TOP 10 publikacji biegowych GALAKTYKI w 2015 roku

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Styczeń miesiącem podsumowań… u nas również – tym razem w klimacie książkowym. Przedstawiamy wam listę tytułów biegowych/sportowych 2015 roku na jakie naszym zdaniem powinniście zwrócić uwagę. Chcecie porawić swój wynik, dobrać odpowiednią  technikę, zapobiec kontuzjom? Zapraszamy do lektury.

Tylko do końca tego tygodnia możecie zakupić te tytuły o 30% taniej! Promocja obowiązuje do 25 stycznia do godz. 23.59

Autor Gotowego do biegu, nazywany dziś „wizjonerskim specjalistą fizjoterapii”, jest inspiracją dla wszystkich, którzy chcą trenować mądrze i bez uszczerbku dla zdrowia. Z jego pomocy korzystają mistrzowie sportu i olimpijczycy. Kelly Starrett udowadnia, że właściwie dobrane ćwiczenia umożliwiają powrót do pełnej formy bez pomocy medycznej. Z książki Starretta dowiesz się, że nie wystarczy zainwestować w  rehabilitanta i drogie buty, by uczynić sport bezpiecznym. Szybszy, dłuższy i bardziej efektywny trening bez kontuzji jest możliwy, jeśli połączysz prawidłową technikę biegu z ćwiczeniami mobilizującymi i właściwym odżywianiem.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-04

Kurs rozciągania dla biegacza

Sztuka cierpienia to poruszająca opowieść o tym, jak nie poddawać się i walczyć o samego siebie.W trakcie lektury stajemy się świadkami prawdziwej przemiany autora: z narkomana w sportowca, który uparcie dąży do wyznaczonego celu. Zostawiając za plecami przeszłość, trafia do grona stu najlepszych uczestników triathlonu IRONMAN World Championship. Samobójcza próba podjęta w więzieniu miała być dla niego ucieczką od siebie i świata – stała się początkiem zmian. Niemeyer odbija się od dna i zaczyna intensywnie ćwiczyć. Po opuszczeniu zakładu karnego zostaje trenerem osobistym, potem twardym zawodnikiem, który udowadnia sobie i światu, że nigdy nie jest za późno na odwrócenie losu.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-08

Kasia Żbikowska-Jusis, Kobieta w biegu – jest matką, ambitną biegaczką i założycielką pierwszego w Polsce portalu biegowego dla płci pięknej. Przez kilkanaście lat biegania zyskała wiele nowych doświadczeń i do mnóstwa rzeczy nabrała dystansu, dzięki czemu stroni od prawd absolutnych. W swojej książce dowodzi, że mamy, żony i kobiety pracujące nie muszą robić z siebie męczennic i rezygnować z osobistej pasji.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-06

Szczęśliwi biegają ultra to inspirująca historia o ludziach – na pozór zwyczajnym małżeństwie, mieszkającym w środku Warszawy i prowadzącym razem firmę. Połączyła ich wielka miłość. Od tamtej pory Magda i Krzysiek to zespół – w domu, w pracy i na zawodach. Choć Magda zarzekała się, że bieganie nie jest dla niej, dziś ma na koncie starty w arcytrudnych ultramaratonach górskich. Książka łączy w sobie elementy fascynującej autobiografii, praktycznego podręcznika o górskich ultramaratonach i rajdach przygodowych, pełnego konkretnych porad, a także relacji ze spotkań z legendarnymi zawodnikami z Polski i zza granicy, takimi jak Scott Jurek czy Tony Krupicka.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-07

Jeszcze jedna mila – historia kobiety, która w 2002 roku zatrzęsła środowiskiem biegaczy ultra, wygrywając najtrudniejszy wyścig na świecie – 217-kilometrowy morderczy bieg z Doliny Śmierci pod Mount Whitney i wyprzedzając swoich rywali o 5 godzin! Zwycięstwo w kolejnym roku również należało do niej.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-05

Kompendium dla każdego sportowca, trenera i fizjoterapeuty: Bądź sprawny jak lampart to niemal 500-stronicowe kompendium, w którym dr Kelly Starrett dowodzi istnienia specyficznych wzorców ruchowych, pozwalających przeciętnemu człowiekowi wspiąć się na wyżyny własnych możliwości fizycznych. Dzięki nowatorskim metodom tego fizjoterapeuty możliwe staje się m.in. samodzielne pokonywanie bólów czy sztywności stawów, osiąganie lepszych wyników w sporcie oraz usprawnianie czynności życia codziennego.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-02

W książce Biegacz niezłomny zawarte są nie tylko szczegółowe plany treningowe, wskazówki jak przygotowywać się do biegu na każdym dystansie od 5 km, ale także zasady zdrowej diety, niezbędnej do osiągnięcia maksymalnych wyników. Biegacz niezłomny jest obowiązkową lekturą dla wszystkich, bez względu na poziom zaawansowania, którzy chcą by bieganie wiązało się z przyjemnością, a nie z kontuzjami.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-03

Zdobądź przewagę dzięki silnemu gorsetowi mięśniowemu! W książce znajdziesz:

  • 45 nowatorskich ćwiczeń angażujących gorset mięśniowy

  • 5 dynamicznych ćwiczeń rozgrzewkowych

  • plany treningowe podzielone na trzy poziomy zaawansowania, od amatorskiego do zawodowego

  • treningi pozwalające zwiększać siłę i wytrzymałość oraz poprawiać równowagę

  • skuteczne metody walki z bólami pleców, barków i karku

  • treningi umożliwiające zwiększanie mocy wytwarzanej podczas podjazdów i jazdy w stójce

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-09

W Urodzonych bohaterach udajemy się na pogranicze sportu i historii: tym razem celem podróży jest Kreta, wyspa-ojczyzna antycznych herosów. Christopher McDougall, sportowiec ekstremalny i dziennikarz, udaje się tam z zamiarem przeprowadzenia fascynującego śledztwa: chce dowiedzieć się czy istnieje antyczny przepis na bohatera, który byłby aktualny także dziś. Okazuje się, że zapomniana filozofia treningu, opartego na naturalnym ruchu, nadzwyczajnej wytrzymałości oraz efektywnym żywieniu, może być aktualna także dziś. Urodziliśmy się bowiem, aby żyć aktywnie i osiągać to, co pozornie niedostępne.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-10

50 maratonów w 50 dni – w tej inspirującej książce Dean odkrywa tajniki bezprecedensowego wyczynu, wykraczającego poza granice ludzkich możliwości. Oprócz historii maratonów z cyklu Endurance 50 autor zdradza sekrety warsztatu, udziela praktycznych rad i przedstawia plany treningowe dla sportowców na różnym poziomie zaawansowania. 50 maratonów w 50 dni zmotywuje cię do działania niezależnie od tego, jaki wyznaczysz sobie cel – czy będzie to zwykły spacer po osiedlu, przebiegnięcie 10 kilometrów czy ukończenie kolejnego ironmana.

Kup 30% taniej tylko do końca tego tygodnia: klik

publikacje-wydawnicze-2015-nasz-top-10-01

Szukasz sprawdzonego gabinetu fizjoterapeutycznego?