​34. PKO Wrocław Maraton za niecały miesiąc

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Bieg na królewskim dystansie ulicami Stolicy Dolnego Śląska wyruszy 11 września 2016r. o 9:00 z bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego. W tym roku we Wrocławiu znajdą coś dla siebie zarówno biegacze, którzy walczą o uzyskanie jak najlepszego czasu, jak i Ci, którzy kładą nacisk na ukończenie maratonu w nieco wolniejszym tempie.

Dla pierwszej grupy przygotowano płaską, szybką trasę obejmującą w większości zacienione odcinki – idealną do bicia rekordów! Uczestnicy, którzy stawiają sobie za cel ukończenie biegu w dłuższym czasie, będą mieli możliwość skorzystania z „grupy turystycznej”, która zadebiutowała we Wrocławiu podczas 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu i spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem. Jej pacemaker jest jednocześnie przewodnikiem, opowiadającym o mijanych na trasie atrakcjach, zabytkach i ważnych budowlach – podczas 34. PKO Wrocław Maratonu sportowcy miną zobaczą między innymi Most Grunwaldzki, Ostrów Tumski czy Stadion Miejski.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, kiedy medale wrocławskich biegów tworzyły całość: krasnala i jego „domek”, trofea półmaratonu i maratonu są częściami większej kompozycji. Tym razem uczestnicy otrzymują krążki przedstawiające ważne obiekty Wrocławia za ukończenie czterech imprez: 4. i 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu oraz 34. i 35. PKO Wrocław Maratonu. Trofea będzie można umieścić później w specjalnej, pamiątkowej paterze. Na mecie najbliższego, wrześniowego biegu czekać będą medale pokryte galwanicznie warstwą srebra próby 950, patynowane, lakierowany oraz wypełnione półtransparentną emalią jubilerską w kolorze zielonym. Ich awers przestawia zabytkową Halę Stulecia wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

34-pko-wroclaw-maraton-za-niecaly-miesiac-03

Każdy z zawodników i zawodniczek 34. PKO Wrocław Maratonu otrzyma także oficjalną koszulkę techniczną wykonaną z najwyższej jakości materiałów, zapewniających komfort podczas wysiłku fizycznego. T-shirt znajdzie się w każdym pakiecie startowym – z pewnością doskonale sprawdzi się podczas biegu na królewskim dystansie ulicami Stolicy Dolnego Śląska i w kolejnych wyzwaniach!

34-pko-wroclaw-maraton-za-niecaly-miesiac-02

Zapisy do biegu wciąż trwają – na starcie może stanąć nawet ponad pięć tysięcy zawodników! Aby wziąć udział w 34. PKO Wrocław Maratonie wystarczy zgłosić się przez stronę internetową www.wroclawmaraton.pl i uiścić odpowiednią opłatę.