fbpx
10. PKO Białystok Półmaraton już w najbliższy weekend

Biegowy jubileusz w podlaskim wydaniu – nadchodzi weekend z 10. PKO Białystok Półmaratonem!

Już w najbliższy weekend w stolicy Podlasia odbędzie się jedna z większych, a na pewno najgorętszych biegowych imprez sezonu wiosennego. Tysiące biegaczek i biegaczy weźmie udział w 10. PKO Białystok Półmaratonie, PKO Nocnym Biegu na 5 oraz biegach towarzyszących. Pierwsze atrakcje czekają na uczestników i kibiców już w piątek.

Weekend z 10. PKO Białystok Półmaratonem zapowiada się bardzo atrakcyjnie i niezwykle intensywnie. Już w piątek 12 maja rusza SPORT EXPO, które zostanie zorganizowane w nowoczesnym gmachu Biblioteki Politechniki Białostockiej. W jego ramach uczestnicy będą mogli m.in. odebrać pakiety startowe. Jednak na EXPO warto wybrać się nie tylko w celu odebrania swojego numeru, ale także po to, by zapoznać się ze stoiskami partnerów biegu i atrakcjami przygotowanymi przez organizatorów. Targi, otwarte nie tylko dla biegaczy, ale też kibiców, potrwają w piątek w godzinach 17:00-20:00 oraz w sobotę od 10:00 do 20:00.

Odbiór pakietów startowych podczas targów będzie możliwy w Biurze Zawodów w godzinach otwarcia SPORT EXPO. Jak co roku przy okazji białostockiego półmaratonu, wiele osób przybywa do stolicy Podlasia na cały weekend. Jednak, jeżeli ktoś dojeżdża na główny bieg na ostatnią chwilę, również w niedzielę 14 maja będzie mógł odebrać pakiet startowy. Biuro Zawodów będzie czynne w godzinach 7:00-9:00. Trzeba jednak mieć na uwadze, że jest ono zlokalizowane ok. 2 km od linii startu, nie warto więc zwlekać z odbiorem pakietu, gdyż start biegu zaplanowano na godz. 10:00.

PDS 20220515 2500

Impreza dla każdego biegacza

Jednym z wyróżników wydarzenia organizowanego przez Fundację Białystok Biega są atrakcje przewidziane nie tylko dla uczestników głównych biegów, ale w zasadzie każdego biegacza. W sobotę rano odbywa się tradycyjny Bieg Śniadaniowy, który nie wymaga zapisów i na który może przyjść każdy. Do pokonania jest dystans ok. 4 kilometrów, w spokojnym tempie, bez presji, rywalizacji, w pięknym otoczeniu przyrody i w radosnej atmosferze.

Radosnej atmosfery i dodatkowych emocji nie zabraknie też na pewno w ramach PKO Biegu Juniora. Dzieci w wieku od 2 do 14 lat będą biegać na dystansach od 100 m do 1 kilometra na Rynku Kościuszki. Promocja ducha sportu wśród dzieci jest jednym z celów organizatorów, który od lat konsekwentnie realizują. W tym roku w ramach PKO Biegu Juniora udział weźmie aż 1500 osób – czyli komplet przewidzianych przez organizatorów uczestników. 

2022 BP Biegi Dzieciecie Karpinski Krzysztof 204

Wieczorem w sobotę wystartują uczestnicy PKO Nocnego Biegu na 5. Start z Placu Marszałka Piłsudskiego nastąpi o 21:00. Dla ponad 1300 zapisanych osób będzie to okazja do pościgania się, wzięcia udziału w pierwszej w życiu imprezie biegowej lub rozruchu przed niedzielnym półmaratonem. Główny bieg, czyli jubileuszowy 10. PKO Białystok Półmaraton wystartuje w niedzielę o godzinie 10:00, a na trasę wyruszy ok. 2500 osób. Oznacza to, że w trakcie całego weekendu możemy spodziewać się w Białymstoku nawet ponad 5000 biegaczek i biegaczy. Zapisy online są już zamknięte, ostatnią szansą na udział w biegu mogą być zapisy w Biurze Zawodów, jednak organizatorzy zaznaczają, że miejsc zostało bardzo mało, więc warto udać się biura w piątek, jeśli zamierzamy się zarejestrować jeszcze do biegu.

Ciekawostką w przypadku 10. PKO Białystok Półmaratonu jest specjalna klasyfikacja przygotowana przez partnera biegu Auto-Idea Mercedes – Benz. Będzie ona polegać na rywalizacji na ostatnim kilometrze. Spośród biegaczy, którzy pokonają półmaraton w czasie wolniejszym niż 1:15 i biegaczek z wynikiem wolniejszym niż 1:25, utworzona zostanie specjalna klasyfikacja z najszybciej pokonanym ostatnim kilometrem. Warto zatem walczyć do samej mety o najlepszy wynik!

PDS 20220515 0105

Strefy kibicowania

Przy tak licznej rzeszy uczestników, nie może zabraknąć gorącego dopingu, zagrzewającego do biegu. Biorąc pod uwagę lokalizację biegów, zarówno w PKO Biegu Juniora jak i PKO Nocnym Biegu na 5, oprócz kibiców, którzy przybędą wraz ze swoimi zawodnikami, okazję do wspierania biegaczy będą mieli również mieszkańcy, ale też turyści przebywający w Białymstoku. To zaleta organizacji tego typu imprez w pobliżu charakterystycznych punktów miasta.

Co więcej, organizatorzy przewidzieli aż 14 punktów kibicowania podczas 10. PKO Białystok Półmaratonu. To oznacza aż 14 różnych miejsc, w których kibice mogą spontanicznie dołączyć do innych osób, by wspólnie zagrzewać biegaczki i biegaczy do walki. Na punktach prezentować się będą zespoły rockowe, składy hip-hopowe, bębniarze, DJ’e, a nawet kapela ludowa. Przy takim przekroju repertuaru, każdy, bez względu na swój gust muzyczny, znajdzie coś dla siebie!

Gratką dla kibiców na pewno będzie strefa przygotowana przez Urząd Marszałkowski. W niej znajdzie się telebim, na którym w trakcie biegu wyświetlane będą zdjęcia, które będą mogli zobaczyć również biegnący. Już teraz kibice mogą przesłać zdjęcie dopingujące wybranego biegacza, które w czasie biegu zdjęcie pojawi się na dużym telebimie.

trasa HM

Dodatkowe atrakcje

Weekend z 10. PKO Białystok Półmaratonem to również wiele innych „okołobiegowych” atrakcji. Przy okazji biegów dziecięcych, na Rynku Kościuszki zostanie utworzone miasteczko lekkoatletyczne. To inicjatywa Sponsora Tytularnego imprezy – PKO Banku Polskiego. W miasteczku wiele miejsc do szaleństw i zabawy znajdą także ci młodzi adepci sportu, którzy nie będą brali udziału w PKO Biegu Juniora.

Ci, którzy ukończą rywalizację w ramach 10. PKO Białystok Półmaratonu, bezpośrednio po biegu będą mogli odpocząć w pięknym otoczeniu Ogrodów Pałacu Branickich. Tam znajdzie się strefa finiszera, w której będzie można spędzić czas z innymi biegaczami, rodzinami czy kibicami. A jeżeli komuś z uczestników szybko wrócą siły i będzie żądny dodatkowych atrakcji, w tym roku po raz pierwszy organizatorzy przygotowali MEDAL PARTY. Będzie to oficjalne zamknięcie całego weekendu z jubileuszowym 10. PKO Białystok Półmaratonem. Odbędzie się na popularnym terenie piknikowym „Młynowa”. Podstawą wstępu będzie medal (z półmaratonu lub biegu na 5 km), a wejść na imprezę będzie można z osobą towarzyszącą. Start w niedzielę o 19:00.

Pakiet informacji

Jak w przypadku każdej imprezy biegowej organizowanej w centrum dużego miasta, tak i przy okazji weekendu w Białymstoku, należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu drogowym. Poszczególne ulice będą wyłączane już w sobotę przy okazji PKO Biegu Juniora, a później PKO Nocnego Biegu na 5. W niedzielę z ruchu będą wyłączane ulice, którymi prowadzi trasa 10. PKO Białystok Półmaratonu. Wszelkie informacje o zmianach w organizacji ruchu dostępne będą na www.bialystokpolmaraton.pl.

Jeżeli planujesz przyjazd do Białegostoku w najbliższy weekend i masz jeszcze jakieś wątpliwości lub pytania, zachęcamy również do odwiedzenia strony organizatora 10. PKO Białystok Półmaratonu i zakładki z najczęściej zadawanymi pytaniami. To swoista pigułka informacyjna, której lektura powinna rozwiać wszelkie wątpliwości: FAQ | Białystok Półmaraton (bialystokpolmaraton.pl).

5km trasa


Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
FBD6FA85 D6A9 4836 900D 7CD8ABFE8872

Program Memoriału Czesława Cybulskiego zapełnia się gwiazdami

Następne
Koszulka 15. Biegu Ursynowa, który odbędzie się 4 czerwca 2023

Bieg Ursynowa odbędzie się 4 czerwca 2023

Powiązane artykuły

dziesiec kilometrow sladami wydarzen czerwca 1956 r konkurs 02
Czytaj dalej

Dziesięć kilometrów śladami wydarzeń czerwca 1956 + KONKURS

10 km indywidualnie lub 5 x 2 km w Sztafecie Pamięci pokonają 24 czerwca zawodnicy, którzy wystartują w biegu LOTTO Poznański Czerwiec ’56, upamiętniającym pierwszy niepodległościowy zryw w powojennej Polsce. Bieg wystartuje z historycznego miejsca – bramy zakładów im. H. Cegielskiego, rywalizacja zakończy się w równie znanym z tamtych wydarzeń miejscu – dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Gajowej.