fbpx
17 polmaraton dookola jeziora zywieckiego o puchar starosty zywieckiego pobiegnij w miedzynarodowym towarzystwie 02

XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego” – pobiegnij w międzynarodowym towarzystwie

Liczba uczestników półmaratonu szybkim tempem zmierza w kierunku rekordu !! Na chwilę obecną już ponad 1700 zawodników zgłosiło się do udziału w XVII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora …

Liczba uczestników półmaratonu szybkim tempem zmierza w kierunku rekordu !! Na chwilę obecną już ponad 1700 zawodników zgłosiło się do udziału w XVII edycji Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego „O Puchar Starosty Żywieckiego”. Oprócz zawodników z naszego kraju do biegu zgłosili się zawodnicy między innymi z Kenii, Włoch, Anglii, Ukrainy, Holandii, Austrii, Słowacji i Czech, wszystko wskazuje więc na to, że po raz kolejny w dniu 20 marca padnie kolejny rekord frekwencji tej największej i bardzo wysoko ocenianej przez uczestników imprezie biegowej na południu Polski.

Każdy zawodnik otrzyma pamiątkowy medal, który w tym roku posiada nowy wzór oraz koszulkę techniczną. Informujemy także, iż logo Półmaratonu dookoła Jeziora Żywieckiego otrzymało nową wizualizację.

Najważniejsze informacje

 • Organizator: Starostwo Powiatowe W Żywcu
 • Termin: 20 marca 2016 r.
 • Godzina: 10.00 – niedziela
 • Miejsce Startu: Rynek

Trasa półmaratonu rozpocznie się i zakończy na pięknie odrestaurowanym żywieckim Rynku, na którym dla wszystkich uczestników i kibiców przewidziano wiele atrakcji przygotowanych przez Organizatora, jak również przez głównego partnera biegu firmę „Żywiec Zdrój”. Wśród licznych atrakcji przewidziano konkursy z nagrodami, strefę fitness, stoiska odnowy biologicznej oraz liczne stoiska ze sprzętem sportowym, odżywkami dla sportowców itp. Dodatkową atrakcję – wspólną rozgrzewkę zawodników przed biegiem zapewni klub „CityFit” Bielsko-Biała.

17-polmaraton-dookola-jeziora-zywieckiego-o-puchar-starosty-zywieckiego-pobiegnij-w-miedzynarodowym-towarzystwie-01

Dla biegaczy chcących „złamać” barierę 1:20 przewidziany został w Półmaratonie udział pacemakera /Jan Wróblewski z Bielska-Białej/, który poprowadzi zawodników równym tempem na wynik 1:19:59.

Do biegu, gotowi ….

Po wystrzale startera uczestnicy pobiegną najpierw ulicami Żywca, a następnie malowniczą i bardzo atrakcyjną widokowo trasą dookoła Jeziora Żywieckiego, na której dla uczestników przewidziano dodatkowe bonusy w postaci premii półmetka ulokowanej na zaporze w Tresnej, a także cztery punkty z płynami izotonicznymi i wodą na 6,10,15 i 19 kilometrze trasy.

Dodatkową atrakcją dla przyjeżdżających na tę imprezę z wielu zakątków Polski i świata zawodników będą niepowtarzalne widoki rozciągające się wzdłuż trasy biegu. Na mecie na wszystkich, którzy ukończą bieg czeka piękny pamiątkowy medal, a dla rekordzisty trasy dodatkowa premia.

Jednocześnie Półmaraton rozpocznie cykl imprez biegowych pod nazwą „Złota 50 tka” (nazwa od sumy przebiegniętych kilometrów), którego celem głównym jest promocja aktywnego trybu życia, popularyzacja biegania oraz atrakcji turystycznych Żywiecczyzny.

Do cyklu oprócz Półmaratonu zostaną zaliczone następujące biegi:

 • Bieg na Grojec (23 kwietnia godz.11.00),
 • Bieg na Żar (25 czerwca godz. 11.30),
 • Bieg na szczyt Pilska (17 lipca 11.00), 
 • Bieg na szczyt Rysianki (4 września godz.11.00).

Uroczyste zakończenie cyklu „Złotej 50 tki” połączone z wręczeniem nagród dla biegaczy, którzy zaliczą przynajmniej cztery z pięciu biegów odbędzie się po zakończeniu ostatniego biegu.

Zachęcamy również do wzięcia udziału w Pucharze Beskidów w biegach ulicznych w roku 2016 r. Aby zostać sklasyfikowanym należy ukończyć trzy następujące biegi:

 • 20.03.2016 r. XVII Półmaraton dookoła Jeziora Żywieckiego /21,097km/                   
 • 24.04.2016 r. 8. Cieszyński FORTUNA Bieg /10km/                                                      
 • 29.05.2016 r. 24. Bieg Fiata /10km/ w Bielsku-Białej.
Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
bieg zakochanych w koszalinie jestescie gotowi 03

Bieg Zakochanych w Koszalinie - jesteście gotowi?

Następne
icebug winter trail 2016 zbliza sie wielkimi krokami 01

Icebug Winter Trail 2016 zbliża się wielkimi krokami!

Powiązane artykuły

marton lubelski wiecej niz maraton
Czytaj dalej

Marton Lubelski – więcej niż maraton

Lubelska edycja biegu maratońskiego to niezwykła wydarzenie na biegowej mapie Polski. W swej krótkiej, bo niespełna trzyletniej historii Lublin na trwałe wszedł do kalendarza najważniejszych imprez...
Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model