Mistrzostwa Europy Masters podczas 35. PKO Wrocław Maratonu

Kolejny wielki bieg w Stolicy Dolnego Śląska już 10 września 2017r. Jubileuszowy, 35. PKO Wrocław Maraton wystartuje, zgodnie z tradycją, z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Tym razem, po raz pierwszy w historii rywalizacji na królewskim dystansie, finisz wyznaczono przed nową Trybuną Zachodnią wyremontowanego stadionu! Meta w tym miejscu doskonale sprawdziła się już podczas rekordowego 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu – wtedy przekroczyło ją niemal 10 000 biegaczy!

Finisz wewnątrz stadionu to domena jednych z największych i najbardziej rozpoznawalnych maratonów w Europie – tłumaczy Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Dzięki temu Wrocław dołącza do grona takich miast jak Amsterdam, Sztokholm, czy Ateny. Już podczas 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu Stadion Olimpijski sprawdził się znakomicie! Wystarczyło spojrzeć na radosne i pełne satysfakcji twarze biegaczy, niesionych dopingiem z trybun wypełnionych kibicującymi im widzami… – dodaje dyrektor Gęstwa.

Trasa 35. PKO Wrocław Maratonu będzie wyznaczona w sposób jak najbardziej zbliżony do ubiegłorocznego. Podczas poprzedniego biegu na 42 195 metrów ulicami Wrocławia droga dla biegaczy została przygotowana tak, żeby jednocześnie umożliwiać bicie rekordów (płasko, przez jak najwięcej zacienionych dróg), ale i pokazać ważne lokalizacje w mieście (między innymi Ostrów Tumski, Most Grunwaldzki, Stadion Miejski).

mistrzostwa-europy-masters-podczas-35-pko-wroclaw-maratonu-01

Podobnie, jak w minionym roku, medale wrocławskich biegów ulicznych przedstawiają charakterystyczne obiekty miasta. W 4. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie pamiątkowe trofeum przedstawiało Narodowe Forum Muzyki, w 34. PKO Wrocław Maratonie – Halę Stulecia, zaś w 5. PKO Nocnym Wrocław Maratonie Most Grunwaldzki. We wrześniu na szyjach zawodników zawiśnie wizerunek Stadionu Olimpijskiego. Dodatkowo, na osoby które ukończyły wszystkie cztery biegi, będzie czekać wieszak przedstawiający zarys konturów miasta, z miejscem do ekspozycji wymienionych trofeów.

W ramach wrocławskiego maratonu rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy Masters w Maratonie. W Mistrzostwach może wziąć udział każdy zawodnik, który w dniu biegu ma ukończony 35. rok życia i uzupełni formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie 35. PKO Wrocław Maratonu, zgodnie z regulaminem Mistrzostw.

Dla uczestników imprezy rangi europejskiej wielkim przeżyciem będzie możliwość rywalizacji u boku doświadczonych zawodników, niejednokrotnie rekordzistów Starego Kontynentu – mówi Wojciech Gęstwa. Postanowiliśmy także wyróżnić wszystkich gości, którzy zdecydują się reprezentować swoje kraje podczas wrześniowej imprezy. Zamiast standardowych trofeów z wizerunkiem Stadionu Olimpijskiego, wszyscy uczestnicy Mistrzostw Europy Masters w Maratonie dostaną za linią finiszu wyjątkową pamiątkę: medal przypominający maratoński, jednak z adnotacją o Mistrzostwach w języku angielskim oraz podstawką, która umożliwi odpowiednie eksponowanie pamiątki. Całość będzie zamknięta w gustownym etui. Jesteśmy pewni, że specjalne trofeum, z dodatkami umożliwiającymi jego efektową prezentację, to nie tylko wartościowa pamiątka, ale i sposób promocji Stolicy Dolnego Śląska na całym kontynencie – wyjaśnia Wojciech Gęstwa.

Cena pakietu startowego 35. PKO Wrocław Maratonu wynosi aktualnie 120 zł. Opłata za bieg zmienia się w zależności od liczby sprzedanych miejsc, nie od terminu dokonania zapłaty, np. pierwsze 2500 pakietów było objęte niższą opłatą. Dodatkowo, na specjalne zniżki mogą liczyć na przykład osoby, które startowały w 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie lub w 10. PANAS Półmaratonie Ślężańskim – szczegóły znajdują się w regulaminach imprez, dostępnych na stronach biegów. Zapisy do biegu odbywają się TUTAJ.