fbpx
Recenzje

TOP 10 publikacji biegowych GALAKTYKI w 2015 roku

Styczeń miesiącem podsumowań… u nas również – tym razem w klimacie książkowym. Przedstawiamy wam listę tytułów biegowych/sportowych 2015 roku na jakie naszym zdaniem powinniście zwrócić uwagę ...
top 10 publikacji biegowych galaktyki w 2015 roku 01

Styczeń miesiącem podsumowań… u nas również – tym razem w klimacie książkowym. Przedstawiamy wam listę tytułów biegowych/sportowych 2015 roku na jakie naszym zdaniem powinniście zwrócić uwagę. Chcecie porawić swój wynik, dobrać odpowiednią  technikę, zapobiec kontuzjom? Zapraszamy do lektury.

Tylko do końca tego tygodnia możecie zakupić te tytuły o 30% taniej! Promocja obowiązuje do 25 stycznia do godz. 23.59

Autor Gotowego do biegu, nazywany dziś „wizjonerskim specjalistą fizjoterapii”, jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą trenować mądrze i bez uszczerbku dla zdrowia. Z jego pomocy korzystają mistrzowie sportu i olimpijczycy. Kelly Starrett udowadnia, że właściwie dobrane ćwiczenia umożliwiają powrót do pełnej formy bez pomocy medycznej. Z książki Starretta dowiesz się, że nie wystarczy zainwestować w  rehabilitanta i drogie buty, by uczynić sport bezpiecznym. Szybszy, dłuższy i bardziej efektywny trening bez kontuzji jest możliwy, jeśli połączysz prawidłową technikę biegu z ćwiczeniami mobilizującymi i właściwym odżywianiem.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-04

Sztuka cierpienia to poruszająca opowieść o tym, jak nie poddawać się i walczyć o samego siebie.W trakcie lektury stajemy się świadkami prawdziwej przemiany autora: z narkomana w sportowca, który uparcie dąży do wyznaczonego celu. Zostawiając za plecami przeszłość, trafia do grona stu najlepszych uczestników triathlonu IRONMAN World Championship. Samobójcza próba podjęta w więzieniu miała być dla niego ucieczką od siebie i świata – stała się początkiem zmian. Niemeyer odbija się od dna i zaczyna intensywnie ćwiczyć. Po opuszczeniu zakładu karnego zostaje trenerem osobistym, potem twardym zawodnikiem, który udowadnia sobie i światu, że nigdy nie jest za późno na odwrócenie losu.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-08

Kasia Żbikowska-Jusis, Kobieta w biegu – jest matką, ambitną biegaczką i założycielką pierwszego w Polsce portalu biegowego dla płci pięknej. Przez kilkanaście lat biegania zyskała wiele nowych doświadczeń i do mnóstwa rzeczy nabrała dystansu, dzięki czemu stroni od prawd absolutnych. W swojej książce dowodzi, że mamy, żony i kobiety pracujące nie muszą robić z siebie męczennic i rezygnować z osobistej pasji.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-06

Szczęśliwi biegają ultra to inspirująca historia o ludziach – na pozór zwyczajnym małżeństwie, mieszkającym w środku Warszawy i prowadzącym razem firmę. Połączyła ich wielka miłość. Od tamtej pory Magda i Krzysiek to zespół – w domu, w pracy i na zawodach. Choć Magda zarzekała się, że bieganie nie jest dla niej, dziś ma na koncie starty w arcytrudnych ultramaratonach górskich. Książka łączy w sobie elementy fascynującej autobiografii, praktycznego podręcznika o górskich ultramaratonach i rajdach przygodowych, pełnego konkretnych porad, a także relacji ze spotkań z legendarnymi zawodnikami z Polski i zza granicy, takimi jak Scott Jurek czy Tony Krupicka.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-07

Jeszcze jedna mila – historia kobiety, która w 2002 roku zatrzęsła środowiskiem biegaczy ultra, wygrywając najtrudniejszy wyścig na świecie – 217-kilometrowy morderczy bieg z Doliny Śmierci pod Mount Whitney i wyprzedzając swoich rywali o 5 godzin! Zwycięstwo w kolejnym roku również należało do niej.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-05

Kompendium dla każdego sportowca, trenera i fizjoterapeuty: Bądź sprawny jak lampart to niemal 500-stronicowe kompendium, w którym dr Kelly Starrett dowodzi istnienia specyficznych wzorców ruchowych, pozwalających przeciętnemu człowiekowi wspiąć się na wyżyny własnych możliwości fizycznych. Dzięki nowatorskim metodom tego fizjoterapeuty możliwe staje się m.in. samodzielne pokonywanie bólów czy sztywności stawów, osiąganie lepszych wyników w sporcie oraz usprawnianie czynności życia codziennego.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-02

W książce Biegacz niezłomny zawarte są nie tylko szczegółowe plany treningowe, wskazówki jak przygotowywać się do biegu na każdym dystansie od 5 km, ale także zasady zdrowej diety, niezbędnej do osiągnięcia maksymalnych wyników. Biegacz niezłomny jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania, którzy chcą by bieganie wiązało się z przyjemnością, a nie z kontuzjami.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-03

Zdobądź przewagę dzięki silnemu gorsetowi mięśniowemu! W książce znajdziesz:

  • 45 nowatorskich ćwiczeń angażujących gorset mięśniowy

  • 5 dynamicznych ćwiczeń rozgrzewkowych

  • plany treningowe podzielone na trzy poziomy zaawansowania, od amatorskiego do zawodowego

  • treningi pozwalające zwiększać siłę i wytrzymałość oraz poprawiać równowagę

  • skuteczne metody walki z bólami pleców, barków i karku

  • treningi umożliwiające zwiększanie mocy wytwarzanej podczas podjazdów i jazdy w stójce

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-09

W Urodzonych bohaterach udajemy się na pogranicze sportu i historii: tym razem celem podróży jest Kreta, wyspa-ojczyzna antycznych herosów. Christopher McDougall, sportowiec ekstremalny i dziennikarz, udaje się tam z zamiarem przeprowadzenia fascynującego śledztwa: chce dowiedzieć się czy istnieje antyczny przepis na bohatera, który byłby aktualny także dziś. Okazuje się, że zapomniana filozofia treningu, opartego na naturalnym ruchu, nadzwyczajnej wytrzymałości oraz efektywnym żywieniu, może być aktualna także dziś. Urodziliśmy się bowiem, aby żyć aktywnie i osiągać to, co pozornie niedostępne.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-10

50 maratonów w 50 dni – w tej inspirującej książce Dean odkrywa tajniki bezprecedensowego wyczynu, wykraczającego poza granice ludzkich możliwości. Oprócz historii maratonów z cyklu Endurance 50 autor zdradza sekrety warsztatu, udziela praktycznych rad i przedstawia plany treningowe dla sportowców na różnym poziomie zaawansowania. 50 maratonów w 50 dni zmotywuje cię do działania niezależnie od tego, jaki wyznaczysz sobie cel – czy będzie to zwykły spacer po osiedlu, przebiegnięcie 10 kilometrów czy ukończenie kolejnego ironmana.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-01

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
36. Półmaraton Wiązowski - jeden z najstarszych biegów zimowych w Polsce już 28 lutego
Następny wpis
"Bieganie. Kobieca strona mocy" - recenzja książki

Powiązane artykuły

Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu