🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Konkursy

Pobiegnij w Copenhagen Half Marathon wśród 25.000 biegaczy z całego świata! KONKURS

Wyobraź sobie, że stajesz na starcie wśród 25 tysięcy biegaczy z imiennym numerem startowym. Wśród ludzi z blisko 100 różnych krajów. Półmaraton, Ty i pełna szczęśliwych kilometrów trasa w jednym z najpiękniejszych europejskich miast – Kopenhadze. Wyobraź sobie, że to wszystko może się zdarzyć. Równo za miesiąc, 18 września w stolicy Danii – pobiegnij w Copenhagen Half Marathon!
copenhaga2p

Wyobraź sobie, że stajesz na starcie wśród 25 tysięcy biegaczy z imiennym numerem startowym. Wśród ludzi z blisko 100 różnych krajów. Półmaraton, Ty i pełna szczęśliwych kilometrów trasa w jednym z najpiękniejszych europejskich miast – Kopenhadze. Wyobraź sobie, że to wszystko może się zdarzyć. Równo za miesiąc, 18 września w stolicy Danii – pobiegnij w Copenhagen Half Marathon

To jeden z najatrakcyjniejszych biegów w Skandynawii, który przyciąga biegaczy z całego świata. O czym mowa?:

Niepowtarzalna atmosfera sprawia, że chcesz tu wrócić.

Jestem miłośnikiem Skandynawii, a Kopenhaga to miejsce wyjątkowe – nie tylko ze względu na pięknie wpisane w miasto zabytki i urokliwe kamienice, ale zarazem świetne połączenie nowoczesnej architektury z zabytkową częścią miasta. Prostota formy w jakiej lubują się Skandynawowie, tworząca jednocześnie świetnie skomponowany obraz kopenhaskiej przestrzeni, robią wrażenie. Nie bez powodu to miasto uznawane jest za jeden najatrakcyjniejszych zakątków Europy. Jak biega się w Danii? To raj dla biegaczy, co widać zresztą w zwykły powszedni dzień – tu się po prostu biega! O każdej porze. Wszędzie. To będzie mój drugi start w kopenhaskim półmaratonie – ta decyzja zapadła momentalnie, jak tylko pojawiłam się na linii startu rok temu. Tu po prostu chce się biec. Jak wygląda trasa? Nigdzie wcześniej, na żadnym polskim biegu nie spotkałam takiej ilości kibiców. Przez pełne 21 km na trasie towarzyszą Ci Duńczycy, turyści, przypadkowi ludzie – po prostu są! Dopingują, dzielą uśmiechem. Czujesz się tak, jakby każdy pojedynczy czlowiek z tego tłumu Ci kibicował. Tu czujesz klimat. Niepowtarzalną atmosferę. A do tego co kilka kilometrów towarzyszą Ci punkty muzyczne – co to oznacza? Od popu, przez rock po jazz – orkiestry, które z kilometra na kilometr podkręcają Twoje tempo. Świetna organizacja, atrakcyjny pakiet startowy, idealnie rozlożone punkty nawadniania na trasie i niepowtarzalny medal. Przyznam, że kilka kilometrów przed linią mety miałam łzy w oczach. Nie wiem, co tak działa. Myślę, że w sporej mierze ten klimat tworzą właśnie kibice – młodzi i starsi Kopenhażanie, którzy serdecznością, uśmiechem i zagrzewającym do boju duńskim „Kom sa!”, podają jedne z najpiękniejszych chwil, jakie przeżywasz przez pełne 21 kilometrów trasy. Jestem szczęśliwa, że udało nam się  objąć patronat nad tym biegiem – bo warto. Dla takich chwil, po prostu warto. To trzeba przeżyć. Serdecznie zapraszam! – Aleksandra Janiszewska, Redaktor Naczelna TreningBiegacza.pl

Wygraj jeden z trzech pakietów i pobiegnij w Kopenhadze!

Co zrobić by zdobyć pakiet? Przekonaj nas, dlaczego chciałbyś wystartować w Copenhagen Half Marathon. Odpowedź wraz oznaczonym hasztagiem #cphhm zamieść w komentarzu pod treścią konkursu lub postem konkursowym na fanpage Trening Biegacza. Wybierzemy trzy najciekawsze odpowiedzi. Zwycięzcy otrzymają pakiet startowy na kopenhaski półmaraton*. Na odpowiedzi czekamy do 26 sierpnia 2016 do godziny 24.00. Każdy uczestnik konkursu może udzielić tylko jednej odpowiedzi. Wyniki opublikujemy 28 sierpnia w komentarzu pod treścią konkursu. Czas start!

copenhagen-01

Badź na bieżąco z Copenhagen Half Marathon

*zwycięzcy otrzymują pełen pakiet startowy Cph Half Marathon. Pakiet nie obejmuje dojazdu i noclegu

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
BUMWRO 2016 – zrobimy hałas biegnąc dla zdrowia
Następny wpis
BMW Półmaraton Praski już 28 sierpnia!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.