4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – Co, gdzie, kiedy?

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Półmaraton w Stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. Jej niespotykany klimat został błyskawicznie doceniony przez biegaczy – wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, w tempie około 100 dziennie. Dodatkowa pula 1000 miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem – wszystkie numery zostały sprzedane w godzinę. W biegu wystartuje łącznie rekordowe 10 000 osób.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 18 czerwca 2016r. Biegacze wystartują z terenu Stadionu Olimpijskiego o 22:00, ostatni zawodnicy będą pojawiać się na mecie do 1:30.

Imprezy towarzyszące:

  • Targi Sport Expo, hala wielofunkcyjna AWF godz. 8.00 – 0.00
  • Turniej Piłki Nożnej Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy 2016 – Pola Marsowe, godz. 9.00 – 20.00
  • VI Piknik Olimpijski, kompleks Stadionu Olimpijskiego, godz. 16.00 – 19.30
  • Panel Dyskusyjny prowadzony przez portal TreningBiegacza.pl, sala wykładowa AWF nr 103, budynek P – 1 

Atrakcje dodatkowe

Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrają na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. To oznacza, że przy okazji biegu odbędzie się wiele niepowtarzalnych koncertów, stanowiących jednocześnie część imprezy.

Wśród biegaczy pojawi się także „grupa turystyczna”. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Stolicy Dolnego Śląska i najciekawszymi faktami z dziejów Wrocławia, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika.

Na sportowców i kibiców będzie także czekać multimedialny pokaz – Projekt P.I.W.O. Wschodnie skrzydło budynku Urzędu Wojewódzkiego zostanie oświetlone (od strony Odry) przy pomocy 69 modułów świetlnych umieszczonych w oknach budynku. Wyświetlane animacje będą miały na celu przykuwać uwagę i cieszyć oko, ale przede wszystkim zagrzewać biegaczy do walki z własnymi słabościami.

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-01

Medal

Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. W czterech najbliższych biegach, w 2016 i 2017 r. (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. Wrocław Maraton) zawodnicy otrzymają miniatury ważnych wrocławskich budynków. Za ukończenie tegorocznego półmaratonu biegacze otrzymają miniaturę Narodowego Forum Muzyki. Po przebiegnięciu wszystkich czterech wrocławskich biegów (półmaraton i maraton w bieżącym oraz kolejnym roku) uczestnicy otrzymają pamiątkową paterę z zarysem Wrocławia oraz miejscami przeznaczonymi na przestrzenne medale.

Izotonik

Podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu największy polski producent odżywek i suplementów diety dla sportowców – Olimp Sport Nutrition – zadba o dostarczenie najwyższej jakości napoju izotonicznego, wytwarzanego w standardzie farmaceutycznym i uznanego przez sportowców na całym świecie: ISO PLUS.

Trasa

21 097,5 metra, atest AIMS i PZLA, jedna pętla ulicami Wrocławia:

START: Stadion Olimpijski → al. Różyckiego → most Szczytnicki → pl. Grunwaldzki → most Grunwaldzki → pl. Powstańców Warszawy → ul. Pułaskiego → ul. Małachowskiego → ul. Ślężna → al. Wiśniowa → ul. Powstańców Śląskich → ul. Świdnicka → ul. Piłsudskiego → Podwale → ul. Ruska → ul. Grodzka → most Piaskowy → most Młyński → ul. Sienkiewicza → most Pokoju → ul. Purkyniego → ul. Frycza-Modrzewskiego → ul. Kraińskiego → ul. Św. Katarzyny → ul. Oławska → pl. Powstańców Warszawy → most Grunwaldzki → Wybrzeże Wyspiańskiego → ul. Norwida → ul. Skłodowskiej-Curie → pl. Grunwaldzki → most Szczytnicki → al. Różyckiego → META: Stadion Olimpijski

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-03

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-02

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu bieg rozpoczyna się o godz. 22.00. Zawodników obowiązuje limit czasowy wynoszący 3 godziny. Zawodnicy, którzy na półmetku osiągną czas powyżej 90 minut lub którzy nie dobiegną do mety do godz. 1.30 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

Utrudnienia

W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas półmaratonu przewiduje się w dniu 18.06.2016 r. od godz. 21.00 do dnia 19.06.2016 r. do godz. 2.30 następujące utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia:

  1. Zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej.
  1. Czasowe wyłączenia z ruchu lub ograniczenia przepustowości poszczególnych odcinków dróg na trasie półmaratonu.
  1. Utrudniona lub w części wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy półmaratonu  (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu pod nadzorem służb Policji – WRD lub Prewencji).
  1. Uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie półmaratonu.

O utrudnieniach mieszkańcy będą informowani za pomocą: tablic zmiennej treści systemu ITS (ZDiUM Wrocław), tablic informacyjnych systemu DIP (MPK Wrocław), tablice i znaków informacyjnych rozlokowanych przez firmę realizującą zabezpieczenie trasy w miejscach wskazanych w projekcie czasowej organizacji ruchu, informacji przekazywanych za pośrednictwem mediów – tradycyjnych i nowych, ulotek informacyjnych kierowane do osób (mieszkańców oraz przedsiębiorców) użytkujących posesje na całej długości trasy biegu, kolportowanych przy wykorzystaniu firm zewnętrznych.