📣 Twoje zdrowie zaczyna się tutaj 🐣 Terminy konsultacji przed Wielkanocą
00 d
00 h
00 m
Informacje prasowe

Eksperci XI Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej

Wielkimi krokami zbliża się XI Ogólnopolska Konferencja Biegowa — wydarzenie łączące przedstawicieli środowiska biegowego w Polsce. Tegorocznym tematem…
Konferencja

Wielkimi krokami zbliża się XI Ogólnopolska Konferencja Biegowa — wydarzenie łączące przedstawicieli środowiska biegowego w Polsce. Tegorocznym tematem konferencji będą metamorfozy na rynku imprez biegowych. Do udziału można zgłaszać się jeszcze tylko do czwartku 20 lutego. 

Pełen program konferencji jest już dostępny na stronie internetowej wydarzenia. Można na niej również zapoznać się z sylwetkami moderatorów, którzy poprowadzą poszczególne panele konferencji. Są wśród nich specjaliści związani z organizacją imprez biegowych oraz przedstawiciele różnych dziedzin nauki.

konferencja program

Swoją wiedzą z uczestnikami XI Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej podzielą się między innymi:

  • Naukowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu: Prof. Zygmunt Waśkowski poprowadzi dyskusję na temat poziomu profesjonalizmu organizacji imprez biegowych w Polsce. Z kolei dr hab. Jacek Trębecki poruszy temat budowania społeczności wokół marki imprezy biegowej w social mediach. Dr Wojciech Zalewski zwróci uwagę uczestników konferencji na udział seniorów oraz osób z niepełnosprawnością na imprezach biegowych, a dr Tomasz Zawadzki przedstawi dobre praktyki zarządzania mediami społecznościowymi na rynku imprez biegowych.
  • Katarzyna Stępniewska – Walaszczyk, pełniąca funkcję zastępczyni dyrektora ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych w Zarządzie Infrastruktury Sportowej w Krakowie, skupi się na przyszłości biegów maratońskich w Polsce.
  • Hubert Król, organizator lokalnych imprez triathlonowych i biegowych, opowie o wyzwaniach stojących przed organizatorami oraz poszukiwaniach źródeł wsparcia imprez. 
  • Michał Walczewski, redaktor naczelny MaratonyPolskie.pl, poruszy temat udziału elity oraz celebrytów w biegach, analizując ich wpływ na prestiż i budowanie wizerunku biegu.
  • Mirosław Bieniecki, dyrektor Festiwalu Biegu Rzeźnika przybliży źródła sukcesów i przyczyny porażek biegów górskich.

Zapisy trwają

Przypominamy, że zgłoszenia na Konferencję odbywają się poprzez formularz on line i przyjmowane są do 20 lutego 2025 r. XI Ogólnopolska Konferencja Biegowa będzie miała miejsce w Maltańskim Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym w Poznaniu w dniach 27 i 28 lutego 2025. Opłata za udział w konferencji wynosi 550 zł za osobę. Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Poznajcie trasę New Balance Biegu na Piątkę
Następny wpis
Ćwiczenia na szybkość - kilka słów o tym, dlaczego warto ją trenować
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.