Całoroczna ochrona dla aktywnych, młodych ludzi

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Uprawianie sportu sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji zdrowotnej bez względu na wiek czy płeć. Aktywność wiąże się jednak z ryzykiem powstania kontuzji wymagających leczenia.

Amatorskie uprawianie sportu

Coraz więcej osób stawia na aktywność, czego najlepszym przykładem jest rosnąca popularność amatorskich biegów. W modzie jest również jazda na rowerze. Czasopismo „Wprost” w 2013 roku określiło nawet, że „Polacy oszaleli na punkcie biegania” (http://www.wprost.pl/ar/401096/Polacy-oszaleli-na-punkcie-biegania/). Biegamy dla zdrowia, dla przełamania własnych słabości, ale i dla przyjemności. Taki sport można uprawiać wszędzie – w mieście, na wsi, na wakacjach czy w środku zimy. Jest on również niedrogi, bo tak naprawdę wystarczą dobre buty do biegania, aby móc rozpocząć pierwsze treningi. Wyniki badania Sponsoring Monitor 2012/2013 ARC Rynek i Opinia potwierdzają, że bieganie jest najpopularniejszą dyscypliną w Polsce (http://www.rp.pl/artykul/998108.html).

Ogólna liczba osób uprawiających sport w naszym kraju od kilku lat wynosi około 30 procent. W najmłodszej grupie wiekowej – 15-17 lat, popularne są różnorodne ćwiczenia zwiększające ogólną sprawność i wydolność organizmu. Z kolei osoby w wieku 18-24 lat najchętniej biegają, a te w wieku 25-34 lat traktują na równi bieganie i jazdę na rowerze.

Osoby, które ćwiczą, są postrzegane przez społeczeństwo jako ludzie sukcesu, którzy potrafią o siebie zadbać i mają motywację do tego, aby wyglądać coraz lepiej. Kolejne trenerki i trenerzy personalni przekonują, że ćwiczyć może każdy, bez względu na to, ile ma pieniędzy.

Ochrona osób aktywnych

Uprawiając sport, nie trudno o kontuzję. Zbyt intensywne treningi, chęć spróbowania sportów ekstremalnych czy też inne okoliczności powodują, że może dojść do sytuacji, w której będziemy potrzebować pomocy. Jeśli dysponujemy specjalną kartą ubezpieczeniową, którą można wykupić między innymi w firmie ubezpieczeniowej Signal Iduna, mamy możliwość uzyskania ochrony przez cały rok, w kraju i za granicą, także w przypadku zaistnienia trudnej sytuacji. Karta gwarantuje pokrycie kosztów leczenia, kosztów związanych z następstwami nieszczęśliwych wypadków, a nawet wyrządzonych przez daną osobę szkód. Jeśli np. wjedziemy swoim rowerem w inny pojazd i go zniszczymy, nie będziemy musieli sami płacić za jego naprawę.