fbpx
Informacje prasowe

Nowy kompaktowy zegarek multisportowy Suunto 5 z GPS – gotowy na wyzwania

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, trwały zegarek Suunto 5 ze smukłą i wygodną kopertą, zapewnia długi czas działania oraz szereg użytecznych sportowo funkcji.
nowy kompaktowy zegarek multisportowy suunto 5 z gps gotowy na wyzwania 01

Zaprojektowany z myślą o maksymalnej wydajności, trwały zegarek Suunto 5 ze smukłą i wygodną kopertą, zapewnia długi czas działania oraz szereg użytecznych sportowo funkcji.

nowy-kompaktowy-zegarek-multisportowy-suunto-5-z-gps-gotowy-na-wyzwania-06

Dziesięciolecia współpracy ze sportowcami i poszukiwaczami przygód pozwoliły firmie Suunto na odkrycie piękna sportu, gdy wszystko inne przestaje się liczyć, a ludzie skupiają się na osiąganiu swoich najlepszych wyników. Zegarek Suunto 5 powstał z myślą o takich chwilach – jest bezpretensjonalny, nieskomplikowany i zaprojektowany z myślą o dążeniu do sportowego celu. Smukły, kompaktowy i wygodny zegarek Suunto 5 jest stworzony do tego, by pomóc w łatwym uzyskaniu optymalnego rytmu treningowego – dzięki swojej multisportowej funkcjonalności, z której słynie Suunto. Oferuje entuzjastom sportu to, czego potrzebują, aby mogli skupić się na kolejnym kroku, ruchu ręki, skoku czy obrocie rowerowego koła, by wszystko inne przestało się liczyć.

Za każdym razem pokonuje cały dystans

nowy-kompaktowy-zegarek-multisportowy-suunto-5-z-gps-gotowy-na-wyzwania-05

Dzięki inteligentnym trybom baterii i długiemu czasowi pracy zegarka Suunto 5 (do 40 godzin z włączonym zapisem GPS), sportowcy i poszukiwacze przygód mogą kontynuować treningi – nie martwiąc się o wyczerpanie baterii. Ten inteligentny zegarek uczy się wzorców treningowych użytkowników i wysyła przypomnienia o ładowaniu na długo przed kolejną sesją. Ten wytrzymały kompan treningowy został stworzony z myślą o sprostaniu najtrudniejszym, skandynawskim warunkom, zgodnie z zapoczątkowaną w 1936 roku tradycją firmy Suunto: tworzenia sprzętu niezbędnego podczas przygód. Wytrzyma wszystko, co natura ma w zanadrzu.

Inteligentny towarzysz treningowy

nowy-kompaktowy-zegarek-multisportowy-suunto-5-z-gps-gotowy-na-wyzwania-04

Suunto 5 śledzi poziom sprawności użytkownika i dostosowuje spersonalizowane wskazówki treningowe w oparciu o poczynione postępy i zrealizowane cele. Podobnie jak trener, radzi sportowcom, by zregenerowali siły, gdy trenują zbyt intensywnie. Z kolei gdy nie trenują, motywuje do ćwiczeń. Suunto 5 to więcej niż zegarek, to niezawodny towarzysz treningowy.

Śledzi również poziom stresu i jakość snu, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni, że są odpowiednio zregenerowani i gotowi do następnej aktywności sportowej. Wspiera ich także w utrzymaniu, poprawie lub zwiększeniu poziomu sprawności i wydolności. Dzięki ponad 80 konfigurowalnym trybom sportowym użytkownicy otrzymują odpowiednie statystyki niezależnie od uprawianego sportu.

Inspiracja czerpana od sportowej społeczności

nowy-kompaktowy-zegarek-multisportowy-suunto-5-z-gps-gotowy-na-wyzwania-03

Nie trzeba już trenować w samotności. Suunto 5 łączy aktywnych i żądnych przygód ludzi ze światem nowych tras, które można odkryć za pomocą map popularności (tzw. heat map) w aplikacji Suunto App. Mapy popularności pokazują, gdzie i na jakiej trasie trenują inni, inspirując do nowych wyzwań i odkryć. Po zsynchronizowaniu Suunto 5 z aplikacją można odkrywać nowe ścieżki i trasy za pomocą zegarka. Niektóre z najpopularniejszych aplikacji sportowych na świecie, takie jak Strava, TrainingPeaks czy Relive, są zintegrowane z aplikacją Suunto App, dzięki czemu użytkownicy mogą jeszcze lepiej wykorzystać swoje treningi. Osiągnięcia treningowe można niezwykle łatwo udostępnić online za pośrednictwem wielu platform społecznościowych.

Stylowe wzornictwo

Zegarek Suunto 5 to nie tylko funkcjonalność, ale także styl. Solidny pierścień ze stali nierdzewnej i cztery wersje kolorystyczne – cały czarny, biały, miedź burgundowa i miedź grafitowa – sprawiają, że zegarek jest nie tylko wyrafinowany, ale też podkreśla indywidualizm.

nowy-kompaktowy-zegarek-multisportowy-suunto-5-z-gps-gotowy-na-wyzwania-02

  • Suunto 5 jest dostępny będzie w sklepach od czerwca 2019 roku.
  • Cena detaliczna wynosi 1459 zł.
  • Dowiedz się więcej na stronie suunto.com/suunto5
Informacje o firmie Suunto

Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy Tuomas Vohlonen, fiński inżynier uprawiający biegi na orientację, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Od tej pory firma Suunto pozostaje wiodącym projektantem i innowatorem w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i instrumentów sportowych używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Od najwyższych gór po najgłębsze oceany – firma Suunto wyposaża poszukiwaczy przygód fizycznie i mentalnie, przygotowujących ich do podbijania nowych terytoriów. Siedziba główna firmy Suunto oraz jej główny zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii. Firma Suunto zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma należy do spółki Amer Sports Corporation, będącej również właścicielem marek Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor, Mavic i Enve.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Od Tatr do Bałtyku – weź udział i podaj zmianę w najdłuższej charytatywnej sztafecie w Polsce
Następny wpis
Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego - mamy kupony zniżkowe!
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu