Paraliż od pasa w dół, nie przeszkodził jej w pokonaniu maratonu. 16 dni wytrwałości!

Ciężka praca w połączeniu z wytrwałością to potężna moc, którą ciężko przezwyciężyć. Przykładem wytrwałości jest 32-letnia Brytyjka, która pomimo sparaliżowania od pasa w dół, pokonała maraton… Maksyma: “niemożliwe nie istnieje”, po raz kolejny się urzeczywistniła.

Pięć lat temu Claire Lomas miała wypadek na koniu. Złamała kręgosłup i straciła czucie w nogach. Lekarze zaproponowali jej tzw. bioniczny strój, czyli zestaw mechanicznych protez wyposażonych w specjalne urządzenia elektroniczne. Wyczuwają one między innymi zmiany w położeniu ciała kobiety i utrzymują ją w pozycji pionowej.

Pokonanie maratońskiego dystansu zajęło Claire Lomas 16 dni, potrzebne też były dwie kule do podpierania ciała. Sportsmenka jest bardzo zadowolona. – Bolą mnie ręce, było mi trudno, bo nie czuję nóg i musiałam cały czas patrzeć na drogę. Ale jestem szczęśliwa i będę pamiętała ten moment do końca życia – powiedziała.

Claire Lomas zbiera pieniądze na badania nad leczeniem kręgosłupa. Do tej pory zgromadziła, m.in. dzięki maratońskiemu wysiłkowi, równowartość 400 tysięcy złotych.

Historia Brytyjki zainspirowała setki osób na całym świecie. W codziennym życiu, zdecydowanie zbyt często obojętnie przechodzimy obok tego, co mamy. Nie doceniamy tego co dokonaliśmy, tego co posiadamy. W szaleńczym wyścigu bezmyślnie przechodzimy przez maleńkie cuda codzienności, to co dla nas jest chlebem powszednim, dla innych jest nieosiągalnym marzeniem. Czasami warto przystanąć, złapać oddech w bezlitosnym biegu codzienności i podziękować za możliwość beztroskiego poruszania się na dwóch nogach. Błogie uczucie zmęczenia po treningu, jest jednym z tych cudów, które wciąż zostało odkryte przez niewielu…

Reklama - koniecznie sprawdź!

TIP ZDROWOTNY

Czy wiesz, że w trakcie treningu zwiększane jest wytwarzanie przez organizm tzw. wolnych rodników? To bardzo niepożądany efekt. Aby go niwelować organizm potrzebuje ANTYOKSDANTÓW, czyli przeciwutleniaczy. Antyoksydanty to naturalne substancje chroniące przed rakiem oraz spowalniające proces starzenie się. Działanie antyoksydacyjne mają witaminy C, E i A.

Wiosną i zimą brakuje nam naturalnych antyoksydantów – wtedy zalecana jest suplementacja Witaminą C, a dla osób chcących przyspieszyć metabolizm i odchudzanie CLA 800 (ma również działanie antyoksydacyjne).

Doceń to co masz, mniej narzekaj, więcej działaj, a świat będzie piękniejszy. Nie tylko Twój świat…

[youtube]hUbtyeAeBB0[/youtube]