fbpx
Informacje prasowe

Nowy model Suunto 9! Oficjalna premiera za nami

W miniony czwartek w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu, odbyła się oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszym produktem fińskiej firmy, a także uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warto zaznaczyć, że spotkanie było transmitowane w internecie na profilu facebookowym Sklepu Biegacza, tym samym intrenauci również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz konkursie, który towarzyszył prezentacji.
nowy model suunto 9 oficjalna premiera za nami 01

W miniony czwartek w Sklepie Biegacza na warszawskim Powiślu, odbyła się oficjalna premiera nowego zegarka Suunto 9. Uczestnicy spotkania mieli okazję zapoznać się z najnowszym produktem fińskiej firmy, a także uzyskać wszelkie odpowiedzi na nurtujące pytania. Warto zaznaczyć, że spotkanie było transmitowane w internecie na profilu facebookowym Sklepu Biegacza, tym samym intrenauci również mieli okazję aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz konkursie, który towarzyszył prezentacji.

Na spotkaniu obecni byli także zawodnicy Salomon Suunto Teamu: Natalia Tomasiak i Piotr Hercog, który dodatkowo opowiedział o swoich biegowych projektach.

Przypomnijmy, że nowy model Suunto 9 jest obecny na polskim rynku od 26 czerwca, a jego dominującą cechą jest bateria, której praca sięga 120 godzin. Technologia inteligentnej baterii zapewnia niezwykle długi czas działania źródła zasilania, odpowiedni do wszystkich aktywności z wykorzystaniem GPS.

nowy-model-suunto-9-oficjalna-premiera-za-nami-04

Suunto 9 to multisportowy zegarek z GPS, zaprojektowany z myślą o zawodnikach, którzy wymagają od swoich zegarków sportowych tego, co najlepsze. Model Suunto 9 wyposażony jest w baterię o długim czasie działania (do 120 godzin z GPS) oraz inteligentny system zarządzania energią źródła zasilania z inteligentnymi przypomnieniami. Dzięki temu zegarek działa tak długo, jak to potrzebne. Solidny zegarek Suunto 9 stworzono z myślą o długich, ciężkich treningach i startach w zawodach. Został sprawdzony do granic wytrzymałości w ciągu tysięcy godzin badań w najtrudniejszych warunkach.

Model Suunto 9 jest zgodny z nową aplikacją Suunto app, która zapisuje treningi, aktywność w ciągu dnia i sen oraz umożliwia udostępnianie zapisów ćwiczeń i komunikację z innymi w ramach społeczności aplikacji Suunto app.

Trzy fabrycznie zdefiniowane tryby baterii – Wydajność, Wytrzymałość i Ultra – zapewniają od 25 do nawet 120 godzin czasu zapisu z włączonym odbiornikiem GPS. Co więcej, można tworzyć niestandardowe tryby baterii w zależności od potrzeb. Na początku rejestracji prezentowany jest szacunkowy czas dalszego działania baterii w bieżącym trybie. Jeśli to nie wystarczy, można w każdej chwili włączyć inny tryb.

Poza trybami baterii model Suunto 9 wyświetla inteligentne przypomnienia, które ułatwiają naładowanie baterii do poziomu potrzebnego podczas następnej aktywności. Zegarek korzysta z historii aktywności użytkownika, by przypominać o konieczności pełnego naładowania baterii przed kolejnym treningiem. Jeśli bateria zacznie się rozładowywać w trakcie ćwiczenia, zegarek automatycznie zasugeruje wybranie innego trybu baterii.

nowy-model-suunto-9-oficjalna-premiera-za-nami-03

W czasie bardzo długich biegów żywotność baterii niejednokrotnie jest czynnikiem ograniczającym precyzyjny zapis dystansu i trasy, gdyż odbiornik GPS znacznie obciąża baterię. Wyjątkowy algorytm Suunto FusedTrack™ łączy dane GPS ze wskazaniami czujnika ruchu w celu poprawy dokładności śledzenia trasy i dystansu. To pozwala wydłużyć czas działania baterii poprzez zmniejszenie parametrów pomiaru GPS bez znaczącego spadku dokładności.

Firma Suunto to ekspert w dziedzinie sportu. Model Suunto 9 wyposażony jest w ponad 80 trybów sportowych oraz zapewnia wygodny pomiar tętna dzięki technologii Valencell Inc. Zegarek oferuje pełną nawigację GPS na trasie, godziny wschodu i zachodu słońca, alarm burzowy i wiele innych funkcji doskonale nadających się dla sportowców i entuzjastów przygód w terenie.

Model Suunto 9 można sparować z nową aplikacją Suunto app, by śledzić wszystkie treningi i starty, jak też obserwować długoterminowe tendencje, w tym trendy dziennej aktywności i snu. W prosty sposób można udostępniać najlepsze osiągnięcia i łączyć się z innymi członkami społeczności aplikacji.

nowy-model-suunto-9-oficjalna-premiera-za-nami-02

Połączenie z telefonem komórkowym ułatwia organizowanie codziennych zajęć poprzez wyświetlanie alertów o połączeniach przychodzących, wiadomości i powiadomień na ekranie zegarka. Aplikacja Suunto app jest dostępna w sklepie App Store i Google Play.

Najwyższej jakości materiały i dopracowana konstrukcja stanowią świetne uzupełnienie zalet tego zaprojektowanego i wyprodukowanego w Finlandii zegarka o niezwykłych możliwościach. Bezel (pierścień) oraz przyciski ze stali nierdzewnej, szafirowe szkło krystaliczne oraz solidną obudowę połączono z miękkim i wytrzymałym silikonowym paskiem, który zapewnia komfort noszenia. Suunto 9 będzie jest dostępny na rynku od 26 czerwca w dwóch różnych wersjach kolorystycznych: czarnej oraz białej, a jego sugerowana cena detaliczna wynies 2.499 PLN.

UWAGA KONKURS

Prezentacji nowego modelu towarzyszy konkurs którego celem jest wyłonienie najbardziej kreatywnej odpowiedzi na postawione pytanie konkursowe „Dlaczego to Ty miałbyś otrzymać najnowszy zegarek marki Suunto – Suunto 9?”, oraz wysłanie jej poprzez wiadomość email na adres [email protected]. Konkurs rozpoczął się dnia 12 lipca 2018 r. i trwa do dnia 19 lipca 2018 r. do godz. 23:59. Informacje na temat Konkursu dostępne są na profilu społecznościowym Sklep Biegacza https://www.facebook.com/sklepbiegacza/

Tekst i foto materiały organizatora.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Białko dla biegaczy
Następny wpis
Biegaj na obłokach - test butów On Running
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu