fbpx
paraliz od pasa w dol nie przeszkodzil jej w pokonaniu maratonu 16 dni wytrwalosci 01 01

Paraliż od pasa w dół, nie przeszkodził jej w pokonaniu maratonu. 16 dni wytrwałości!

Ciężka praca w połączeniu z wytrwałością to potężna moc, którą ciężko przezwyciężyć. Przykładem wytrwałości jest 32-letnia Brytyjka, która pomimo sparaliżowania od pasa w dół, pokonała maraton…

Ciężka praca w połączeniu z wytrwałością to potężna moc, którą ciężko przezwyciężyć. Przykładem wytrwałości jest 32-letnia Brytyjka, która pomimo sparaliżowania od pasa w dół, pokonała maraton… Maksyma: “niemożliwe nie istnieje”, po raz kolejny się urzeczywistniła.

Pięć lat temu Claire Lomas miała wypadek na koniu. Złamała kręgosłup i straciła czucie w nogach. Lekarze zaproponowali jej tzw. bioniczny strój, czyli zestaw mechanicznych protez wyposażonych w specjalne urządzenia elektroniczne. Wyczuwają one między innymi zmiany w położeniu ciała kobiety i utrzymują ją w pozycji pionowej.

Pokonanie maratońskiego dystansu zajęło Claire Lomas 16 dni, potrzebne też były dwie kule do podpierania ciała. Sportsmenka jest bardzo zadowolona. – Bolą mnie ręce, było mi trudno, bo nie czuję nóg i musiałam cały czas patrzeć na drogę. Ale jestem szczęśliwa i będę pamiętała ten moment do końca życia – powiedziała.

Claire Lomas zbiera pieniądze na badania nad leczeniem kręgosłupa. Do tej pory zgromadziła, m.in. dzięki maratońskiemu wysiłkowi, równowartość 400 tysięcy złotych.

Historia Brytyjki zainspirowała setki osób na całym świecie. W codziennym życiu, zdecydowanie zbyt często obojętnie przechodzimy obok tego, co mamy. Nie doceniamy tego co dokonaliśmy, tego co posiadamy. W szaleńczym wyścigu bezmyślnie przechodzimy przez maleńkie cuda codzienności, to co dla nas jest chlebem powszednim, dla innych jest nieosiągalnym marzeniem. Czasami warto przystanąć, złapać oddech w bezlitosnym biegu codzienności i podziękować za możliwość beztroskiego poruszania się na dwóch nogach. Błogie uczucie zmęczenia po treningu, jest jednym z tych cudów, które wciąż zostało odkryte przez niewielu…

Doceń to co masz, mniej narzekaj, więcej działaj, a świat będzie piękniejszy. Nie tylko Twój świat…

[youtube]hUbtyeAeBB0[/youtube]
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
10 powodow dla ktorych nie powinienes biegac boso 01 01

10 powodów dla których (nie) powinieneś biegać boso

Następne
zdrowe grillowanie na czym i jaki 01 01

Zdrowe grillowanie. Na czym? I jak?

Powiązane artykuły

piesartur 01
Czytaj dalej

Arthur – pies, który pokonał dżunglę, by znaleźć dom

Ta historia wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się opowieścią stworzona na potrzeby hollywoodzkiego wyciskacza łez z happy endem. Wydarzenia z Ekwadorskiej dżungli to kolejny przykład na nieprzewidywalność życia. Nigdy nie wiemy czy właśnie za rogiem nie czai się „nasze 5 minut”, które zupełnie zmieni nasz świat. Tak było w przypadku szwedzkiego sportowca Mikaela Lindnorda.
biegasz spisz sie spis biegaczy 2014 01
Czytaj dalej

Biegasz? Spisz się! [SPIS BIEGACZY 2014]

Trwa Narodowy Spis Biegaczy 2014. Nie ważne czy biegasz maratony czy truchtasz sobie od czasu do czasu - biegaczem jest ten, kto się nim czuje. Wejdź na stronę www.spisbiegaczy.pl, spisz się...

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM