fbpx
relacja z 1 skierniewickiego biegu im edmunda jaworskiego 01

Relacja z 1. Skierniewickiego Biegu im. Edmunda Jaworskiego

W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. odbył się I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Był to trzeci i ostatni bieg triady Biegaj’MY z DEM’a organizowanej przez firmę DEM’a Promotion Polska, mającej w swoim portfolio Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego oraz Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II.

W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. odbył się I Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego. Był to trzeci i ostatni bieg triady Biegaj’MY z DEM’a organizowanej przez firmę DEM’a Promotion Polska, mającej w swoim portfolio Bieg Konstanciński im. Piotra Nurowskiego oraz Bieg Kazimierski im. Jana Pawła II. 

W Skierniewicach 340 zawodników pobiegło, by uczcić imię wybitnego mieszkańca Edmunda Jaworskiego, trenera lekkiej atletyki, który w ciągu 16 lat swojej kariery trenerskiej wychował wielu Mistrzów Europy i Świata w lekkiej atletyce. Imię męża razem z przybyłymi sportowcami upamiętniła również Pani Daniela Tarkowska – Jaworska, złota medalistka Mistrzostw Europy w rzucie oszczepem w Helsinkach w 1971 r.

W miasteczku biegacza pojawili się również inni uznani sportowcy i artyści. Paweł Skrzecz w roli pilota trasy wskazywał zawodnikom drogę. Andrzej Supron oraz Tomasz Sokołowski wręczali nagrody, a oprawę artystyczną wydarzenia zapewnił pierwszy mim komiczny Jarosław Zimowski oraz lokalne zespoły: Urszula Kowalska (wokalistka Zespołu Piosenki Dziecięcej „Tęcza” i tancerki z Akademii Tańca 4-20. Wśród wręczających nagrody były również przedstawicielki płci pięknej – miss Polski z 1995 r. Sabina Śnioch-Małecka oraz modelka pochodząca ze Skierniewic, Dagna Klepaczka. Imprezę komentował duet prezenterów regularnie występujący przed kamerami – laureatka Telekamery 2016 – Aleksandra Kostka oraz konferansjer Piotr Dzięcielski.

Zawodnicy przed startem odebrali bogate pakiety startowe, a na trasie biegu mieli zapewnione zabezpieczenie medyczne oraz zabezpieczenie trasy przez lokalne służby porządkowe. Organizatorzy zadbali o nawodnienie zawodników, zapewniając kurtyny wodne oraz dwa punkty z wodą od Żywiec Zdrój w okolicach 5 i 8 km oraz na mecie i w miasteczku biegacza. Po ukończeniu zawodów każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal zawierający na odwrocie piękny symbol Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw, które odbędzie się 17 i 18 września 2016 r.

relacja-z-1-skierniewickiego-biegu-im-edmunda-jaworskiego-02

Na głodnych i zmęczonych czekał darmowy posiłek regeneracyjny w strefie grilla Kamis. Dla osób, które przyjechały z dziećmi, czekały zabawki dmuchane. W miasteczku biegacza dostępna była również Fotobudka „TheBestBudka”, strefa Twój Partner w Finansach – Sponsora wydarzenia, czyli Skierniewickiego Banku Spółdzielczego, a także strefa Skierniewickiego Święta Kwiatów, Owoców i Warzyw.

Stanęli na podium

W kategorii open pierwszym zawodnikiem na mecie był Krzysztof Wasiewicz z Piaseczna, osiągając czas 33:33 min! Drugie miejsce zajął Paweł Raczyński z Kraśnika, z czasem 33:40 min. Trzeci na podium był Skierniewiczanin Artur Kamiński z czasem 34:59 min.

relacja-z-1-skierniewickiego-biegu-im-edmunda-jaworskiego-04

Najszybszym mieszkańcem Skierniewic był wspomniany Artur Kamiński. Tuż za nim uplasował się Bartłomiej Pająk z czasem 36:16 min, a podium zamknął Wojciech Frączek z czasem 37:44 min.

relacja-z-1-skierniewickiego-biegu-im-edmunda-jaworskiego-05

W Skierniewicach DEM’a Promotion Polska podsumowała również triadę Biegaj’MY z DEM’a. Najszybszą kobietą, która uzyskała najlepszy łączny czas netto z trzech biegów, była Ilona Brusiło z czasem: 02:11:58. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Żurawska notując czas 02:26:48, a tuż za nią była Maria Wolińska z czasem 02:26:51.

relacja-z-1-skierniewickiego-biegu-im-edmunda-jaworskiego-03

Najszybszym zawodnikiem triady okazał się Rafał Krzeszewski osiągając czas 01:57:24. Drugi był Jarosław Szewczyk z czasem 02:00:29, a na trzecim miejscu uplasował się Artur Kobuszewski z czasem 02:00:49.

relacja-z-1-skierniewickiego-biegu-im-edmunda-jaworskiego-06

Dla zwyciężczyni i zwycięzcy czekała nagroda finansowa 1500 zł, puchar oraz nagrody rzeczowe. Pozostali zawodnicy na podium otrzymali medale i nagrody rzeczowe. Wydarzenie relacjonowane było na żywo w Polsat News, który był głównym Patronem Medialnym. Na miejscu widoczni byli przedstawiciele lokalnych mediów, które również objęły Patronat Medialny nad biegiem.

Mimo wysokiej temperatury, zawodnicy bardzo pozytywnie oceniali Skierniewicki Bieg im. Edmunda Jaworskiego oraz mieszkańców Skierniewic, którzy aktywnie kibicowali ze swoim ogródków bądź balkonów zlokalizowanych na trasie. Wielu zapowiadało uczestnictwo w kolejnych edycjach.

Jesienne biegi DEM’a Promotion Polska

Prezes DEM’a Promotion Polska Mirosław Milewski zapowiedział ze sceny jeszcze dwa tegoroczne biegi, które zostaną zorganizowane w październiku. Mowa o Biegu na Kopiec Powstania Warszawskiego oraz o Biegu Pruszkowskim na 5 km organizowanym z okazji 780-lecia tamtejszej parafii. Strony i zapisy wspomnianych eventów mają ruszyć lada dzień. Zapowiadana jest limitowana dostępność, więc warto śledzić poczynania Organizatorów, zwłaszcza biorąc pod uwagę wnoszącą przez nich jakość i świeżość w wydarzeniach biegowych.

Zachęcamy do obejrzenia galerii z wydarzenia oraz do odwiedzenia fanpage lub strony www.biegskierniewice.pl

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
biegasz subskrybujesz czytasz 20 ksiazek o bieganiu do wziecia 01

Biegasz - subskrybujesz – czytasz. 20 książek o bieganiu do wzięcia!

Następne
nowa kolekcja zegarkow sportowych z gps marki suunto z kolorowym ekranem dotykowym 03

Nowa kolekcja zegarków sportowych z gps marki Suunto z kolorowym ekranem dotykowym!

Powiązane artykuły

poznan maraton najwiekszym maratonem w polsce 01
Czytaj dalej

Poznań Maraton największym maratonem w Polsce!

Cosmas Mutuku Kyeva po raz trzeci triumfuje w Poznaniu. Poznanianka Monika Stefanowicz zwycięża w kategorii kobiet po fenomenalnym, sprinterskim finiszu. Brąz wywalczyła z kolei debiutantka Beata Lupa.
supermaraton kalisia 100km
Czytaj dalej

Supermaraton Kalisia – 100km

Moja pierwsza 100-tka… czy ostatnia?. Supermaraton Kalisia 28.10.2006 - 100km. Na wstępie - dzięki wszystkim za gratulacj! Szczególne podziękowania dla Danielka i Piotrka.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM