fbpx
Zapowiedzi imprez

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – Co, gdzie, kiedy?

Półmaraton w Stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. Jej niespotykany klimat został błyskawicznie doceniony przez biegaczy - wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, w tempie około 100 dziennie. Dodatkowa pula 1000 miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem - wszystkie numery zostały sprzedane w godzinę. W biegu wystartuje łącznie rekordowe 10 000 osób.
4 pko nocny wroclaw polmaraton co gdzie kiedy 04

Półmaraton w Stolicy Dolnego Śląska to obecnie jedyna spośród dużych i liczących się w kraju i zagranicą imprez, organizowana nocą. Jej niespotykany klimat został błyskawicznie doceniony przez biegaczy – wszystkie tegoroczne pakiety startowe zostały wyprzedane w ciągu nieco ponad 3 miesięcy, w tempie około 100 dziennie. Dodatkowa pula 1000 miejsc spotkała się z jeszcze większym zainteresowaniem – wszystkie numery zostały sprzedane w godzinę. W biegu wystartuje łącznie rekordowe 10 000 osób.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 18 czerwca 2016r. Biegacze wystartują z terenu Stadionu Olimpijskiego o 22:00, ostatni zawodnicy będą pojawiać się na mecie do 1:30.

Imprezy towarzyszące:

  • Targi Sport Expo, hala wielofunkcyjna AWF godz. 8.00 – 0.00
  • Turniej Piłki Nożnej Wrocławskie Mini Mistrzostwa Europy 2016 – Pola Marsowe, godz. 9.00 – 20.00
  • VI Piknik Olimpijski, kompleks Stadionu Olimpijskiego, godz. 16.00 – 19.30
  • Panel Dyskusyjny prowadzony przez portal TreningBiegacza.pl, sala wykładowa AWF nr 103, budynek P – 1 

Atrakcje dodatkowe

Wzdłuż trasy półmaratonu niewielkie, kilkuosobowe zespoły muzyczne zagrają na żywo wybrane utwory muzyki klasycznej. To oznacza, że przy okazji biegu odbędzie się wiele niepowtarzalnych koncertów, stanowiących jednocześnie część imprezy.

Wśród biegaczy pojawi się także „grupa turystyczna”. Każdy z uczestników będzie mógł wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Stolicy Dolnego Śląska i najciekawszymi faktami z dziejów Wrocławia, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika.

Na sportowców i kibiców będzie także czekać multimedialny pokaz – Projekt P.I.W.O. Wschodnie skrzydło budynku Urzędu Wojewódzkiego zostanie oświetlone (od strony Odry) przy pomocy 69 modułów świetlnych umieszczonych w oknach budynku. Wyświetlane animacje będą miały na celu przykuwać uwagę i cieszyć oko, ale przede wszystkim zagrzewać biegaczy do walki z własnymi słabościami.

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-01

Medal

Po raz kolejny trofea dla uczestników wrocławskich biegów będą składać się w większą całość. W czterech najbliższych biegach, w 2016 i 2017 r. (4. i 5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton oraz 34. i 35. Wrocław Maraton) zawodnicy otrzymają miniatury ważnych wrocławskich budynków. Za ukończenie tegorocznego półmaratonu biegacze otrzymają miniaturę Narodowego Forum Muzyki. Po przebiegnięciu wszystkich czterech wrocławskich biegów (półmaraton i maraton w bieżącym oraz kolejnym roku) uczestnicy otrzymają pamiątkową paterę z zarysem Wrocławia oraz miejscami przeznaczonymi na przestrzenne medale.

Izotonik

Podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu największy polski producent odżywek i suplementów diety dla sportowców – Olimp Sport Nutrition – zadba o dostarczenie najwyższej jakości napoju izotonicznego, wytwarzanego w standardzie farmaceutycznym i uznanego przez sportowców na całym świecie: ISO PLUS.

Trasa

21 097,5 metra, atest AIMS i PZLA, jedna pętla ulicami Wrocławia:

START: Stadion Olimpijski → al. Różyckiego → most Szczytnicki → pl. Grunwaldzki → most Grunwaldzki → pl. Powstańców Warszawy → ul. Pułaskiego → ul. Małachowskiego → ul. Ślężna → al. Wiśniowa → ul. Powstańców Śląskich → ul. Świdnicka → ul. Piłsudskiego → Podwale → ul. Ruska → ul. Grodzka → most Piaskowy → most Młyński → ul. Sienkiewicza → most Pokoju → ul. Purkyniego → ul. Frycza-Modrzewskiego → ul. Kraińskiego → ul. Św. Katarzyny → ul. Oławska → pl. Powstańców Warszawy → most Grunwaldzki → Wybrzeże Wyspiańskiego → ul. Norwida → ul. Skłodowskiej-Curie → pl. Grunwaldzki → most Szczytnicki → al. Różyckiego → META: Stadion Olimpijski

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-03

4-pko-nocny-wroclaw-polmaraton-co-gdzie-kiedy-02

Zgodnie z obowiązującym Regulaminem 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu bieg rozpoczyna się o godz. 22.00. Zawodników obowiązuje limit czasowy wynoszący 3 godziny. Zawodnicy, którzy na półmetku osiągną czas powyżej 90 minut lub którzy nie dobiegną do mety do godz. 1.30 zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy.

Utrudnienia

W związku z wprowadzeniem czasowej organizacji ruchu podczas półmaratonu przewiduje się w dniu 18.06.2016 r. od godz. 21.00 do dnia 19.06.2016 r. do godz. 2.30 następujące utrudnienia w komunikacji na terenie Wrocławia:

  1. Zmiany tras i rozkładów jazdy wybranych linii komunikacji publicznej.
  1. Czasowe wyłączenia z ruchu lub ograniczenia przepustowości poszczególnych odcinków dróg na trasie półmaratonu.
  1. Utrudniona lub w części wykluczona komunikacja poprzeczna do trasy półmaratonu  (wybrane skrzyżowania o dużym natężeniu ruchu pod nadzorem służb Policji – WRD lub Prewencji).
  1. Uruchomienie stref zakazu zatrzymywania się na trasie półmaratonu.

O utrudnieniach mieszkańcy będą informowani za pomocą: tablic zmiennej treści systemu ITS (ZDiUM Wrocław), tablic informacyjnych systemu DIP (MPK Wrocław), tablice i znaków informacyjnych rozlokowanych przez firmę realizującą zabezpieczenie trasy w miejscach wskazanych w projekcie czasowej organizacji ruchu, informacji przekazywanych za pośrednictwem mediów – tradycyjnych i nowych, ulotek informacyjnych kierowane do osób (mieszkańców oraz przedsiębiorców) użytkujących posesje na całej długości trasy biegu, kolportowanych przy wykorzystaniu firm zewnętrznych.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
TWÓJ MEDAL, TWOJA DUMA – podziel się swoim startem i wygraj miejsce na medal. Konkurs!
Następny wpis
Zdobądź Cytadelę – bieg Men Expert Survival Race już 19 czerwca w Warszawie!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu