fbpx
1 Mila - mityng lekki i atletyczny

Ostatnie dni zapisów na 1MILĘ w Warszawie

Już 3 czerwca na stadionie AWF Warszawa rusza mityng 1MILA Warszawa, największa stadionowa impreza biegowa w Polsce. Lekkoatletyczna bieżnia, doping kibiców, komentarz na żywo i pięć konkurencji biegowych do wyboru. Do tego masa bezpłatnych sportowych atrakcji dla rodzin, strefa relaksu i możliwość spotkania gwiazd sportu! Wybierz dystans dla siebie i poczuj magię biegania na stadionie. Zapisy trwają tylko do 30 maja! 

W pierwszą sobotę czerwca stadion Akademii Wychowania Ficzycznego na warszawskich Bielanach wypełni się amatorami biegania w każdym wieku. W tym roku na mityngu „1MILA – mityng lekki i atletyczny” będzie można wystartować w aż pięciu konkurencjach. Poza biegiem głównym na 1 Milę (1609m – w randze Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę), rywalizować będzie można również drużynowo w Sztafetach 4x400m, Sztafetach Rodzinnych oraz w Lekkiej Piątce, czyli wyjątkowym biegu na 5km, poprowadzonym częściowo po stadionie, a częściowo po zielonej pętli, skrajem Lasu Bielańskiego. Najmłodsi biegacze będą mogli wystartować w Biegach Dzieci (100m, 400m i 800m). 

1MILA – mityng dla całej rodziny

– Dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Biura Sportu Miasta st. Warszawy i naszych Partnerów, możemy z roku na rok rozwijać nasz mityng – mówi Ada Smokowska, Dyrektorka 1MILI. – W tym sezonie przygotowujemy dla uczestników wiele nowości: nową, jeszcze szybszą trasę Lekkiej Piątki (5km), nową konkurencję: Sztafety Rodzinne, miasteczko aktywności dla dzieci Pho3nix Kids Zone, spotkania z naszymi Ambasadorami, strefę rozgrzewki Under Armour i strefę relaksu po biegu, z sesjami rozciągania dla zawodników. Zamierzamy pobić wszelkie dotychczasowe rekordy! Spodziewamy się ponad 2500 uczestników i ponad dwa razy tle kibiców – szacuje  Smokowska. 

1 Mila -  mityng lekki i atletyczny
1 Mila – mityng lekki i atletyczny, www.sportografia.pl; www.1mila.pl

Pobiegnij z Marcinem Lewandowskim i innymi gwiazdami!

– Po zakończeniu mojej zawodniczej kariery, z jeszcze większą uwagą śledzę amatorskie bieganie. Jestem pod ogromnym wrażeniem rozwoju mityngu 1MILI, który z roku na rok przyciąga coraz więcej uczestników oraz kibiców. Cieszę się, że Polacy pokochali bieganie na stadionie. Nie ma imprezy, która lepiej niż 1MILA oddaje magię biegania na bieżni! – mówi Marcin Lewandowski, najbardziej utytułowany polski średniodystansowiec, rekordzista Polski na 1 milę i ambasador 1MILI. Lewandowski będzie obecny przez cały czas trwania mityngu. Będzie można się z nim spotkać, porozmawiać, wziąć autograf, a nawet… razem pobiec! Marcin zapowiedział, że pobiegnie dystans 1609m wraz z amatorami!

Na starcie 1MILI co roku melduje się też wielu dziennikarzy, były i obecnych sportowców i osób z showbiznesu. W ubiegłych latach pobiegali m.in. Quebo, Taco, Joanna Jędrzejczyk, olimpijczycy Paweł Korzeniowski, Joanna Jóźwik, Sofia Ennaoui, Agnieszka Kobus-Zawojska, sztafeta dziennikarzy Radia 357, Maciek Kurzajewski, Kuba Wawrzyniak i wielu innych. W tym roku seria VIP wystartuje o godz. 15:00.

Każdy może pomóc i każdy może wygrać!

Uczestnicy mityngu wspierają charytatywnie Program Stypendialny „Wybiegaj w Przyszłość” Fundacji Zdrowy Ruch. W zeszłym roku udało zebrać się na ten cel ponad 21 tys. zł! Stypendyści Programu, wschodzące gwiazdy polskiej lekkoatletyki, będą obecni na imprezie! Będzie można spotkać się z nimi, porozmawiać, zobaczyć ich trofea i dowiedzieć, jak stypendia zmieniły ich życia.

Na 1MILI każdy będzie mógł też zawalczyć o wyjątkowe nagrody od Partnerów mityngu, marek Under Armour i Garmin. Np. w konkursie #1MILAFOTO, biegacze i biegaczki, którzy w najciekawszy sposób zrelacjonują swój udział w 1MILI, nagrodzeni zostaną smartwatchami Garmin Forerunner® 265!

W ramach mityngu odbędzie się także otwarty, całodzienny piknik sportowy dla biegaczy i kibiców z bezpłatnymi atrakcjami, m.in. strefą aktywności dla dzieci, testami sprzętu marki Under Armour, pyszną strefą Żabki oraz strefą relaksu z leżakami i foodtruckami.

Szczegółowe informacje i zapisy na www.1mila.pl/

fot.1MILA 2
1 Mila – mityng lekki i atletyczny, www.sportografia.pl; www.1mila.pl
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
Uprawianie sportu w upale nie należy do najłatwiejszych. Źródło zdjęcia: https://www.dailysabah.com/sports/tokyo-summer-roasts-olympic-athletes-as-staff-suffer-heatstroke/news

Strategie chłodzenia w treningu biegaczy

Następne
15 Bieg Ursynowa - 4 czerwca 2023, Warszawa

15. Bieg Ursynowa – coraz bliżej

Powiązane artykuły

dasz rade biegnij do suwalk zdazysz do 7 lipca 01
Czytaj dalej

Dasz radę! Biegnij do Suwałk! Zdążysz do 7 lipca.

Niespełna miesiąc dzieli nas od RESO Suwałki 10,5 – Miejskiego Święta Biegania. Ten wyjątkowy wieczorny ćwierćmaraton, z jedyną w Polsce atestowaną trasą na tym dystansie, odbędzie 6 lipca 2019 r już po raz ostatni. Wielbicieli „Suwalskiej ćwiartki” uspakajamy. To tylko zmiana formuły wydarzenia i zapowiedź tego, co w przyszłym roku odbędzie się w Pogodnych Suwałkach.