fbpx
37 pko wroclaw maraton juz za dwa miesiace 01

37. PKO Wrocław Maraton już za dwa miesiące

Kolejne święto wrocławskich biegaczy nadchodzi wielkimi krokami! 37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się już w trzecią niedzielę września, 15.09.2019 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, biegacze rozpoczną i zakończą pokonywanie dystansu 42 195 metrów ulicami Stolicy Dolnego Śląska na historycznej arenie.

Kolejne święto wrocławskich biegaczy nadchodzi wielkimi krokami! 37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się już w trzecią niedzielę września, 15.09.2019 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, biegacze rozpoczną i zakończą pokonywanie dystansu 42 195 metrów ulicami Stolicy Dolnego Śląska na historycznej arenie.

37 pko wroclaw maraton juz za dwa miesiace 02

Zawodnicy po raz kolejny wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego i przekroczą linię mety wewnątrz obiektu. Trasa, którą będą pokonywać została wyznaczona tak, by prowadzić przez atrakcyjne miejsca, zapewniając jednocześnie jak najwięcej zacienionych i płaskich odcinków. Tym razem maksymalna liczba uczestników została ustalona na 4 000 maratończyków.

37 pko wroclaw maraton juz za dwa miesiace 04

Na mecie 37. PKO Wrocław Maratonu każdy z biegaczy otrzyma medal przedstawiający jeden z nieoficjalnych symboli miasta: postacie krasnali. Zgodnie z wrocławskim zwyczajem, medale z biegu na królewskim dystansie łączą się z trofeami 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu – tworząc większą pamiątkę, przedstawiającą łącznie aż cztery skrzaty.

Jak co roku, podczas wrocławskiej imprezy rywalizować będą nie tylko biegacze. Tradycyjnie, minutę przed ich startem, w trasę wyruszą zawodnicy na wózkach z napędem pośrednim. Tym razem, po raz pierwszy wprowadzono dodatkową klasyfikację dla zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim. – Nasz bieg jest jednym z niewielu maratonów w kraju od lat prowadzącym klasyfikację zawodników na wózkach z napędem pośrednim, tak zwanych handbike’ach – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. W tym roku chcemy być jeszcze bardziej otwarci na wszystkich sportowców – stąd kolejna klasyfikacja. Uczestnicy poruszający się na wózkach wystartują, zgodnie z tradycją, tuż przed elitą biegaczy i, podobnie jak w minionych latach, zapłacą za udział jedynie symboliczną złotówkę – dodaje Gęstwa.

37 pko wroclaw maraton juz za dwa miesiace 03

Zapisy do udziału w 37. PKO Wrocław Maratonie otwarto 1 kwietnia. Choć ich tempo nie dorównuje szybkości rozchodzenia się pakietów startowych 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu (przypomnijmy: wszystkie 13 000 numerów znalazło nabywców w zaledwie kilkanaście dni), to dwa miesiące przed imprezą dostępne jest mniej, niż jedna czwarta całej puli! Zapisy odbywają się przez stronę biegu >>>TUTAJ.

Podobnie, jak rok temu, dzień przed maratonem w Stolicy Dolnego Śląska wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w „spacerze na medal” – drugiej edycji WrocWalk Marathonu. Zgodnie z założeniami, impreza nie należy do grona „biegowych”, a stanowi formę rekreacyjno-historycznej wędrówki ulicami Miasta Spotkań. Uczestnicy otrzymają mapy z zaznaczonymi wyjątkowymi miejscami we Wrocławiu. Aby otrzymać medal, należy zebrać pieczątki we wszystkich wyróżnionych miejscach – według dowolnie ustalonej trasy i bez pomiaru czasu. Dodatkowo, opisywane obiekty będzie można zwiedzać za okazaniem mapy – karty uczestnika. Tym razem, po raz pierwszy, dostępne będą 2 różne listy lokalizacji do wyboru: Wrocławskie Muzea oraz Wrocławskie Kościoły i Świątynie. W poprzedniej, inauguracyjnej edycji wzięło udział prawie półtora tysiąca „spacerowiczów”. Aby wziąć udział we WrocWalk Marathonie 2019 należy zapisać się i dokonać opłaty startowej – więcej na stronie www.wrocwalkmarathon.pl.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
cropped polish run w brukseli chcesz tam wystartowac konkurs 01

Polish Run w Brukseli. Chcesz tam wystartować?

Następne
cropped adidas celebruje technologie boost i prezentuje ultraboost 19 w nowej kolorystyce 01

adidas celebruje technologię BOOST i prezentuje ULTRABOOST 19 w nowej kolorystyce

Powiązane artykuły