fbpx
pozostaw swoj slad w poznaniu i zapisz sie na 11 pko poznan polmaraton 01

Po nowe wyzwania i rekordy do stolicy Wielkopolski

Start, meta, ale przede wszystkim przebieg trasy 11. PKO Poznań Półmaratonu wytyczono przez centrum Poznania. Nowa trasa jest mieszanką zbiegów, podbiegów oraz nowych atrakcji turystycznych jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji kwietniowego półmaratonu.

Start, meta, ale przede wszystkim przebieg trasy 11. PKO Poznań Półmaratonu wytyczono przez centrum Poznania. Nowa trasa jest mieszanką zbiegów, podbiegów oraz nowych atrakcji turystycznych jakie czekają na uczestników tegorocznej edycji kwietniowego półmaratonu.

Zapraszamy do obejrzenia animacji trasy 11. PKO Poznań Półmaraton

[youtube]A84HGJKjFuQ[/youtube]

Do startu, gotowi…

Start: Godz. 10:00 na ulicy Grunwaldzkiej, tuż przy Międzynarodowych Targach Poznańskich, na wysokości World Trade Center, jednak w odróżnieniu od dwóch poprzednich edycji trasa pobiegnie w stronę Grunwaldu.  Podobnie jak to miało miejsce w poprzednich latach, zawodnicy na trasę wyruszą tzw. startem falowym, czyli w odstępach czasu. Bez obaw nie trzeba się spieszyć, przepychać do przodu, bowiem czas startu każdego z uczestników zostanie włączony w chwili przebiegnięcia bramy startu.

po-nowe-wyzwania-i-rekordy-do-stolicy-wielkopolski-01

Pierwsze 12 kilometrów to przysłowiowa „bułka z masłem”, praktycznie z górki, warto jednak nie rozpędzać się za mocno i raz po raz spojrzeć na atrakcje, które mijać będziemy po drodze. Na wysokości 3,5 kilometra, po prawej stronie będzie można zobaczyć INEA Stadion, który był jedną z aren „UEFA EURO 2012″, na którym swoje mecze rozgrywa na co dzień drużyna KKS Lech Poznań.

po-nowe-wyzwania-i-rekordy-do-stolicy-wielkopolski-02

18 kilometr trasy, to okolice Starego Miasta, zawodnicy odwiedzą ulice Garbary, Solną, gdzie stopień trudności trasy w żargonie biegaczy określamy: „płasko jak stół”.  Prawdziwe wyzwanie i wspinaczka niczym „Heartbreak Hill”, czekać będzie w okolicy 19 kilometra. Dwa podbiegi na ul. Niepodległości oraz Św. Marcin, tuż przed Rondem Kaponiera, dadzą mocno w kość. Warto potrenować siłę biegową! Warto też w tym czasie zająć myśli czymś innym i zwrócić uwagę na kolejne atrakcje turystyczne miasta Poznania: jeden z czołowych Uniwersytetów – Uniwersytet Adama Mickiewicza, dawny Zamek Cesarski czy znajdujący się na Placu Adama Mickiewicza pomnik Poznańskiego Czerwca 1956. Gdy miniemy najtrudniejszy odcinek trasy, biegniemy dalej przez nowo przebudowane rondo Kaponiera, mijamy po prawej stronie Hotel Sheraton, skąd już tylko ostatnie metry do upragnionej mety na Placu Marka Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Zapisy na stronie TUTAJ

Opłaty:

  • do 28 lutego – 90 zł
  • 1 – 31 marca – 110 zł
  • 1 – 12 kwietnia – 130 zł
  • 13 – 14 kwietnia – 150 zł
Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
maraton polmaraton biegi dzieciece i sztafety nie przegap zmiany oplat na doz maraton lodz 02

Maraton, półmaraton, biegi dziecięce i sztafety! Nie przegap zmiany opłat na DOZ Maraton Łódź

Następne
dynamika lekkosc i niski drop test 3 generacji new balance vazee rush konkurs 08

Dynamika, lekkość i niski drop – test 3. generacji New Balance Vazee Rush + KONKURS

Powiązane artykuły

bieg szlak trafi na co trafi biegacz 01
Czytaj dalej

Bieg Szlak Trafi – na co trafi biegacz?

W sierpniu kolejny raz biegacze zawitają do Parchatki by po raz szósty zmierzyć się z wąwozami Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Bieg Szlak Trafi bo o nim mowa odbędzie się 4 sierpnia 2018 roku. Do wyboru będą trzy trasy 7, 21 i 57 kilometrów.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM