fbpx
bumwro 2016 zrobimy halas biegnac dla zdrowia 01

BUMWRO 2016 – zrobimy hałas biegnąc dla zdrowia

W październiku rusza druga edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego połączonego z rodzinnym piknikiem promującym zdrowie. To impreza dla każdego z nas i nie może nas na niej zabraknąć.

W październiku rusza druga edycja Biegu Uniwersytetu Medycznego połączonego z  rodzinnym piknikiem promującym zdrowie. To impreza dla każdego z nas i nie może nas na niej zabraknąć.

BUMWRO 2016 – promujemy zdrowie biegając ulicami miasta

1 października 2016 roku przed godziną 10.00 plac przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu wypełni się kolorowym tłumem biegaczy. Tego dnia, już po raz drugi, staniemy się promotorami zdrowia m.in.  obok ambasadorów biegu,  prof. Alicji Chybickiej (Kierownika Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej), Prof. Tomasza Wróbla (Prodziekana Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego), Pawła Rańdy – srebrnego medalisty na olimpiadzie w Pekinie czy Dominika Samotija – mistrza Polski wśród biegających lekarzy.   Zanim jednak wykrzyczymy głośne „start” spotkamy się w miasteczku biegowym, które tego dnia będzie prawdziwym sercem imprezy.  Miejscem, w którym będziemy życzyć sobie powodzenia przed startem i w którym po dotarciu na metę spotkamy się na rodzinnym pikniku, inaugurującym rok akademicki 2016/2017.

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-02

Miasteczko Biegowe strefą kibica

Kto brał udział w zeszłorocznej edycji biegu wie, iż miasteczko biegowe BUMWRO to miejsce wyjątkowe, tak jak sama idea biegu. Najważniejsi tego dnia jesteśmy bowiem MY, nasze zdrowie i zdrowie naszych najbliższych. Bieg Uniwersytetu Medycznego to okazja do spędzenia czasu na świeżym powietrzu z naszymi bliskimi. Biegi dla najmłodszych na krótkich dystansach, stoiska promujące zdrowy tryb życia, liczne atrakcje, lokalne food tracki, sportowa atmosfera i spotkania z przyjaciółmi umilą czas naszym kibicom. Dzięki wsparciu partnerów biegu będziemy mieli okazję skorzystać z profilaktycznych badań lekarskich, nauczyć się bronić przed rakiem dzięki obecności partnera biegu Fundacji Rakoobrona czy pomóc innym wrócić do zdrowia, uczestnicząc w wielkiej zbiórce krwi, zorganizowanej przez innego partnera BUMWRO 2016 –  Regionalne Centrum Krwiodawstwa.

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-03

„Biegam bo lubię”  BUMWRO2016

W tegorocznej edycji Bieg Uniwersytetu Medycznego otrzymał patronat medialny Programu Trzeciego Polskiego Radia. Dzięki audycji „Biegam bo lubię” impreza zyska rozgłos ogólnopolski. A promować jest co! Zgodnie bowiem z ideą pomysłodawców bieg ma na celu  poRUSZYĆ osoby w każdym wieku i o różnym poziomie sprawności, namówić do ruchowej  aktywności nieaktywnych,  zaszczepić sportowego ducha wśród najmłodszych, zintegrować środowisko medyczne i uniwersyteckie, stawiając mu sportowe wyzwanie, krzewić biegowego ducha w jak najszerszym gronie, promować zdrowy styl życia i podkreślać istotę profilaktycznych badań lekarskich.

BIEG UNIWERSYTETU MEDYCZNEGO TO BIEG, KTÓRY NA TEMAT ZDROWIA HAŁASUJE NAJWIĘCEJ!  Spotkajmy się tego dnia na wielkim pikniku rodzinnym. Wypełnijmy strefę kibica. POBIEGNIJMY RAZEM PO ZDROWIE!

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-04

Metryczka

Pomysłodawcami biegu są aktywni miłośnicy biegania,  dr hab. n. med. Tomasz Zatoński – lekarz laryngolog i pracownik naukowy Uniwersytetu Medycznego wraz z małżonką dr hab. n. med. Katarzyną Zatońską – Kierownikiem Katedry Medycyny Społecznej Uniwersytetu Medycznego, Prodziekanem Wydziału Lekarskiego Kształcenia Podyplomowego.  

Organizatorzy: Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Fundacja Biegaj dla Zdrowia.

Termin i miejsce: 1 października 2016,  godz. 10:00, teren Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, Wrocław, ul. Borowska 213

Dystans: atestowany bieg na dystansie 10 km

Zgłoszenia i opłaty: Elektroniczna rejestracja i opłaty poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie internetowej tutaj

Regulamin: BUM 2016

bumwro-2016-zrobimy-halas-biegnac-dla-zdrowia-05

Limit zawodników wynosi 1500 osób. Osoby, które zgłoszą się i dokonają opłaty do 20.09.2016 otrzymają numery imienne (istnieje możliwość zwrotu wpisowego w ustawowym terminie do 7-miu dni od zakupu internetowego).

przygotowała: Edyta Indulska-Sałdacz autorka bloga: A-ni-MATORKA Biegania

 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
jozwik

Joanna Jóźwik w finale biegu na 800 m - fenomenalny bieg Polki!

Następne
copenhaga2p

Pobiegnij w Copenhagen Half Marathon wśród 25.000 biegaczy z całego świata! KONKURS

Powiązane artykuły

bieg rokity po diabelskiej rownicy juz 16 09 2017 01
Czytaj dalej

Bieg Rokity po Diabelskiej Równicy – już 16.09.2017

Sercem Ustronia jest malownicza Równica, gdzie zarówno profesjonalni jak i amatorscy biegacze mogą zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami. Tam według legendy diabeł Rokita chciał postawić młyn, w którym zamierzał mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę, by ją potem rozsiewać po szerokim świecie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM