Dwa zwycięstwa Ewy Swobody na początek sezonu!

To był szalony weekend w wykonaniu Ewy Swobody. Jedna z najszybszych polskich sprinterek zdominowała mityngi w Ostrawie i Val-de-Reuil!

Ewa Swoboda nie zwalnia tempa. Młoda sprinterka wywalczyła minimum na Mistrzostwa Świata w Birmingham i zanotowała najlepsze rozpoczęcie sezonu w swojej karierze. 25 stycznia w Ostrawie imponowała już w eliminacjach biegu na 60 metrów osiągając czas 7.28, o 0.02 lepszy niż wskaźnik PZLA na MŚ. Jeszcze lepszy okazał się finał, w którym podopieczna Iwony Krupy nie dała szans rywalkom i zameldowała się na mecie z wynikiem 7.21. W tym roku Polka rywalizowała z reprezentantkami Czech, Holandii, Ukrainy, Wenezueli i Wielkiej Brytanii. Była to dla niej kolejna wygrana w czeskiej Ostrawie.

ewaswoboda-03

Dwa dni później osiągnęła kolejny sukces. Okazała się również najlepsza na mityngu w Val-de-Reuil (Francja).  W Normandii zawodniczka AZS-AWF Katowice po raz kolejny triumfowała z czasem 7.27, który również daje kwalifikację na imprezę mistrzowską.  Była to już druga wygrana Swobody w tym roku i najbardziej spektakularne rozpoczęcie sezonu. Po brązowej medalistce Mistrzostw Europy z Belgradu 2017 można się spodziewać jeszcze wielu bardzo dobrych występów. Kolejny występ Swobody już 15 lutego 2018 na Arenie Toruń podczas Copernicus Cup.

ewaswoboda-02

Ewa Swoboda (ur. 1997 r.) – Zawodniczka AZS-AWF Katowice, podopieczna trenerki Iwony Krupy. Medalistka Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Juniorów w biegu na 100m. W 2017 zdobyła pierwszy poważny medal na seniorskiej imprezie – były to halowe Mistrzostwa Europy w Belgradzie , gdzie sięgnęła po brąz. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, nie tylko w kategorii juniorów. Do niej należą rekordy Polski juniorek oraz rekord świata juniorek w biegu na 60 m. Jej rezultat 7.07 był tylko o 0,07 sek. gorszy od wyniku gwiazdy światowego sprintu Dafne Schippers.