fbpx
Zapowiedzi imprez

BUMWRO 2016 – zrobimy hałas biegnąc dla zdrowia

W październiku rusza druga edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego połączonego z rodzinnym piknikiem promującym zdrowie. To impreza dla każdego z nas i nie może nas na niej zabraknąć.
bumwro 2016 zrobimy halas biegnac dla zdrowia 01

W październiku rusza druga edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego połączonego z  rodzinnym piknikiem promującym zdrowie. To impreza dla każdego z nas i nie może nas na niej zabraknąć.

BUMWRO 2016 – promujemy zdrowie biegając ulicami miasta

1 października 2016 roku przed godziną 10.00 plac przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wypełni się kolorowym tłumem biegaczy. Tego dnia, już po raz drugi, staniemy się promotorami zdrowia m.in.  obok ambasadorów biegu,  prof. Alicji Chybickiej (Kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej), Prof. Tomasza Wróbla (Prodziekana Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego), Pawła Rańdy – srebrnego medalisty na olimpiadzie w Pekinie czy Dominika Samotija – mistrza Polski wśród biegających lekarzy.   Zanim jednak wykrzyczymy głośne „start” spotkamy się w miasteczku biegowym, które tego dnia będzie prawdziwym sercem imprezy.  Miejscem, w którym będziemy życzyć sobie powodzenia przed startem i w którym po dotarciu na metę spotkamy się na rodzinnym pikniku, inaugurującym rok akademicki 2016/2017.

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-02

Miasteczko Biegowe strefą kibica

Kto brał udział w zeszłorocznej edycji biegu wie, iż miasteczko biegowe BUMWRO to miejsce wyjątkowe, tak jak sama idea biegu. Najważniejsi tego dnia jesteśmy bowiem MY, nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Bieg Uniwersytetu Medycznego to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu z naszymi bliskimi. Biegi dla najmłodszych na krótkich dystansach, stoiska promujące zdrowy tryb życia, liczne atrakcje, lokalne food tracki, sportowa atmosfera i spotkania z przyjaciółmi umilą czas naszym kibicom. Dzięki wsparciu partnerów biegu będziemy mieli okazję skorzystać z profilaktycznych badań lekarskich, nauczyć się bronić przed rakiem dzięki obecności partnera biegu Fundacji Rakoobrona czy pomóc innym wrócić do zdrowia, uczestnicząc w wielkiej zbiórce krwi, zorganizowanej przez innego partnera BUMWRO 2016 –  Regionalne Centrum Krwiodawstwa.

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-03

„Biegam bo lubię”  BUMWRO2016

W tegorocznej edycji Bieg Uniwersytetu Medycznego otrzymał patronat medialny Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dzięki audycji „Biegam bo lubię” impreza zyska rozgłos ogólnopolski. A promować jest co! Zgodnie bowiem z ideą pomysłodawców bieg ma na celu  poRUSZYĆ osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności, namówić do ruchowej  aktywności nieaktywnych,  zaszczepić sportowego ducha wśród najmłodszych, zintegrować środowisko medyczne i uniwersyteckie, stawiając mu sportowe wyzwanie, krzewić biegowego ducha w jak najszerszym gronie, promować zdrowy styl życia i podkreślać istotę profilaktycznych badań lekarskich.

BIEG UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO TO BIEG, KTÓRY NA TEMAT ZDROWIA HAŁASUJE NAJWIĘCEJ!  Spotkajmy się tego dnia na wielkim pikniku rodzinnym. Wypełnijmy strefę kibica. POBIEGNIJMY RAZEM PO ZDROWIE!

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-04

Metryczka

Pomysłodawcami biegu są aktywni miłośnicy biegania,  dr hab. n. med. Tomasz Zatoński – lekarz laryngolog i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego wraz z małżonką dr hab. n. med. Katarzyną Zatońską – Kierownikiem Katedry Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego, Prodziekanem Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego.  

Organizatorzy: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Fundacja Biegaj dla Zdrowia.

Termin i miejsce: 1 października 2016,  godz. 10:00, teren Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Wrocław, ul. Borowska 213

Dystans: atestowany bieg na dystansie 10 km

Zgłoszenia i opłaty: Elektroniczna rejestracja i opłaty poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej tutaj

Regulamin: BUM 2016

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-05

Limit zawodników wynosi 1500 osób. Osoby, które zgłoszą się i dokonają opłaty do 20.09.2016 otrzymają numery imienne (istnieje możliwość zwrotu wpisowego w ustawowym terminie do 7-miu dni od zakupu internetowego).

przygotowała: Edyta Indulska-Sałdacz autorka bloga: A-ni-MATORKA Biegania

 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Joanna Jóźwik w finale biegu na 800 m - fenomenalny bieg Polki!
Następny wpis
Pobiegnij w Copenhagen Half Marathon wśród 25.000 biegaczy z całego świata! KONKURS
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu