PUMA rozpala Kubę! Zobacz bieg ulicami Hawany

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Seria “IGNITE YOUR CITY” przedstawia czwartą część filmową, tym razem nagraną w Hawanie. Do odcinka „IGNITE YOUR CITY | Havana” PUMA zaangażowała trzech amerykańskich biegaczy, którzy podróżują na Kubę po raz pierwszy, aby wraz z trzema członkami kadry narodowej Kuby w lekkiej atletyce wspólnie przebiec szalony sprint ulicami Hawany. Ich epicki wyczyn jest wspierany przez buty do biegania PUMA IGNITE, które zapewnią im elastyczność i zwrot energii potrzebne do wejścia na najwyższy poziom biegu.

Bieg rozpoczyna się na Estadio Panamericano, gdzie zespół biegowy spotyka się po raz pierwszy. Na tym skąpanym w słońcu stadionie drużyna Kuby trenuje codziennie. Nagranie z drona gwarantuje niewidziany dotąd widok stadionu, który w 1991 gościł Igrzyska Panamerykańskie.

Bieg później toczy się doświadczoną czasem, ale wciąż olśniewającą, Hawaną. Trasa przebiega przy esplanadzie Malecon i kończy w Starej Hawanie, tętniącym życiem centrum stolicy. Biegacze przemykają obok typowych scen z życia Kubańczyków: rybaków na nadmorskich wałach, walki bokserskiego w Sali Rafaela Trejo, opuszczonych basenów i miejscowych skateboardzistów.

Trasa doprowadza ich na dach w samym sercu Starej Hawany, gdzie rozpościera się widok na rozległą kubańską stolicę. Ujęcie z drona jest jednym z najrzadszych kadrów w ostatnich latach ukazujących całą Hawanę z lotu ptaka.

Seria filmowa “IGNITE YOUR CITY” ukazuje światowe zespoły biegowe, które rozpalają (z ang. IGNITE) kolejne miasta i przesuwają granice ich biegu z butami biegowymi IGNITE. Robią to dla możliwości pochwalenia się takim wyczynem, dla spełnienia swoich marzeń, dla inspirowania całych społeczności biegowych w tych miastach i dla samej radości wznoszenia ich wysiłku na kolejne szczyty.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

#IGNITEHavana

Następnym przystankiem w serii “IGNITE YOUR CITY” będzie Pekin.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę