fbpx
sukces chodziarzy w australii 01

Sukcesy polskich chodziarzy w Australii

To był udany start naszych chodziarzy! Aż 5 zawodników wywalczyło miejsca w czołowej dwudziestce podczas otwartych mistrzostw Australii w chodzie na 10 000m!

To był udany start naszych chodziarzy! Aż 5 zawodników wywalczyło miejsca w czołowej dwudziestce podczas otwartych mistrzostw Australii w chodzie na 10 000m!

O dobrym początku sezonu 2018 mogą mówić również polscy chodziarze, którzy w pierwszej połowie stycznia wystartowali w otwartych mistrzostwach Australii w chodzie na        10 000 m. Z pięciu reprezentantów Polski najlepiej spisał się Rafał Augustyn, który zajął ósmą lokatę z czasem 42:51.07. Na jedenastym miejscu finiszował Rafał Fedaczyński (43:12.43), 12. był Damian Błocki (43:40.31), 14. Jakub Jelonek (44:17.57), a 16. miejsce wywalczył Artur Brzozowski (44:51.01). Wszyscy panowie finiszowali w tempie dobrego biegu na 10 km utrzymując tempo chodu poniżej 4:30 min/km!

Zwycięzcą mistrzostw był Perseus Karlstrom, który zanotował najlepszy wynik na świecie w tym sezonie – 39:22.41. Szwed może pochwalić się rekordami życiowymi: chód na 20 kilometrów – 1:19:11 (9 kwietnia 2016, Podiebrady); chód na 50 kilometrów – 3:44:35 (17 grudnia 2017, Melbourne, rekord Szwecji). Rekordzista Szwecji jest wielokrotnym złotym medalistą mistrzostw Szwecji oraz reprezentantem kraju w pucharze świata i Europy w chodzie i w meczach międzypaństwowych. Zdobywał medale mistrzostw krajów nordyckich.

sukces-chodziarzy-w-australii-02

Dla naszych zawodników był to pierwszy mocny akcent treningowy w tym sezonie. Trenerzy cieszą się szczególnie z dyspozycji Rafała Augustyna, który jeszcze nigdy nie chodził tak szybko w styczniu. Nie wykonał w tym sezonie żadnego akcentu treningu tempowego, a mimo to udało mu się zająć satysfakcjonujące miejsce w czołowej dziesiątce. 

Zawodnicy aktualnie przebywają na zgrupowaniu w Australijskim Instytucie Sportu w Canberze, gdzie w ramach projektu SUPERNOVA 3 uczestniczą w badaniach naukowych na grupie 20 chodziarzy różnych narodowości i intensywnie trenują przed kolejnymi zawodami. Jednym z najważniejszych celów w nadchodzącym sezonie będą tegoroczne 2. IAAF Drużynowe Mistrzostwa Świata w Taicang.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
rekordy polski kobiet torun 02

Rekordowy Toruń – 3 biegowe rekordy Polski kobiet!

Następne
owmfb 01

Znamy skład pakietów startowych na ORLEN Warsaw Marathon!

Powiązane artykuły

pogrom faworytow
Czytaj dalej

Pogrom faworytów

Szósty i siódmy dzień 16. Mistrzostw Świata rozgrywanych w Londynie nie były udane dla faworytów w konkurencjach biegowych. Najpierw główna pretendentka do złota Shaunae Miller-Uibo przegrała na swoim koronnym dystansie 400 metrów, a wczoraj Wayde Van Niekerk zdobył „tylko” srebro na 200 m.
polska sztafeta z brazem
Czytaj dalej

Polska sztafeta z brązem!

Niesamowitej rzeczy w ostatnim dniu 16. Mistrzostw Świata dokonały nasze panie w sztafecie 4 x 400 metrów. Polki zdobyły brązowy medal, dobiegając na metę tylko za niesamowitymi Amerykankami i Brytyjkami.
cheruiyot wystartuje we frankfurcie
Czytaj dalej

Cheruiyot wystartuje we Frankfurcie

Na 29 października zaplanowano 36. edycję maratonu w niemieckim Frankfurcie. Udział w niej zapowiedziała mistrzyni olimpijska w biegu… na 5000 metrów! Mowa o Kenijce Vivian Cheruiyot.