Buty z misją. Nowe wersje rewolucyjnych butów adidas Parley

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

adidas wprowadza nowe wersje butów Parley: UltraBOOST, UltraBOOST X oraz UltraBOOST Uncaged. Buty wykonane są z plastiku z odpadów oceanicznych (Parley Ocean Plastic™), a kolorystyką nawiązują do odcieni morskich głębin. Z okazji Światowego Tygodnia Oceanów adidas zaprasza do wzięcia udziału w wirtualnym biegu na rzecz oceanów.

adidas wprowadza na rynek trzy nowe wersje kultowych już, ekologicznych butów adidas Parley – UltraBOOST, UltraBOOST X i UltraBOOST Uncaged. Wszystkie w nowej, błękitnej tonacji inspirowanej odcieniami oceanów. To kolejne modele butów stworzone z plastiku uzyskanego z odpadów oceanicznych wyławianych z terenów przybrzeżnych, takich jak Malediwy. Przetwarzając morskie zanieczyszczenia w najwyższej jakości materiały, adidas przekształca zagrożenie w ponadczasową korzyść, a elementy wykonane z tego wyjątkowego recyklingu, stają się znakiem rozpoznawczym prestiżowych projektów marki. Zwiększenie produkcji butów stworzonych z Parley Ocean Plastic™ to kolejny krok w wypełnianiu strategii Parley A.I.R – unikania wytwarzania plastiku, przechwytywania odpadów z tworzyw sztucznych oraz szukania nowych sposobów ich wykorzystania.

buty-z-misja-nowe-wersje-rewolucyjnych-butow-adidas-parley-01

Do wyprodukowania jednej pary butów, przetwarzanych jest średnio 11 plastikowych butelek. Z uzyskanego w ten sposób plastiku w UltraBOOST Parley, Parley UltraBOOST X oraz UltraBOOST Uncaged Parley stworzono całą cholewkę buta wraz ze specjalnym kołnierzem, zapiętek oraz sznurowadła. Co ważne, buty wykonane z Parley Ocean Plastic™ zachowują wszystkie techniczne właściwości, co te stworzone konwencjonalną metodą:

  • cholewka Primeknit – otula stopę zapewniając komfort i dopasowanie; w ponad 95% zrobiona z Parley Ocean Plastic™
  • elastyczny zapiętek umożliwiający swobodną pracę Achillesa
  • TORSION® SYSTEM między piętą a przednią częścią stopy stabilizuje krok
  • gumowa podeszwa zewnętrzna  – zapewnia przyczepność, energię i pewność ruchu
  • BOOST – najbardziej sprężysta amortyzajca, oddaje energię przy każdy kroku.

„Rozwinięcie kolekcji adidas x Parley to kolejny krok w naszej drodze do stworzenia miliona par UltraBOOST z morskiego plastiku. Jako globalna marka mamy obowiązek zmieniania świata na lepsze. Te projekty odzwierciedlają nasze poparcie dla wielkiej sprawy, jaką jest oczyszczanie oceanów. Mamy nadzieję, że naszymi działaniami  zainspirujemy globalną biegową społeczność do współdziałania w tej sprawie”, mówi Mathias Amm, Dyrektor ds. Produktów adidas Running i od razu wychodzi z propozycją wsparcia.

W dniach 5-11 czerwca będziemy obchodzić Światowy Tydzień Oceanów. Z tego okazji marka adidas zachęca wszystkich biegaczy to przyłączenia się do wirtualnego biegu  adidas x Parley Run for the Oceans. Za pomocą aplikacji Runtastic można dołączyć do wydarzenia i pokazać swoje poparcie dla sprawy. Więcej informacji i rejestracja na: Run for the Oceans

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

[youtube]znmN1itRMBY[/youtube]

UltraBOOST Parley, UltraBOOST X Parley i UltraBOOST Uncaged Parley będą dostępne od 10 maja w sklepie online na www.adidas.com/Parley. Więcej na @adidasrunning na Instagramie oraz na Twitterze i Facebooku pod #UltraBOOST #adidasParley.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę