fbpx
36 polmaraton wiazowski jeden z najstarszych biegow zimowych w polsce juz 28 lutego 06

36. Półmaraton Wiązowski – jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce już 28 lutego

Biegasz? Biegnij z nami! Już 28 lutego biegniemy po raz trzydziesty szósty! Półmaraton Wiązowski to jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce. Tu zaczyna się sezon, tu możesz się sprawdzić w …

Biegasz? Biegnij z nami! Już 28 lutego biegniemy po raz trzydziesty szósty! Półmaraton Wiązowski to jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce. Tu zaczyna się sezon, tu możesz się sprawdzić w niełatwych warunkach. Nie możesz być pewny dobrej pogody. Musisz się spodziewać, że będzie wiało. To bieg dla twardych zawodników, dla Ciebie! Gwarantujemy sprawną organizację, doskonałą atmosferę i gorący doping kibiców. Zapisz się i pokaż, na co Cię stać!

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-05

W tej edycji imprezy dołączyliśmy do Grand Prix Traktu Brzeskiego, czyli serii imprez biegowych, które odbywają się w okolicy historycznego Traktu Brzeskiego. Pierwsza edycja Grand Prix została przyjęta z dużym entuzjazmem w środowisku biegaczy i uznana za sukces organizacyjny, co zaowocowało kolejną edycją o rozbudowanej formule, poszerzonej o kolejne imprezy z naszym półmaratonem i Wiązowską 5-tką na czele. Cieszymy się, że weźmiemy udział w tym projekcie! W 2016 roku Grand Prix Traktu Brzeskiego odbędzie się w pięciu miejscowościach, a do cyklu zaliczone zostały następujące biegi:

  • Wiązowna – 28. lutego, dystans: 21,097 km i 5 km
  • Mińsk Mazowiecki – 29. maja, dystans: 15 km i 5 km
  • Biała Podlaska – 12. czerwca, dystans: 15 km i 10 km
  • Platerów – 26. czerwca, dystans: 10 km
  • Siedlce – 28. sierpnia, dystans: 21,097 km i 5 km (Finał GPTB)

Wszystkie biegi cyklu odbywają się po nawierzchni asfaltowej, a trasy posiadają atest PZLA.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-03

Co do samej trasy 36. Półmaratonu Wiązowskiego, to w tym roku uległa ona zmianie. Do półmetka pobiegniemy starą trasą do Glinianki, a wrócimy tym razem przez malownicze lasy Pęclina. Nie musisz biegać maratonów, by świetnie się u nas bawić. Na starcie Wiązowskiej 5-tki może stanąć każdy, kto ukończył 14 lat. Tradycyjnie już odbędą się biegi młodzieżowe w różnych kategoriach wiekowych oraz bieg krasnoludków – czyli wielka atrakcją imprezy dedykowana przedszkolakom, które w specjalnej oprawie pokonują dystans około 200 m.

Ogromne zaangażowanie samorządu lokalnego, mieszkańców i sponsorów sprawia, że wciąż rośnie zainteresowanie Półmaratonem. W ubiegłorocznej edycji na starcie stanęło 1929 zawodników i zawodniczek: 1043 w biegu głównym na dystansie 21,097 km, 315 w Wiązowskiej 5-tce, 371 w biegach młodzieżowych i 200 w Biegu Krasnoludków. Najmłodsza zawodniczka miała niespełna 2 miesiące, a najstarszy – 77 lat.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-02

Organizatorami Półmaratonu są samorząd gminny, Klub Sportowy „Advit” przy współpracy z placówkami oświatowymi, ochotniczymi strażami pożarnymi, klubami sportowymi, uczniowskimi klubami sportowymi, policją i żandarmerią wojskową oraz liczną grupą wolontariuszy. Wolontariat to już tradycja imprezy. W prace zaangażowane są niekiedy całe rodziny. Sukces przedsięwzięcia jest wynikiem pracy ludzi, którzy pragną upowszechniać zdrowy tryb życia i zachęcać do biegania zawodników w każdym wieku, promować sport, jako doskonałą formę spędzania wolnego czasu.

Półmaraton Wiązowski to impreza sportowa integrująca mieszkańców oraz świetna promocja gminy. Lokalne firmy przekazują środki pieniężne, sponsorują nagrody i upominki dla zawodników i zawodniczek.

36-polmaraton-wiazowski-jeden-z-najstarszych-biegow-zimowych-w-polsce-juz-28-lutego-01

Doskonałe oznakowanie tras, baza sportowa w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Wiązownie – z zapleczem gastronomicznym i opieką medyczną, to niepodważalne atuty naszego mitingu. Pólmaraton Wiązowski to świetny sprawdzian przed całorocznymi występami lekkoatletycznymi dla wyczynowców, a także znakomity trening dla amatorów. Zacznij sezon w Wiązownie!

Dla przypomienia

  • startujemy 28 lutego o godzinie 12.00
  • ul. Kościelna 20
  • strona www biegu dostępna tutaj 
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
konkurs biegaczu enel sport czyli cialo biegacza pod pelna kontrola 01

KONKURS, BIEGACZU! ENEL-SPORT – CIAŁO BIEGACZA POD PEŁNĄ KONTROLĄ

Następne
top 10 publikacji biegowych galaktyki w 2015 roku 01

TOP 10 publikacji biegowych GALAKTYKI w 2015 roku

Powiązane artykuły

nizsze wpisowe na amberexpo polmaraton gdansk tylko do konca sierpnia 01
Czytaj dalej

Niższe wpisowe na AmberExpo Półmaraton Gdańsk tylko do końca sierpnia!

Nieco ponad trzy miesiące dzielą nas od trzeciej edycji AmberExpo Półmaraton Gdańsk, który odbędzie się już 16 października. W tym roku nie zapomniano o amatorach krótszych dystansów i przygotowano bieg towarzyszący półmaratonowi na dystansie 5 km. Listy startowe na obie imprezy cały czas zapełniają się, a organizatorzy informują, że najniższa opłata obowiązuje tylko do końca sierpnia.
RUN TORUŃ już po raz jedenasty!
Czytaj dalej

Do RUN TORUŃ 2022 coraz bliżej!

Spis treści Hide Trasy biegówRejestracja, listy startowe, regulaminy biegówMedalePakiet startowyPacemakerzyKlasyfikacja drużynowaWolontariatBądź na bieżąco! Na listach startowych 11. RUN…
reso suwalki 10 5 czyli bieg z klimatem nie do podrobienia 01
Czytaj dalej

RESO Suwałki 10,5 – czyli bieg z klimatem nie do podrobienia

Północno-wschodnia Polska powoli przestaje być już białą plamą na biegowej mapie naszego kraju, a to m.in. za sprawą imprez biegowych, które organizowane są w tym regionie. Jedną z nich jest RESO Suwałki 10,5 – Miejskie Święto Biegania, czyli suwalski festiwal biegów, którego pierwsza edycja odbyła się 2016 r.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM