fbpx
Zapowiedzi imprez

Spotkaj się z nami przed 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonem! Weź udział w panelu i zgarnij nagrody

W najbliższy weekend, w sobotę 18 czerwca odbędzie się 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Biegacze staną na starcie o godzinie 22.00, ten nocny bieg zyskał sobie serca blisko 10 000 biegaczy nie tylko z Polski – tyle bowiem pasjonatów biegania zadeklarowało swój start we wrocławskiej imprezie. To rekordowa liczba. Na pniu wyprzedano dodatkowe 1000 pakietów startowych. Zapraszamy Was na Panel Dyskusyjny przygotowany przez TreningBiegacza.pl, który poprowadzimy dla Was przed biegiem – będziecie mieli okazję do włączenia się w ciekawą dyskusję m.in. z fizjoterapeutą i trenerem biegaczy, czy doświadczonymi zawodnikami.
panel grafikap 01

W najbliższy weekend w sobotę 18 czerwca odbędzie się 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Biegacze staną na starcie o godzinie 22.00. Ten nocny bieg zjednał serca blisko 10 000 biegaczy – tyle bowiem pasjonatów biegania zadeklarowało swój start we wrocławskiej imprezie. To rekordowa liczba. Na pniu wyprzedano dodatkowe 1000 pakietów startowych. Wraz z organizatorem półmaratonu zapraszamy Was na Panel Dyskusyjny przygotowany przez TreningBiegacza.pl, który poprowadzimy dla Was przed biegiem – będziecie mieli okazję do włączenia się w ciekawą dyskusję, m.in. z fizjoterapeutą, trenerem biegaczy, a zarazem doświadczonymi zawodnikami.

Nie tylko dla uczestników imprezy, ale i dla wszystkich pasjonatów biegania, organizator przygotował sporo atrakcji. 4 PKO Nocny Wrocław Półmaraton to nie tylko świetnie zorganizowana biegowa impreza, ale i szereg imprez towarzyszących, w tym m.in. Targi Sport Expo, które potrwają od godz. 8.00 do północy i odbędą się na terenie hali wielofunkcyjnej wrocławskiego AWF, turniej piłki nożnej, piknik olimpijski. Esencją przedbiegowego wieczoru będzie ciekawa pozycja dla biegaczy – Panel Dyskusyjny portalu TreningBiegacza.pl. Będzie okazja nie tylko do wysłuchania prelegentów, ale do rozmowy i czynnej dyskusji.

CO ISTOTNE? Nic nie płacisz, a zyskujesz kawał fachowej wiedzy przydatnej biegaczom. Nieistotne czy biegasz od dawna, czy dopiero zaczynasz zaprzyjaźniać się z pasją. Masz szansę zyskać wiedzę, która przyda Ci się nie tylko w bieganiu.

Kto, gdzie, kiedy? Dla wszystkich.

W gronie prelegentów znaleźli się:

  • Fizjoterapeuta Roman Staroń – wystąpi z bardzo ciekawą, autorską prelekcją o wpływie układu nerwowego na trening i regenerację osób trenujących bieganie.
  • Katarzyna Wysocka – coach, która przedstawi Wam cochingowe narzędzia do realizacji celów – podpowie jak łączyć aktywność sportową, prywatną i zawodową. Motywująca, a zarazem bardzo aktywna postać z mocą nie tylko biegowej inspiracji.
  • Marian Bigocki – trener biegaczy w Niemczech oraz Antoni Stankiewicz – były lekkoatleta, a zarazem czynny maratończyk, podejmą dyskusję w temacie porównania rynku biegowego w Polsce i w Niemczech. Bardzo otwarty i ciekawy temat, w którym wielu biegaczy – zwłaszcza tych, którzy mieli okazję startować w zagranicznych imprezach, będzie miało okazję zabrać głos i przedstawić swoją opinię w każdym biegowym aspekcie

Całkowicie bezpłatny wstęp

Spotykamy się 18 czerwca – AWF na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, sala wykładowa nr 103, w budynku P-1. Panel potrwa od godziny 18-20. Wstęp – zarówno dla uczestników 4.PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu jak i wszystkich chętnych – jest bezpłatny.

Przyjdź i zgarnij jedną z 10 nagród

Biorąc udział w spotkaniu możesz zdobyć nie tylko wiedzę – wśród uczestniczących w spotkaniu rozlosujemy 10 nagród niespodzianek. Z kim się widzimy?

panel-grafikap-02

Panel Dyskusyjny poprowadzi CEO portalu TreningBiegacza.pl – Przemysław Niemczuk. Maratończyk, zdobywca Korony Maratonów Polskich (w ciągu jednego roku!), pasjonat biegania i krzewiciel kultury fizycznej – nauczyciel, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego. Założyciel portalu i postać, która współtworzy dla Was TreningBiegacza.pl od chwili jego narodzin.

Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów 4.PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i portalu TreningBiegacza.pl. Do zobaczenia już w najbliższą w sobotę we Wrocławiu!

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
II Bieg Konstanciński coraz bliżej
Następny wpis
Spartan Up! Bądź jak Spartanin - książka dla tych, którzy potrafią walczyć
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu