fbpx
Kalendarz biegowy

Grad rekordów podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego!

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski największym półmaratonem w historii Polski! Znamy zwycięzców biegu! Rozstrzygnięcia także w 33. PZLA Mistrzostwach…
1200x628 5

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski największym półmaratonem w historii Polski! Znamy zwycięzców biegu! Rozstrzygnięcia także w 33. PZLA Mistrzostwach Polski w Półmaratonie – dwa nowe rekordy mistrzostw!

Za nami wspaniała rywalizacja sportowa na trasie – padły spodziewane przez ekspertów rekordy! W niedzielne przedpołudnie pogoda była sprzymierzeńcem biegaczy, którzy w Warszawie mierzyli się z dystansem 21,097 kilometra. Słoneczna, bezwietrzna aura sprzyjała osiąganiu świetnych wyników! Padły dwa rekordy Mistrzostw Polski. W biegu wystartowało 13 i pół tysiąca uczestników czyniąc go największym półmaratonem w historii kraju.

1000011696
Grad rekordów podczas 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego! 9

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski z nowym rekordem frekwencji i świetnymi wynikami!

Triumfatorką wśród pań została Fabienne Königstein z Niemiec, pokonując dystans półmaratonu w 01:09:32! Wśród panów triumfował Dorian Boulvin z Belgii z czasem 01:01:58 – ustanowił tym samym nowy rekord kraju!

Na drugiej pozycji wśród mężczyzn na mecie zameldował się Mateusz Kaczor
z Polski z czasem 01:02:06. To najlepszy wynik życiowy Kaczora, najlepszy wynik Polaka w historii Półmaratonu Warszawskiego i historii Mistrzostw Polski. Trzeci na metę wbiegł Polat Kemboi Arikan z Turcji z czasem 01:02:10. Kobiece podium uzupełniły Domenika Mayer z Niemiec (01:09:46) oraz Marina Nemchenko z Ukrainy (01:11:13). Padł również rekord Meksyku masters – Juan Luis Barrios na metę wbiegł z czasem 01:02:43.

Dwie pierwsze kobiety na mecie – Fabienne Königstein i Domenika Mayer wywalczyły życiówki i kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Rzymie. Z Warszawy
z nowymi rekordami życiowymi wróci aż 6 kobiet z pierwszej ósemki biegu. 

Rozstrzygnięcie 33. PZLA Mistrzostw Polski w Półmaratonie – Monika Jackiewicz i Mateusz Kaczor nowymi Mistrzami Polski w Półmaratonie. Nowy rekord kraju!

Mistrzynią Polski została Monika Jackiewicz – szósta na mecie biegu wśród kobiet ustanowiła najlepszy wynik w historii Mistrzostw Polski. Biegaczka z MKL Szczecin na mecie zameldowała się z czasem 1:12:05. Drugie miejsce zajęła Sabina Jarząbek (1:12:42), a trzecia była Anna Bańkowska (1:13:17). 


Rywalizację mężczyzn wygrał Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) uzyskując wynik 1:02:06. Wicemistrzem Polski został Andrzej Rogiewicz (1:03:46), a trzeci był Kamil Karbowiak (1:03:47). 

Klasyfikacja generalna mężczyzn w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim (czasy brutto):

1. Dorian Boulvin (Belgia) – 01:01:58

2. Mateusz Kaczor (Polska) – 01:02:06

3. Polat Kemboi Arikan (Turcja) – 01:02:10

4. Filmon Teklebrhan-Berhe (Niemcy) – 01:02:42

5. Juan Luis Barrios (Meksyk) – 01:02:43

6. Andrzej Rogiewicz (Polska) – 01:03:46

Klasyfikacja generalna kobiet w 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim (czasy brutto):

1. Fabienne Königstein (Niemcy) – 01:09:32

2. Domenika Mayer (Niemcy) – 01:09:46

3. Marina Nemchenko (Ukraina) – 01:11:13

4. Viktoria Kaliuzhna (Ukraina) – 01:11:16

5. Sigrid Jervell Våg (Norwegia) – 01:11:39

6. Monika Jackiewicz (Polska) – 01:12:05

Klasyfikacja generalna mężczyzn w 33. PZLA Mistrzostwach Polski
w Półmaratonie (czasy brutto):

1. Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom) – 01:02:06

2. Andrzej Rogiewicz (KS Pro Athlete Grudziądz) – 1:03:46

3. Kamil Karbowiak (AZS KU Politechniki Opolskiej Opole) – 1:03:47

4. Aleksander Wiącek (OKS Start Otwock) – 01:05:34

5. Andrzej Starżyński (LKB Rudnik) – 01:06:25

Klasyfikacja generalna kobiet w 33. PZLA Mistrzostwach Polski
w Półmaratonie (czasy brutto):

1. Monika Jackiewicz (MKL Szczecin) – 01:12:05

2. Sabina Jarząbek (KKL Kielce) – 01:12:42

3. Anna Bańkowska (KS Podlasie Białystok) – 01:13:17

4. Beata Niemyjska (LKS Zantyr Sztum) – 01:14:15

5. Beata Michałków (KRT Jelenia Góra) – 01:15:08

Wiosna wystartowała w Warszawie! Pogoda idealna do szybkiego biegania – uczestnicy pokazali znakomitą formę, to był bieg doskonały w wykonaniu wielu z nich. To największy półmaraton w historii Polski, sypnęło rekordami, życiówkami, są kwalifikacje na Mistrzostwa Europy w Półmaratonie, są nowe najlepsze wyniki
w historii Mistrzostw Polski. To piękny dzień

mówi Marek Tronina, dyrektor Fundacji „Maraton Warszawski”

– Po raz kolejny mogliśmy zaangażować się w Półmaraton Warszawski i po raz kolejny wydarzenie to nas zachwyciło. Cieszymy się, że możemy być w miejscu, które łączy sportową pasję i dbanie o zdrowie, będące jedną z podstawowych wartości, jaką cenimy w Nationale-Nederlanden. Jesteśmy nie tylko patronami wydarzenia, ale również jego aktywnymi uczestnikami. W tym roku nasza firma była reprezentowana przez blisko 170 biegaczy, a także licznych wolontariuszy na trasie biegu. Tegoroczne, rekordowe statystyki zapisanych osób pokazują też, jak ważna dla Polaków jest aktywność fizyczna. Jest to niezwykle budujące i z radością oczekujemy na bieg na pełnym dystansie maratonu już we wrześniu.

mówi Marta Maszewska-Danielewicz, Dyrektorka ds. Komunikacji Marketingowej i Marki
w Nationale-Nederlanden.

Rozstrzygnięto także New Balance Bieg na Piątkę – bieg towarzyszący

Wśród panów, w biegu towarzyszący 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonowi Warszawskiemu, triumfował Bartosz Jarczok – na mecie zameldował się z czasem 00:14:37. Wśród pań najszybsza była Martyna Masłowska z czasem 00:16:35.

Na drugiej pozycji w gronie mężczyzn zameldował się Krzysztof Tschirch z czasem 00:14:50,  a trzeci finiszował Jakub Napierała z czasem 00:14:56. Kobiece podium uzupełniły Karolina Bilawa (00:16:41) oraz Beata Klimek (00:16:51). 

W tym biegu również odnotowano rekordową frekwencję – dystans 5 kilometrów pokonało 4519 osób!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Rozgrzewka przed bieganiem
Następny wpis
Pierwszy charytatywny SEO Bieg 2024
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu