37. PKO Wrocław Maraton już za dwa miesiące

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Kolejne święto wrocławskich biegaczy nadchodzi wielkimi krokami! 37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się już w trzecią niedzielę września, 15.09.2019 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, biegacze rozpoczną i zakończą pokonywanie dystansu 42 195 metrów ulicami Stolicy Dolnego Śląska na historycznej arenie.

Zawodnicy po raz kolejny wyruszą ze Stadionu Olimpijskiego i przekroczą linię mety wewnątrz obiektu. Trasa, którą będą pokonywać została wyznaczona tak, by prowadzić przez atrakcyjne miejsca, zapewniając jednocześnie jak najwięcej zacienionych i płaskich odcinków. Tym razem maksymalna liczba uczestników została ustalona na 4 000 maratończyków.

Na mecie 37. PKO Wrocław Maratonu każdy z biegaczy otrzyma medal przedstawiający jeden z nieoficjalnych symboli miasta: postacie krasnali. Zgodnie z wrocławskim zwyczajem, medale z biegu na królewskim dystansie łączą się z trofeami 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu – tworząc większą pamiątkę, przedstawiającą łącznie aż cztery skrzaty.

Jak co roku, podczas wrocławskiej imprezy rywalizować będą nie tylko biegacze. Tradycyjnie, minutę przed ich startem, w trasę wyruszą zawodnicy na wózkach z napędem pośrednim. Tym razem, po raz pierwszy wprowadzono dodatkową klasyfikację dla zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim. – Nasz bieg jest jednym z niewielu maratonów w kraju od lat prowadzącym klasyfikację zawodników na wózkach z napędem pośrednim, tak zwanych handbike’ach – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. W tym roku chcemy być jeszcze bardziej otwarci na wszystkich sportowców – stąd kolejna klasyfikacja. Uczestnicy poruszający się na wózkach wystartują, zgodnie z tradycją, tuż przed elitą biegaczy i, podobnie jak w minionych latach, zapłacą za udział jedynie symboliczną złotówkę – dodaje Gęstwa.

Zapisy do udziału w 37. PKO Wrocław Maratonie otwarto 1 kwietnia. Choć ich tempo nie dorównuje szybkości rozchodzenia się pakietów startowych 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu (przypomnijmy: wszystkie 13 000 numerów znalazło nabywców w zaledwie kilkanaście dni), to dwa miesiące przed imprezą dostępne jest mniej, niż jedna czwarta całej puli! Zapisy odbywają się przez stronę biegu >>>TUTAJ.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Podobnie, jak rok temu, dzień przed maratonem w Stolicy Dolnego Śląska wszyscy chętni będą mieli okazję wziąć udział w „spacerze na medal” – drugiej edycji WrocWalk Marathonu. Zgodnie z założeniami, impreza nie należy do grona „biegowych”, a stanowi formę rekreacyjno-historycznej wędrówki ulicami Miasta Spotkań. Uczestnicy otrzymają mapy z zaznaczonymi wyjątkowymi miejscami we Wrocławiu. Aby otrzymać medal, należy zebrać pieczątki we wszystkich wyróżnionych miejscach – według dowolnie ustalonej trasy i bez pomiaru czasu. Dodatkowo, opisywane obiekty będzie można zwiedzać za okazaniem mapy – karty uczestnika. Tym razem, po raz pierwszy, dostępne będą 2 różne listy lokalizacji do wyboru: Wrocławskie Muzea oraz Wrocławskie Kościoły i Świątynie. W poprzedniej, inauguracyjnej edycji wzięło udział prawie półtora tysiąca „spacerowiczów”. Aby wziąć udział we WrocWalk Marathonie 2019 należy zapisać się i dokonać opłaty startowej – więcej na stronie www.wrocwalkmarathon.pl.