Dokładnie 17 sierpnia 2021 o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego COROS – jeden z globalnych liderów na rynku zegarków multisportowych – zademonstrował światu udoskonaloną wersję swojego flagowego modelu. VERTIX 2 – bo o nim mowa – to zegarek, który przekracza wiele barier i wprowadza markę na poziom, który jeszcze pięć lat temu – gdy COROS ogłaszał wprowadzenie swojego pierwszego produktu – wydawał się nieosiągalny.

Dziś uchodzi on za jednego z technologicznych liderów w swojej kategorii a nazwa COROS pojawia się w jednym szeregu z najważniejszymi producentami na rynku. Kolejne wprowadzane modele przekraczają nieosiągalne – wydawałoby się – bariery, jak choćby wprowadzony rok temu najlżejszy sportowy zegarek świata, PACE 2. Wczoraj do tego zacnego grona dołączyła najnowsza odsłona VERTIXa – zegarka z najmocniejszą baterią na globalnym rynku. Jakie pojawiły się w nim udoskonalenia i co zmieniło się w stosunku do pierwotnej wersji? Dla kogo jest to przeznaczony model i w jakiej cenie będzie on dostępny…? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

COROS VERTIX 2 - nowość w ofercie marki.
COROS VERTIX 2 – nowość w ofercie marki.

Już pierwsza odsłona VERTIXa uchodziła za najwszechstronniejszy i najbardziej wydajny multisportowy zegarek w ofercie marki COROS. Oprócz suchych danych liczbowych, potwierdzały to opinie użytkowników – zachwyconych niezwykle wydajną baterią, mnogością funkcji pomiarowo – analitycznych czy mechaniczną wytrzymałością, bazującą na zastosowaniu innowacyjnych materiałów.

f2 2

Co zatem COROS wprowadził do drugiej wersji VERTIXa, jeszcze bardziej podnosząc jego konkurencyjność?

Pierwszy na świecie zegarek wyposażony w System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości

VERTIX 2 wyposażony jest w system GPS o podwójnej częstotliwości, umożliwiający precyzyjne ustalanie lokalizacji nawet w najtrudniejszym środowisku, takim jak wybrane góry, wąwozy, lasy czy wybrane obszary miejskie. Nowy moduł wykorzystany w VERTIX 2 zapewni Ci znacznie wyższą dokładność nawigacji w niekorzystnych warunkach, w których sygnał z satelitów jest ograniczany lub gdzie występują zakłócenia z powodu wysokich budynków lub innych, dużych struktur fizycznych.

VERTIX 2 może komunikować się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou), korzystając z dwóch głównych pasm częstotliwości (L1 + L5*) jednocześnie. Włączając tryb „wszystkie systemy  + podwójna częstotliwość”, zauważysz ogromną poprawę w ustalaniu lokalizacji – nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach terenowych! 

*L5 (1176 MHz) nadawany był w paśmie radiowym zarezerwowanym wyłącznie dla służb bezpieczeństwa lotniczego. Charakteryzuje go wyższa moc, większa przepustowość i szybkość transmisji. COROS VERTIX 2 to pierwszy na świecie zegarek GPS korzystający z pasma L5.

Mapa świata w trybie offline

VERTIX 2 to jedyny zegarek, który oferuje mapę świata offline dostępną w trybach: Landscape, Topo i Hybrid. Produkt jest fabrycznie wyposażony w pełną globalną mapę krajobrazową. Mapy topograficzne poszczególnych regionów możesz bezpłatnie pobrać ze strony coros.com.

Projektanci zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o wygodę użytkowania nawigacji. Mapę w najnowszej odsłonie VERTIXa możesz przybliżać lub oddalać za pomocą cyfrowego pokrętła lub korzystając z wysoce responsywnego ekranu dotykowego.

COROS VERTIX 2 oferuje najmocniejszą baterię na rynku zegarków sportowych.
COROS VERTIX 2 oferuje najmocniejszą baterię na rynku zegarków sportowych.

Największy ekran w ofercie COROS

Całkowicie nowy 1,4’’ ekran dotykowy o rozdzielczości 280 x 280 px (64 kolory) zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia wizualne. Od teraz możesz wyświetlić na ekranie jeszcze więcej danych, a także mapy i trasy w pełnym kolorze. W trybie treningowym VERTIX 2 obsługuje aż do ośmiu pól danych na jednej stronie!

Imponujący czas pracy baterii

Dzięki nowej baterii o dużej gęstości energii, VERTIX 2 pracuje prawie dwa razy dłużej niż bateria zastosowana w pierwszej odsłonie modelu – już wtedy uważanej za zegarek z najmocniejszą baterią na rynku! Czas pracy baterii w wersji 2.0 przedstawia się następująco:

⦁ przy codziennym użytkowaniu – 60 dni 
⦁ Full GPS (pomiar co sekundę) – 140 godzin
⦁ Full GPS z odtwarzaniem muzyki – 35 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne – 90 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki – 30 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne + Podwójna częstotliwość – 50 godzin
⦁ w trybie UltraMax – 240 godzin.

Jaki inny model zegarka może zaproponować choćby zbliżone parametry…?

 • Odczuwalna różnica w mocy obliczeniowej
  Procesor nowej generacji zastosowany w modelu VERTIX 2 zapewni Ci 20% wzrost wydajności w porównaniu z pierwotną wersją. Co więcej, VERTIX 2 jest wyposażony w ogromną pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB do zapisywania muzyki, map, tras, danych treningowych i przyszłych aktualizacji oprogramowania.
 • Nowy interfejs użytkownika (UI)
  Nowy interfejs użytkownika pozwala na pełne wykorzystanie potencjału cyfrowego pokrętła. Wszystkie kluczowe informacje są dostępne w widżetach – wystarczy, że obrócisz pokrętło. Ulepszony ekran dotykowy umożliwi Ci wykonywanie niektórych czynności za pomocą palca i ekranu dotykowego, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas nawigacji, a także na łatwy dostęp do pól muzycznych i danych treningowych.
 • Elektrokardiografia
  Elektrokardiografia (EKG) to najdokładniejszy sposób monitorowania tętna, a także niezawodny sposób na pomiar zmienności rytmu zatokowego (HRV). Za pomocą VERTIXa 2 możesz wykonać EKG i zmierzyć HRV oraz poziom stresu (zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym), co pomoże Ci zwiększyć wydajność i zoptymalizować plan treningowy oraz regeneracyjny.
 • Łączność Wi-Fi
  Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwi Ci szybki i bezproblemowy sposób pobierania nowych aktualizacji oprogramowania z serwerów COROS – bezpośrednio z poziomu zegarka.
 • Sterowanie kamerami Insta360™
  Sparowanie kamery Insta360™ (Insta360 Go 2, One X2 i One R) z zegarkiem umożliwi Ci sterowanie nią z poziomu nadgarstka. Stwarza to ogromne możliwości; możesz np. umieścić kamerę na statywie i stworzyć bardziej kreatywne ujęcia.
 • Muzyka
  VERTIX 2 oferuje możliwość przesyłania i słuchania muzyki przechowywanej na urządzeniu po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przy użyciu technologii Bluetooth. Co więcej, producent zapewnił, iż funkcje związane z odtwarzaniem muzyki będą rozwijane w nadchodzących aktualizacjach oprogramowania.
 • Opakowanie
  Vertix 2 sprzedawany jest w wytrzymałym, wodoodpornym futerale – można go używać do bezpiecznego przechowywania telefonu, kluczy czy portfela.
 • Wykonany z myślą o ekstremalnej trwałości
  VERTIX 2 wykonany jest z najwyższej jakości, niezwykle trwałych materiałów; szkiełko wykonano ze szkła szafirowego, pokrytego powłoką diamentopodobną (DLC). Z kolei nowa tytanowa koperta jest trzykrotnie bardziej odporna na zarysowania niż w pierwotnej wersji Vertixa.

COROS Vertix 2 dostępny będzie jesienią b.r. w czołowych sklepach biegowych oraz outdoorowo – sportowych, oferujących zegarki GPS. Nabyć będzie go można w dwóch opcjach kolorystycznych: Obsidian, Lava, wraz z paskami w kolorach Coral, Grey, Yellow, Black, Green Navy.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 3 299,99 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna:

ModelCOROS VERTIX 2 GPS Adventure Watch
Rozmiar wyświetlacza1.4’’
Rozdzielczości ekranu280 x 280 px (64 kolory)
Rodzaj wyświetlaczadotykowy LCD
Szkłoszafirowe
Materiał kopertystop tytanu Grade 5 z powłoką PVD
Materiał obudowystop tytanu z powłoką PVD
Pasek26 mm Quick Fit
Materiał paskaSilikon / Nylon
Rozmiar koperty50,3 x 50,3 x 15,7 mm
Waga z paskiem silikonowym91 g
Czas pracy bateriiFull GPS (pomiar co sekundę)
(GPS / QZSS): 140 godzin
Full GPS (pomiar co sekundę) z odtwarzaniem muzyki
(GPS / QZSS): 35 godzin
Wszystkie systemy satelitarne
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 90 godzin
Wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 30 godzin
Wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość 
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou w/ Dual Frequency): 50 godzin
W trybie UltraMax
(GPS+PDR): 240 godzin
Przy codziennym użytkowaniu – 60 dni
Komunikacja z telefonemBluetooth® 5.0 Dual Mode, Wi-Fi®
Komunikacja z akcesoriamiBluetooth®
Pamięć wewnętrzna32 GB
System Nawigacji SatelitarnejGlobalny System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości obejmujący wszystkie satelity
Czujnikipulsoksymetr optyczny
optyczny pomiar tętna
elektrokardiogram
wysokościomierz barometryczny
akcelerometr
kompas
żyroskop
termometr
Wodoodporność10 ATM (100 m)
Temperatura użytkowaniaod -30℃ do 50℃
Temperatura przechowywaniaod -30℃ do 60℃
Czas ładowaniamniej niż 2 godziny
Mapy / nawigacjamapa świata Street i topograficzna offline 
nawigacja Breadcrumb (obsługa przy użyciu ekranu dotykowego i cyfrowej koronki) 
punkty kontrolne
powrót do startu
profil wzniesień
odległość od celu
współrzędne GPS
alert burzowy
Odtwarzacz muzykipamięć wewnętrzna i odtwarzanie muzyki w trybie offline (transmisja Bluetooth)
Formaty plików muzycznychMP3
Tryby sportowebieganie, bieganie w pomieszczeniach, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, wspinaczka, piesze wędrówki, rower, rower stacjonarny, basen, pływanie w otwartym akwenie, triathlon, kardio (na zewnątrz i w pomieszczeniach), narciarstwo, snowboard, free ride, skitouring, speedsurfing, windsurfing, kajakarstwo górskie, flatwater, wioślarstwo, wioślarz, multisport, trening siłowy

Dodatkowych informacji udzielają:

⦁ informacja produktowa oraz sprzedaż hurtowa: Bartek Zegarski – Export Manager, tel. 12 628 51 96, e-mail: ⦁ bartek@ravenco.eu;
⦁ marketing: Piotr Miecznik – Marketing Manager, tel. 12 628 51 95, e-mail: ⦁ marketing@ravenco.eu


O producencie

Mówisz „COROS”, myślisz – najwyższa jakość zegarków multisportowych. VERTIX 2, APEX PRO, PACE 2 i APEX w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo – wschodniej.

Więcej informacji na https://coros.com

O dystrybutorze:

RAVEN – powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie RAVEN jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem ponad 20 uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy COROS. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w 12 krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>