! Gwarantujemy sprawną organizację, doskonałą atmosferę i gorący doping kibiców. Zapisz się i pokaż, na co Cię stać!

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-05

W tej edycji imprezy dołączyliśmy do Grand Prix Traktu Brzeskiego, czyli serii imprez biegowych, które odbywają się w okolicy historycznego Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja Grand Prix została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy i uznana za sukces organizacyjny, co zaowocowało kolejną edycją o rozbudowanej formule, poszerzonej o kolejne imprezy z naszym półmaratonem i Wiązowską 5-tką na czele. Cieszymy się, że weźmiemy udział w tym projekcie! W 2016 roku Grand Prix Traktu Brzeskiego odbędzie się w pięciu miejscowościach, a do cyklu zaliczone zostały następujące biegi:

  • Wiązowna – 28. lutego, dystans: 21,097 km i 5 km
  • Mińsk Mazowiecki – 29. maja, dystans: 15 km i 5 km
  • Biała Podlaska – 12. czerwca, dystans: 15 km i 10 km
  • Platerów – 26. czerwca, dystans: 10 km
  • Siedlce – 28. sierpnia, dystans: 21,097 km i 5 km (Finał GPTB)

Wszystkie biegi cyklu odbywają się po nawierzchni asfaltowej, a trasy posiadają atest PZLA.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-03

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Co do samej trasy 36. Półmaratonu Wiązowskiego, to w tym roku uległa ona zmianie. Do półmetka pobiegniemy starą trasą do Glinianki, a wrócimy tym razem przez malownicze lasy Pęclina. Nie musisz biegać maratonów, by świetnie się u nas bawić. Na starcie Wiązowskiej 5-tki może stanąć każdy, kto ukończył 14 lat. Tradycyjnie już odbędą się biegi młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych oraz bieg krasnoludków – czyli wielka atrakcją imprezy dedykowana przedszkolakom, które w specjalnej oprawie pokonują dystans około 200 m.

Ogromne zaangażowanie samorządu lokalnego, mieszkańców i sponsorów sprawia, że wciąż rośnie zainteresowanie Półmaratonem. W ubiegłorocznej edycji na starcie stanęło 1929 zawodników i zawodniczek: 1043 w biegu głównym na dystansie 21,097 km, 315 w Wiązowskiej 5-tce, 371 w biegach młodzieżowych i 200 w Biegu Krasnoludków. Najmłodsza zawodniczka miała niespełna 2 miesiące, a najstarszy – 77 lat.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-02

Organizatorami Półmaratonu są samorząd gminny, Klub Sportowy „Advit” przy współpracy z placówkami oświatowymi, ochotniczymi strażami pożarnymi, klubami sportowymi, uczniowskimi klubami sportowymi, policją i żandarmerią wojskową oraz liczną grupą wolontariuszy. Wolontariat to już tradycja imprezy. W prace zaangażowane są niekiedy całe rodziny. Sukces przedsięwzięcia jest wynikiem pracy ludzi, którzy pragną upowszechniać zdrowy tryb życia i zachęcać do biegania zawodników w każdym wieku, promować sport, jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu.

Półmaraton Wiązowski to impreza sportowa integrująca mieszkańców oraz świetna promocja gminy. Lokalne firmy przekazują środki pieniężne, sponsorują nagrody i upominki dla zawodników i zawodniczek.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-01

Doskonałe oznakowanie tras, baza sportowa w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie – z zapleczem gastronomicznym i opieką medyczną, to niepodważalne atuty naszego mitingu. Pólmaraton Wiązowski to świetny sprawdzian przed całorocznymi występami lekkoatletycznymi dla wyczynowców, a także znakomity trening dla amatorów. Zacznij sezon w Wiązownie!

Dla przypomienia

  • startujemy 28 lutego o godzinie 12.00
  • ul. Kościelna 20
  • strona www biegu dostępna tutaj