fbpx
nowa kolekcja zegarkow sportowych z gps marki suunto z kolorowym ekranem dotykowym 03

Nowa kolekcja zegarków sportowych z gps marki Suunto z kolorowym ekranem dotykowym!

Wraz z rozwojem technologii oczekiwania konsumentów ciągle rosną . Dzisiaj sportowcy oraz amatorzy aktywności ruchowych poszukują funkcjonalnego zegarka przeznaczonego do różnych dyscyplin sportowych wyróżniającego się eleganckim designem i zgrabną konstrukcją, zapewniającą optymalne dopasowanie.

Wraz z rozwojem technologii  oczekiwania konsumentów  ciągle rosną . Dzisiaj sportowcy oraz amatorzy aktywności ruchowych poszukują funkcjonalnego zegarka przeznaczonego do różnych dyscyplin sportowych wyróżniającego się eleganckim designem i zgrabną konstrukcją, zapewniającą optymalne dopasowanie. Ci sami konsumenci twierdzą też, że zegarek powinien równie dobrze spisywać się podczas szybkiego przebierania pianki w strefie zmian zawodów triathlonowych, jak i świetnie wyglądać po założeniu do modnego ubrania. Poza tym oczywistym dla wszystkich jest, że zegarek ma być mocny i trwały, odporny na bezlitosne traktowanie podczas zawodów.

Celem nowej kolekcji Suunto jest właśnie spełnienie tych wszystkich wymagań. Minimalistyczny w formie, bardzo elegancki, ale również niezwykle wytrzymały, dzięki zastosowaniu szkła z mineralnego kryształu oraz pierścienia, przycisków i klamry ze stali nierdzewnej. Pod obudową Spartany posiadają  kolorowy i odporny na warunki terenowe ekran dotykowy.

Odporny na wszelkie przygody i wyczynowe użytkowanie

Konstrukcja odporna na warunki terenowe, z baterią zapewniającą czas pracy do 26 godzin w trybie treningowym. Podobnie jak inne zegarki Suunto, nowe Spartan’y produkowane są ręcznie w Finlandii i cechują się niezwykłą wytrzymałością w każdych warunkach. Oba modele: Ultra i Sport gwarantują wodoszczelność do głębokości 100 metrów, posiadają niezwykle trwały, kolorowy ekran dotykowy z szerokim kątem widzenia, który jest bardzo czytelny nawet w pełnym słońcu oraz wzmocnioną włóknem szklanym kopertę z poliamidu. Zegarki Spartan Sport wyposażone są w pierścień ze stali nierdzewnej, natomiast modele Spartan Ultra posiadają pierścienie z tytanu klasy 5 lub ze stali nierdzewnej.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-05

Suunto Spartan Ultra posiada wydajną baterię, która zapewnia do 18 godzin funkcjonowania podczas zawodów lub treningów, z zapisem Full Power co 1 sekundę, gwarantującym najwyższą dokładność pomiaru GPS. Użytkownicy mogą przedłużyć czas pracy zegarka podczas zawodów lub treningów do 26 godzin, wybierając zapis Power Save co 1 sekundę, gwarantujący dobrą dokładność GPS. Natomiast zegarek Spartan Sport wyposażony jest w baterię, która zapewnia do 10 godzin pracy (zapis GPS Full Power co 1 sekundę) oraz do 16 godzin w trybie Power Save (tryb energooszczędny) z zapisem GPS co 1 sekundę. Czas pracy baterii można zoptymalizować, w zależności od indywidualnych potrzeb lub trybu sportowego. W podstawowej funkcji zegarka – wskazującej czas, datę etc. – żywotność baterii Suunto Spartan Ultra zapewnia 15 dni pracy, natomiast w przypadku Spartan Sport, 10 dni.

Funkcje przydatne aktywności sportowych

W trakcie multisportowych aktywności oba zegarki Suunto Spartan zapewniają pomocne wskazania dzięki funkcji nawigacji po trasie i cyfrowemu kompasowi, co pozwala efektywnie przemieszczać się w nieznanym terenie. Dodatkowo, Suunto Spartan Ultra oferuje wskazania wysokościomierza barometrycznego wspomaganego funkcją FusedAlti™, gwarantując dokładny pomiar wysokości bez potrzeby uwzględniania gwałtownych zmian pogody (ciśnienia atmosferycznego). Funkcja nawigacji zawiera również widok nawigacji.

Multisportowe kompetencje w 80 różnych dyscyplinach

Zegarki Spartan posiadają 80 zdefiniowanych trybów sportowych, dostarczając informacje właściwe dla danej dyscypliny i wyświetlając je na wiele różnych sposobów podczas trenowania dyscyplin takich jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, triatlon lub innych aktywności, typu wycieczki górskie i skitouring. Dla najbardziej popularnych dyscyplin, jak bieganie czy jazda na rowerze, dostępne są specjalnie dedykowane tryby sportowe: biegi interwałowe, ekstremalne biegi z przeszkodami lub treningi na bieżni. Przykładowo, przy bieganiu interwałowym można sprawdzić na ekranie z okrążeniami swoje ostatnie czasy interwałów wraz ze średnim tętnem.

Z funkcją GPS, FusedSpeed™ oraz wbudowanym akcelerometrem, zarówno zegarki Spartan Ultra oraz Spartan Sport zapewniają dokładny pomiar tempa, prędkości, dystansu oraz wysokości bazującej na wskazaniach GPS. Parując zegarki z zewnętrznymi miernikami mocy i czujnikami rowerowymi, otrzymujemy dane na temat mocy biegowej i pedałowania, wraz z informacją o kadencji. Oczywiście, zegarki Suunto Spartan posiadają również funkcje przydatne w pływaniu, takie jak tempo pływania, liczba pociągnięć, SWOLF oraz pomiar tętna podczas pływania.

Zegarki Spartan Ultra i Spartan Sport za pomocą sensora Suunto Smart dostarczają dokładnych informacji na temat tętna, liczby spalonych kalorii, Najwyższej Efektywności Treningu (Peak Training Effect) oraz czasu regeneracji. Choć wielu konsumentów poważnie podchodzi do jakości treningu i ceni sobie dokładność, marka Suunto zauważa rosnące zainteresowanie łatwym sposobem pomiaru tętna, jakim jest pomiar na nadgarstku. W ciągu tego roku rodzina Suunto Spartan nadal będzie rozbudowywana o nowe funkcje – modele Suunto Spartan Sport będą zapewniały pomiar tętna zarówno poprzez Smart Sensor i pas HR, jak i na nadgarstku, co zostanie wprowadzone jeszcze w tym roku.

Podgląd treningów

Podgląd treningów na zegarkach i w serwisie Suunto Movescount pozwalają śledzić obciążenia, jakość odpoczynku i czas regeneracji oraz progres, pomagają też zaplanować następny trening.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-04

Począwszy od drugiego tygodnia września, zegarki Suunto Spartan i serwis Suunto Movescount oferować będą możliwość analizowania codziennej aktywności poprzez przyporządkowanie jej do treningów, aktywności, regeneracji lub odpoczynku. Pozwoli to na łatwiejsze monitorowanie aktywności i utrzymywanie zdrowej równowagi między treningiem a odpoczynkiem. Ponadto aktualizacje w drugim tygodniu września oraz aktualizacja przewidziana na ostatni tydzień września wprowadzą nowe innowacyjne funkcję i ustabilizują system komunikacji.

Istnieje możliwość udostępnienia osobistemu trenerowi dziennika treningów, znajdującego się na serwisie Suunto Movescount, tak, aby miał wgląd i dostęp do historii treningów. Na podstawie tych informacji trener może udzielać rad i tworzyć plany treningowe online, z których będzie można korzystać podczas aktywności, jeśli zostaną pobrane na zegarek. Wszystkie nowe funkcje, bazujące na społeczności, będą dostępne już od września.

Cztery wytrzymałe i eleganckie zegarki

Kolekcja Suunto Spartan Sport składa się z czterech modeli zegarków: Suunto Spartan Sport Black, Suunto Spartan Sport Blue, Suunto Spartan Sport Sakura oraz Suunto Spartan Sport White – każdy z nich dostępny jest z lub bez Suunto Smart Sensor służącego do monitorowania tętna.

nowa-kolekcja-zegarkow-sportowych-z-gps-marki-suunto-z-kolorowym-ekranem-dotykowym-02

Zegarki Suunto Spartan Sport będą dostępne od 1 września, natomiast do końca roku cały system (zegarki oraz serwis internetowy) będzie bezustannie rozwijany i wzbogacany o nowe funkcje poprzez aktualizacje oprogramowania, usług i aplikacji mobilnych. Zegarki Suunto Spartan Sport zapewnią pomiar tętna zarówno poprzez Smart Sensor i pas HR, jak i na nadgarstku, co zostanie wprowadzone przed Nowym Rokiem

Więcej informacji na temat zegarków Spartan Ultra oraz Spartan Sport znajdziecie Państwo na www.suunto.com/spartan

Kolekcja Suunto Spartan Ultra składa się z czterech modeli zegarków: Suunto Spartan All Black Titanium, Suunto Spartan Stealth Titanium, Suunto Spartan White i Suunto Spartan Black – każdy z nich dostępny jest z lub bez czujnika Suunto Smart, który służy do monitorowania tętna.

Wszystkie najważniejsze informacje o Suunto Spartan Ultra znajdziesz na stronie www.suunto.com/spartan. Firma Suunto wprowadza istotne udoskonalenia w swoim internetowym serwisie sportowym Suunto Movescount.com. Najważniejszym udogodnieniem, jakie pojawi się w pierwszej fazie modernizacji, są sportowe mapy popularności (heat maps). Są to wizualizacje oparte na milionach zapisanych przez użytkowników tras, które umożliwiają łatwe znalezienie najlepszych miejsc do trenowania.

Firma Suunto została założona w 1936 r., gdy Tuomas Vohlonen, fiński inżynier uprawiający biegi na orientację, wynalazł metodę masowej produkcji kompasów wypełnionych płynem. Od tej pory firma Suunto pozostaje wiodącym projektantem i innowatorem w branży zegarków sportowych, komputerów nurkowych i instrumentów sportowych używanych przez poszukiwaczy przygód z całego świata. Od najwyższych gór po najgłębsze oceany – firma Suunto wyposaża poszukiwaczy przygód sprzętowo i mentalnie, przygotowujących ich do podbijania nowych terytoriów.

Siedziba główna firmy Suunto oraz jej główny zakład produkcyjny mieszczą się w Vantaa w Finlandii. Firma Suunto zatrudnia ponad 400 osób na całym świecie, a jej produkty są sprzedawane w ponad 100 krajach. Firma należy do spółki Amer Sports Corporation, będącej również właścicielem marek Salomon, Arc’teryx, Atomic, Wilson, Precor i Mavic.
 
 

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
relacja z 1 skierniewickiego biegu im edmunda jaworskiego 01

Relacja z 1. Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego

Następne
34 pko wroclaw maraton za niecaly miesiac 01

34. PKO Wrocław Maraton - ruszamy 11.09.2016

Powiązane artykuły

nowy jork londyn warszawa fundacja maraton warszawski wita new balance 01
Czytaj dalej

Nowy Jork, Londyn…Warszawa. Fundacja Maraton Warszawski w elitarnym gronie!

Witamy w Warszawie” - tym hasłem Fundacja „Maraton Warszawski” zainaugurowała strategiczną współpracę z nowym partnerem technicznym – amerykańską marką New Balance. Umowę podpisano na cztery lata. Firma jest partnerem najbardziej uznanych maratonów na świecie – w Nowym Jorku, Londynie i Rotterdamie. Zawarte porozumienie zakłada podjęcie szeregu działań, które mają dać nowy impuls bieganiu i umocnić Warszawę na pozycji biegowej stolicy regionu.