Zapowiedzi imprez

Poznajcie trasę New Balance Biegu na Piątkę

New Balance Bieg na Piątkę po raz kolejny będzie biegiem rozgrywanym niemal równolegle z największym półmaratonem w historii…
NN Polmaraton Warszawski 2024 03 24 Warszawa sm 0041

New Balance Bieg na Piątkę po raz kolejny będzie biegiem rozgrywanym niemal równolegle z największym półmaratonem w historii Polski! 30 marca, punktualnie o godz. 9:30, biegacze wyruszą na 5-kilometrową trasę prowadzącą przez centrum Warszawy. Zainteresowanie wydarzeniem rośnie – nadano już 3 tysiące numerów startowych. To doskonała okazja i dla debiutantów i dla doświadczonych biegaczy, by sprawdzić swoje siły na szybkiej i widowiskowej trasie.

W ubiegłym roku limit miejsc na New Balance Bieg na Piątkę został wyczerpany na tydzień przed wydarzeniem. W tym roku zwiększono go do 6500 miejsc, ale nie warto zwlekać, ponieważ zainteresowanie nie słabnie! 

NN Polmaraton Warszawski 2024 03 24 Warszawa sm 0151

„Co roku obserwujemy wzrost zainteresowania biegami na 5 kilometrów przy półmaratonie i 10 kilometrów przy maratonie. W tym roku na New Balance Bieg na Piątkę zapisanych jest już o tysiąc osób więcej niż w analogicznym okresie 2024 roku! Zwiększyliśmy limit miejsc na liście startowej i jesteśmy gotowi, by obsłużyć w Biurze Zawodów i na starcie oraz mecie większą niż poprzednio grupę biegaczy na „piątkę”. Wiemy, że okres największego zainteresowania tym biegiem wśród Warszawiaków jeszcze przed nami, jesteśmy gotowi na kolejny rekord! Ten dystans sprzyja początkującym, ale choć krótki, to może być wymagający, jeśli marzy nam się ściganie.  Wiosna sprzyja realizowaniu postanowień i budzi w nas energię! Trzymam kciuki za wszystkich uczestników i zapraszam na bieg!” mówi Marek Tronina, prezes Fundacji „Maraton Warszawski”.

1080x1350 pl

Most Poniatowskiego, Aleje Jerozolimskie, PGE Narodowy 

Bieg na 5 km rozpocznie się jeszcze przed startem 19. Półmaratonu Warszawskiego – o godz. 9:30. Oba wydarzenia mają wspólny punkt startowy – Most Poniatowskiego. Stamtąd uczestnicy ruszą Alejami Jerozolimskimi w stronę Ronda De Gaulle’a, gdzie zrobią nawrotkę. Następnie ponownie udadzą się Alejami na Most Poniatowskiego, przebiegną go w całości, by skręcić w lewo na Wybrzeże Szczecińskie. Finałowy odcinek trasy wiedzie przez ulicę Sokolą, a po minięciu stacji metra Stadion Narodowy zostanie już tylko ulica Zamoyskiego i finisz na błoniach PGE Narodowego.

Dołącz do #BiegamDobrze i otrzymaj numer startowy prezencie

New Balance Bieg na Piątkę to nie tylko rywalizacja, ale także okazja do wsparcia potrzebujących. Wszyscy chętni mogą dołączyć do akcji charytatywnej #BiegamDobrze, zakładając zbiórkę na wybraną organizację dobroczynną. Wystarczy do 16 marca zebrać kwotę minimalną wynoszącą 250 zł, aby otrzymać pakiet startowy w prezencie i wystartować w biegu. Pomarańczowi bohaterowie już wielokrotnie udowodnili, że sport może iść w parze z pomaganiem – od początku akcji uzbierali już 10 milionów złotych na cele charytatywne!

NN Polmaraton Warszawski 2024 03 24 Warszawa sm 0201

Zapisz się, zanim będzie za późno

Jeszcze tylko do końca lutego obowiązuje niższa opłata startowa – 89 zł. Nie przegap okazji, by dołączyć do jednego z najbardziej ekscytujących biegów tej wiosny i przeżyć niezapomniane sportowe emocje w sercu Warszawy! Każdy, kto przekroczy linię mety, otrzyma pamiątkowy medal – wszyscy będą mogli poczuć się jak zwycięzcy.

NN Polmaraton Warszawski 2024 03 24 Warszawa sm 0215

Nie zwlekaj! Wyrusz z nami w niezapomnianą podróż po Warszawie i świętuj start wiosny na New Balance Biegu na Piątkę! 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Ruszyły zapisy na 24. Poznań Maraton!
Następny wpis
Eksperci XI Ogólnopolskiej Konferencji Biegowej
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 1

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.