fbpx
Informacje prasowe

Nowa kolekcja zegarków sportowych z gps marki Suunto z kolorowym ekranem dotykowym!

Wraz z rozwojem technologii oczekiwania konsumentów ciągle rosną . Dzisiaj sportowcy oraz amatorzy aktywności ruchowych poszukują funkcjonalnego zegarka przeznaczonego do różnych dyscyplin sportowych wyróżniającego się eleganckim designem i zgrabną konstrukcją, zapewniającą optymalne dopasowanie.
nowa kolekcja zegarkow sportowych z gps marki suunto z kolorowym ekranem dotykowym 03

Wraz z rozwojem technologii  oczekiwania konsumentów  ciągle rosną . Dzisiaj sportowcy oraz amatorzy aktywności ruchowych poszukują funkcjonalnego zegarka przeznaczonego do różnych dyscyplin sportowych wyróżniającego się eleganckim designem i zgrabną konstrukcją, zapewniającą optymalne dopasowanie. Ci sami konsumenci twierdzą też, że zegarek powinien równie dobrze spisywać się podczas szybkiego przebierania pianki w strefie zmian zawodów triathlonowych, jak i świetnie wyglądać po założeniu do modnego ubrania. Poza tym oczywistym dla wszystkich jest, że zegarek ma być mocny i trwały, odporny na bezlitosne traktowanie podczas zawodów.

Celem nowej kolekcji Suunto jest właśnie spełnienie tych wszystkich wymagań. Minimalistyczny w formie, bardzo elegancki, ale również niezwykle wytrzymały, dzięki zastosowaniu szkła z mineralnego kryształu oraz pierścienia, przycisków i klamry ze stali nierdzewnej. Pod obudową Spartany posiadają  kolorowy i odporny na warunki terenowe ekran dotykowy.

Odporny na wszelkie przygody i wyczynowe użytkowanie

Konstrukcja odporna na warunki terenowe, z baterią zapewniającą czas pracy do 26 godzin w trybie treningowym. Podobnie jak inne zegarki Suunto, nowe Spartan’y produkowane są ręcznie w Finlandii i cechują się niezwykłą wytrzymałością w każdych warunkach. Oba modele: Ultra i Sport gwarantują wodoszczelność do głębokości 100 metrów, posiadają niezwykle trwały, kolorowy ekran dotykowy z szerokim kątem widzenia, który jest bardzo czytelny nawet w pełnym słońcu oraz wzmocnioną włóknem szklanym kopertę z poliamidu. Zegarki Spartan Sport wyposażone są w pierścień ze stali nierdzewnej, natomiast modele Spartan Ultra posiadają pierścienie z tytanu klasy 5 lub ze stali nierdzewnej.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-05

Suunto Spartan Ultra posiada wydajną baterię, która zapewnia do 18 godzin funkcjonowania podczas zawodów lub treningów, z zapisem Full Power co 1 sekundę, gwarantującym najwyższą dokładność pomiaru GPS. Użytkownicy mogą przedłużyć czas pracy zegarka podczas zawodów lub treningów do 26 godzin, wybierając zapis Power Save co 1 sekundę, gwarantujący dobrą dokładność GPS. Natomiast zegarek Spartan Sport wyposażony jest w baterię, która zapewnia do 10 godzin pracy (zapis GPS Full Power co 1 sekundę) oraz do 16 godzin w trybie Power Save (tryb energooszczędny) z zapisem GPS co 1 sekundę. Czas pracy baterii można zoptymalizować, w zależności od indywidualnych potrzeb lub trybu sportowego. W podstawowej funkcji zegarka – wskazującej czas, datę etc. – żywotność baterii Suunto Spartan Ultra zapewnia 15 dni pracy, natomiast w przypadku Spartan Sport, 10 dni.

Funkcje przydatne aktywności sportowych

W trakcie multisportowych aktywności oba zegarki Suunto Spartan zapewniają pomocne wskazania dzięki funkcji nawigacji po trasie i cyfrowemu kompasowi, co pozwala efektywnie przemieszczać się w nieznanym terenie. Dodatkowo, Suunto Spartan Ultra oferuje wskazania wysokościomierza barometrycznego wspomaganego funkcją FusedAlti™, gwarantując dokładny pomiar wysokości bez potrzeby uwzględniania gwałtownych zmian pogody (ciśnienia atmosferycznego). Funkcja nawigacji zawiera również widok nawigacji.

Multisportowe kompetencje w 80 różnych dyscyplinach

Zegarki Spartan posiadają 80 zdefiniowanych trybów sportowych, dostarczając informacje właściwe dla danej dyscypliny i wyświetlając je na wiele różnych sposobów podczas trenowania dyscyplin takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, triatlon lub innych aktywności, typu wycieczki górskie i skitouring. Dla najbardziej popularnych dyscyplin, jak bieganie czy jazda na rowerze, dostępne są specjalnie dedykowane tryby sportowe: biegi interwałowe, ekstremalne biegi z przeszkodami lub treningi na bieżni. Przykładowo, przy bieganiu interwałowym można sprawdzić na ekranie z okrążeniami swoje ostatnie czasy interwałów wraz ze średnim tętnem.

Z funkcją GPS, FusedSpeed™ oraz wbudowanym akcelerometrem, zarówno zegarki Spartan Ultra oraz Spartan Sport zapewniają dokładny pomiar tempa, prędkości, dystansu oraz wysokości bazującej na wskazaniach GPS. Parując zegarki z zewnętrznymi miernikami mocy i czujnikami rowerowymi, otrzymujemy dane na temat mocy biegowej i pedałowania, wraz z informacją o kadencji. Oczywiście, zegarki Suunto Spartan posiadają również funkcje przydatne w pływaniu, takie jak tempo pływania, liczba pociągnięć, SWOLF oraz pomiar tętna podczas pływania.

Zegarki Spartan Ultra i Spartan Sport za pomocą sensora Suunto Smart dostarczają dokładnych informacji na temat tętna, liczby spalonych kalorii, Najwyższej Efektywności Treningu (Peak Training Effect) oraz czasu regeneracji. Choć wielu konsumentów poważnie podchodzi do jakości treningu i ceni sobie dokładność, marka Suunto zauważa rosnące zainteresowanie łatwym sposobem pomiaru tętna, jakim jest pomiar na nadgarstku. W ciągu tego roku rodzina Suunto Spartan nadal będzie rozbudowywana o nowe funkcje – modele Suunto Spartan Sport będą zapewniały pomiar tętna zarówno poprzez Smart Sensor i pas HR, jak i na nadgarstku, co zostanie wprowadzone jeszcze w tym roku.

Podgląd treningów

Podgląd treningów na zegarkach i w serwisie Suunto Movescount pozwalają śledzić obciążenia, jakość odpoczynku i czas regeneracji oraz progres, pomagają też zaplanować następny trening.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-04

Począwszy od drugiego tygodnia września, zegarki Suunto Spartan i serwis Suunto Movescount oferować będą możliwość analizowania codziennej aktywności poprzez przyporządkowanie jej do treningów, aktywności, regeneracji lub odpoczynku. Pozwoli to na łatwiejsze monitorowanie aktywności i utrzymywanie zdrowej równowagi między treningiem a odpoczynkiem. Ponadto aktualizacje w drugim tygodniu września oraz aktualizacja przewidziana na ostatni tydzień września wprowadzą nowe innowacyjne funkcję i ustabilizują system komunikacji.

Istnieje możliwość udostępnienia osobistemu trenerowi dziennika treningów, znajdującego się na serwisie Suunto Movescount, tak, aby miał wgląd i dostęp do historii treningów. Na podstawie tych informacji trener może udzielać rad i tworzyć plany treningowe online, z których będzie można korzystać podczas aktywności, jeśli zostaną pobrane na zegarek. Wszystkie nowe funkcje, bazujące na społeczności, będą dostępne już od września.

Cztery wytrzymałe i eleganckie zegarki

Kolekcja Suunto Spartan Sport składa się z czterech modeli zegarków: Suunto Spartan Sport Black, Suunto Spartan Sport Blue, Suunto Spartan Sport Sakura oraz Suunto Spartan Sport White – każdy z nich dostępny jest z lub bez Suunto Smart Sensor służącego do monitorowania tętna.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-02

Zegarki Suunto Spartan Sport będą dostępne od 1 września, natomiast do końca roku cały system (zegarki oraz serwis internetowy) będzie bezustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje poprzez aktualizacje oprogramowania, usług i aplikacji mobilnych. Zegarki Suunto Spartan Sport zapewnią pomiar tętna zarówno poprzez Smart Sensor i pas HR, jak i na nadgarstku, co zostanie wprowadzone przed Nowym Rokiem

Więcej informacji na temat zegarków Spartan Ultra oraz Spartan Sport znajdziecie Państwo na www.suunto.com/spartan

Kolekcja Suunto Spartan Ultra składa się z czterech modeli zegarków: Suunto Spartan All Black Titanium, Suunto Spartan Stealth Titanium, Suunto Spartan White i Suunto Spartan Black – każdy z nich dostępny jest z lub bez czujnika Suunto Smart, który służy do monitorowania tętna.

Wszystkie najważniejsze informacje o Suunto Spartan Ultra znajdziesz na stronie www.suunto.com/spartan. Firma Suunto wprowadza istotne udoskonalenia w swoim internetowym serwisie sportowym Suunto Movescount.com. Najważniejszym udogodnieniem, jakie pojawi się w pierwszej fazie modernizacji, są sportowe mapy popularności (heat maps). Są to wizualizacje oparte na milionach zapisanych przez użytkowników tras, które umożliwiają łatwe znalezienie najlepszych miejsc do trenowania.

Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy Tuomas Vohlonen, fiński inżynier uprawiający biegi na orientację, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Od tej pory firma Suunto pozostaje wiodącym projektantem i innowatorem w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i instrumentów sportowych używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Od najwyższych gór po najgłębsze oceany – firma Suunto wyposaża poszukiwaczy przygód sprzętowo i mentalnie, przygotowujących ich do podbijania nowych terytoriów.

Siedziba główna firmy Suunto oraz jej główny zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii. Firma Suunto zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma należy do spółki Amer Sports Corporation, będącej również właścicielem marek Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor i Mavic.
 
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Relacja z 1. Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego
Następny wpis
34. PKO Wrocław Maraton - ruszamy 11.09.2016
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu