fbpx
4 bmw polmaraton praski 2 wrzesnia w nocnej odslonie 05

4. BMW Półmaraton Praski – 2 września w nocnej odsłonie!

Energia przyjemnego, letniego wieczoru. Warszawa po zachodzie słońca. Światło i muzyka. A w końcu Ty i szybka trasa na 21,097 km. Nadchodzi zupełnie nowa odsłona biegania na prawym brzegu Wisły – 2 września BMW Półmaraton Praski wystartuje o godzinie 20.30!

Energia przyjemnego, letniego wieczoru. Warszawa po zachodzie słońca. Światło i muzyka. A w końcu Ty i szybka trasa na 21,097 km. Nadchodzi zupełnie nowa odsłona biegania na prawym brzegu Wisły – 2 września 4. BMW Półmaraton Praski wystartuje o godzinie 20.30!

4-bmw-polmaraton-praski-2-wrzesnia-w-nocnej-odslonie-03

Po trzech pierwszych, gorących edycjach pora schłodzić temperaturę powietrza, a podgrzać sportowe emocje.

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zdecydowaliśmy się zorganizować bieg nocy. Doceniając organizację poprzednich edycji, uczestnicy żartowali, że dodatkowo moglibyśmy wpłynąć na pogodę, a więc – zgodnie z życzeniem – w tym roku gwarantujemy, że temperatura będzie oscylowała w okolicach 18 stopni” – mówił dyrektor imprezy Sławomir Szczęsny.

4-bmw-polmaraton-praski-2-wrzesnia-w-nocnej-odslonie-04

Taka prognoza na pewno może sprzyjać biciu rekordów życiowych, tym bardziej, że impreza tradycyjnie zostanie rozegrana na bardzo szybkiej trasie. 4. BMW Półmaraton Praski ponownie prowadzić będzie głównymi arteriami Pragi Południe, ale start i meta odbędą się w blasku PGE Narodowego. To na błoniach stołecznego stadionu powstanie też miasteczko biegowe. Stąd też rozpocznie się 4F Piątka Praska – cieszący się dużym zainteresowaniem bieg towarzyszący na dystansie 5 km.

4-bmw-polmaraton-praski-2-wrzesnia-w-nocnej-odslonie-05

O godzinie 21.00, zaraz za półmaratończykami, wystartują uczestnicy 4F Piątki Praskiej. Trasa tego biegu prowadzić będzie znanymi ulicami Pragi Północ i Południe, między innymi ul. Targową i Jagiellońską.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło osiem tysięcy osób. Spośród 5742 biegaczy, którzy pokonali 21 km 97 m najszybsi byli Kenijczycy – triumfował Hilary Kiptum Maiyo z czasem 1:04.51, a wśród kobiet Stella Jepngetich Barsosio – 1:12.27. W biegu 4F Piątka Praska, w którym rywalizowało blisko dwa tysiące osób zwyciężyli Damian Roszko – 15.00 i olimpijka z Rio de Janeiro Iwona Lewandowska (obaj 4F Running Team) – 16.32.

4-bmw-polmaraton-praski-2-wrzesnia-w-nocnej-odslonie-02

Więcej informacji o nadchodzącej edycji oraz rejestracja odbywa się przez stronę: www.bmwpolmaratonpraski.pl

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
5 powodow dla ktorych warto postawic na energie squeezy 02

5 powodów, dla których warto postawić na energię Squeezy

Następne
buty z misja nowe wersje rewolucyjnych butow adidas parley 02

Buty z misją. Nowe wersje rewolucyjnych butów adidas Parley

Powiązane artykuły