W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawski

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

W ostatnią niedzielę września odbędzie się 39. PZU Maraton Warszawski, a wraz z nim zorganizowane będą biegi towarzyszące tak, aby każdy mógł wystartować na odpowiednim dla siebie dystansie. Organizatorzy przygotowali szerokie spectrum sportowych atrakcji. Wśród nich są m.in. bieg na 5 kilometrów, sztafeta i bieg dla dzieci.

Maraton Warszawski odbywa się nieprzerwanie od 1979 roku i bardzo często zmieniał i ulepszał swoją trasę. W tym roku organizatorzy postanowili zachować jej ubiegłoroczny przebieg. Maraton wystartuje spod bramy Uniwersytetu Warszawskiego, a zakończy się przy Multimedialnym Parku Fontann. 

„To po prostu szybka i widowiskowa trasa. Spełnia oczekiwania zarówno szybkich zawodników, jak i tych, którzy udział w biegu traktują, jako okazję do obejrzenia miasta z jego najlepszej strony.” – twierdzą organizatorzy. 

Otwarte są już także zapisy na Bieg na Piątkę i Sztafetę Maratońską. Oba biegi rozpoczną się wraz z wystrzałem oznajmującym start Maratonu Warszawskiego. Pomimo krótszego dystansu do pokonania, zawodnicy będą mieli okazję poczuć na własnej skórze prawdziwie maratońską atmosferę. Bieg na 5 kilometrów to wyścig dla osób lubiących bić rekordy na krótkich dystansach albo dla zawodników rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem. To już piąta edycja tej imprezy towarzyszącej Wielkiemu Biegowi. Podstawowa opłata startowa to 50 zł. Trasa biegu na 5 kilometrów i prowadzi przez warszawskie Śródmieście. Zapraszamy – zapisy TUTAJ.

maraton-warszawsk-03

Maraton może też stanowić wyzwanie dla grupy przyjaciół albo rodziny

Nic tak nie jednoczy jak wspólne pokonanie królewskiego dystansu! Dla wszystkich, którzy zespołowo chcą się zmierzyć z 42 kilometrami i 195 metrami przygotowana została Sztafeta Maratońska. Już trzeci raz w historii Maratonu Warszawskiego będzie można zgłosić udział trzyosobowych zespołów.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych, w przeddzień Maratonu Warszawskiego. Wydarzenia dla dzieci odbędą się 23 września na bieżni lekkoatletycznej na Agrykoli. Zawody skierowane są do dzieci urodzonych w latach 2001-2016. Rodzice mogą zapisać swoje pociechy na odpowiednie dla ich wieku dystanse.

maraton-warszawsk-02

#BiegamDobrze

W przypadku uczestnictwa w 39. PZU Maratonie Warszawskim, czy w Biegu na Piątkę można wybrać charytatywną ścieżkę zapisu na bieg. Organizatorzy zachęcają do zapisów poprzez udział w akcji #BiegamDobrze. Wybierając ścieżkę charytatywną wspiera się jedną z 9 partnerskich organizacji dobroczynnych (Amnesty International, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Rak`n`Roll, Fundacja SYNAPSIS, Fundacja Spartanie Dzieciom, Fundacja Wcześniak, WWF Polska, Polska Akcja Humanitarna, Unicef). W przypadku startu w maratonie na profilu #BiegamDobrze wystarczy uzbierać 300 zł, aby nieodpłatnie otrzymać pakiet startowy. Uczestnik startujący w biegu na 5 km musi zebrać 200 zł. Wszystkie pozyskane środki trafią na rzecz wskazanej przez biegacza organizacji dobroczynnej.

Jest jeszcze sporo czasu do września, dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich, aby wzmocnili swoją kondycję poprzez bieganie i wystartowali we wrześniowych biegach przygotowanych przez Fundację „Maraton Warszawski”. 39. PZU Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące to imprezy, które gwarantują niezapomniane wspomnienia.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę