fbpx
COROS VERIX 2 - zaskakuje mnogością funkcji i żywotnością baterii!

COROS wprowadza najmocniejszy zegarek GPS na świecie!

Dokładnie 17 sierpnia 2021 o godz. 16.00 czasu środkowoeuropejskiego COROS – jeden z globalnych liderów na rynku zegarków multisportowych – zademonstrował światu udoskonaloną wersję swojego flagowego modelu. VERTIX 2 – bo o nim mowa – to zegarek, który przekracza wiele barier i wprowadza markę na poziom, który jeszcze pięć lat temu – gdy COROS ogłaszał wprowadzenie swojego pierwszego produktu – wydawał się nieosiągalny.

Dziś uchodzi on za jednego z technologicznych liderów w swojej kategorii a nazwa COROS pojawia się w jednym szeregu z najważniejszymi producentami na rynku. Kolejne wprowadzane modele przekraczają nieosiągalne – wydawałoby się – bariery, jak choćby wprowadzony rok temu najlżejszy sportowy zegarek świata, PACE 2. Wczoraj do tego zacnego grona dołączyła najnowsza odsłona VERTIXa – zegarka z najmocniejszą baterią na globalnym rynku. Jakie pojawiły się w nim udoskonalenia i co zmieniło się w stosunku do pierwotnej wersji? Dla kogo jest to przeznaczony model i w jakiej cenie będzie on dostępny…? Odpowiadamy na najważniejsze pytania!

COROS VERTIX 2 - nowość w ofercie marki.
COROS VERTIX 2 – nowość w ofercie marki.

Już pierwsza odsłona VERTIXa uchodziła za najwszechstronniejszy i najbardziej wydajny multisportowy zegarek w ofercie marki COROS. Oprócz suchych danych liczbowych, potwierdzały to opinie użytkowników – zachwyconych niezwykle wydajną baterią, mnogością funkcji pomiarowo – analitycznych czy mechaniczną wytrzymałością, bazującą na zastosowaniu innowacyjnych materiałów.

f2 2

Co zatem COROS wprowadził do drugiej wersji VERTIXa, jeszcze bardziej podnosząc jego konkurencyjność?

Pierwszy na świecie zegarek wyposażony w System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości

VERTIX 2 wyposażony jest w system GPS o podwójnej częstotliwości, umożliwiający precyzyjne ustalanie lokalizacji nawet w najtrudniejszym środowisku, takim jak wybrane góry, wąwozy, lasy czy wybrane obszary miejskie. Nowy moduł wykorzystany w VERTIX 2 zapewni Ci znacznie wyższą dokładność nawigacji w niekorzystnych warunkach, w których sygnał z satelitów jest ograniczany lub gdzie występują zakłócenia z powodu wysokich budynków lub innych, dużych struktur fizycznych.

VERTIX 2 może komunikować się ze wszystkimi pięcioma głównymi systemami satelitarnymi (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS i Beidou), korzystając z dwóch głównych pasm częstotliwości (L1 + L5*) jednocześnie. Włączając tryb „wszystkie systemy  + podwójna częstotliwość”, zauważysz ogromną poprawę w ustalaniu lokalizacji – nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach terenowych! 

*L5 (1176 MHz) nadawany był w paśmie radiowym zarezerwowanym wyłącznie dla służb bezpieczeństwa lotniczego. Charakteryzuje go wyższa moc, większa przepustowość i szybkość transmisji. COROS VERTIX 2 to pierwszy na świecie zegarek GPS korzystający z pasma L5.

Mapa świata w trybie offline

VERTIX 2 to jedyny zegarek, który oferuje mapę świata offline dostępną w trybach: Landscape, Topo i Hybrid. Produkt jest fabrycznie wyposażony w pełną globalną mapę krajobrazową. Mapy topograficzne poszczególnych regionów możesz bezpłatnie pobrać ze strony coros.com.

Projektanci zadbali nie tylko o funkcjonalność, ale również o wygodę użytkowania nawigacji. Mapę w najnowszej odsłonie VERTIXa możesz przybliżać lub oddalać za pomocą cyfrowego pokrętła lub korzystając z wysoce responsywnego ekranu dotykowego.

COROS VERTIX 2 oferuje najmocniejszą baterię na rynku zegarków sportowych.
COROS VERTIX 2 oferuje najmocniejszą baterię na rynku zegarków sportowych.

Największy ekran w ofercie COROS

Całkowicie nowy 1,4’’ ekran dotykowy o rozdzielczości 280 x 280 px (64 kolory) zapewni Ci znacznie lepsze wrażenia wizualne. Od teraz możesz wyświetlić na ekranie jeszcze więcej danych, a także mapy i trasy w pełnym kolorze. W trybie treningowym VERTIX 2 obsługuje aż do ośmiu pól danych na jednej stronie!

Imponujący czas pracy baterii

Dzięki nowej baterii o dużej gęstości energii, VERTIX 2 pracuje prawie dwa razy dłużej niż bateria zastosowana w pierwszej odsłonie modelu – już wtedy uważanej za zegarek z najmocniejszą baterią na rynku! Czas pracy baterii w wersji 2.0 przedstawia się następująco:

⦁ przy codziennym użytkowaniu – 60 dni 
⦁ Full GPS (pomiar co sekundę) – 140 godzin
⦁ Full GPS z odtwarzaniem muzyki – 35 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne – 90 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki – 30 godzin
⦁ wszystkie systemy satelitarne + Podwójna częstotliwość – 50 godzin
⦁ w trybie UltraMax – 240 godzin.

Jaki inny model zegarka może zaproponować choćby zbliżone parametry…?

 • Odczuwalna różnica w mocy obliczeniowej
  Procesor nowej generacji zastosowany w modelu VERTIX 2 zapewni Ci 20% wzrost wydajności w porównaniu z pierwotną wersją. Co więcej, VERTIX 2 jest wyposażony w ogromną pamięć wewnętrzną o pojemności 32 GB do zapisywania muzyki, map, tras, danych treningowych i przyszłych aktualizacji oprogramowania.
 • Nowy interfejs użytkownika (UI)
  Nowy interfejs użytkownika pozwala na pełne wykorzystanie potencjału cyfrowego pokrętła. Wszystkie kluczowe informacje są dostępne w widżetach – wystarczy, że obrócisz pokrętło. Ulepszony ekran dotykowy umożliwi Ci wykonywanie niektórych czynności za pomocą palca i ekranu dotykowego, co pozwala na precyzyjną kontrolę podczas nawigacji, a także na łatwy dostęp do pól muzycznych i danych treningowych.
 • Elektrokardiografia
  Elektrokardiografia (EKG) to najdokładniejszy sposób monitorowania tętna, a także niezawodny sposób na pomiar zmienności rytmu zatokowego (HRV). Za pomocą VERTIXa 2 możesz wykonać EKG i zmierzyć HRV oraz poziom stresu (zarówno podczas treningu, jak i w życiu codziennym), co pomoże Ci zwiększyć wydajność i zoptymalizować plan treningowy oraz regeneracyjny.
 • Łączność Wi-Fi
  Wbudowany moduł Wi-Fi umożliwi Ci szybki i bezproblemowy sposób pobierania nowych aktualizacji oprogramowania z serwerów COROS – bezpośrednio z poziomu zegarka.
 • Sterowanie kamerami Insta360™
  Sparowanie kamery Insta360™ (Insta360 Go 2, One X2 i One R) z zegarkiem umożliwi Ci sterowanie nią z poziomu nadgarstka. Stwarza to ogromne możliwości; możesz np. umieścić kamerę na statywie i stworzyć bardziej kreatywne ujęcia.
 • Muzyka
  VERTIX 2 oferuje możliwość przesyłania i słuchania muzyki przechowywanej na urządzeniu po sparowaniu zegarka ze słuchawkami przy użyciu technologii Bluetooth. Co więcej, producent zapewnił, iż funkcje związane z odtwarzaniem muzyki będą rozwijane w nadchodzących aktualizacjach oprogramowania.
 • Opakowanie
  Vertix 2 sprzedawany jest w wytrzymałym, wodoodpornym futerale – można go używać do bezpiecznego przechowywania telefonu, kluczy czy portfela.
 • Wykonany z myślą o ekstremalnej trwałości
  VERTIX 2 wykonany jest z najwyższej jakości, niezwykle trwałych materiałów; szkiełko wykonano ze szkła szafirowego, pokrytego powłoką diamentopodobną (DLC). Z kolei nowa tytanowa koperta jest trzykrotnie bardziej odporna na zarysowania niż w pierwotnej wersji Vertixa.

COROS Vertix 2 dostępny będzie jesienią b.r. w czołowych sklepach biegowych oraz outdoorowo – sportowych, oferujących zegarki GPS. Nabyć będzie go można w dwóch opcjach kolorystycznych: Obsidian, Lava, wraz z paskami w kolorach Coral, Grey, Yellow, Black, Green Navy.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 3 299,99 PLN brutto.

Specyfikacja techniczna:

ModelCOROS VERTIX 2 GPS Adventure Watch
Rozmiar wyświetlacza1.4’’
Rozdzielczości ekranu280 x 280 px (64 kolory)
Rodzaj wyświetlaczadotykowy LCD
Szkłoszafirowe
Materiał kopertystop tytanu Grade 5 z powłoką PVD
Materiał obudowystop tytanu z powłoką PVD
Pasek26 mm Quick Fit
Materiał paskaSilikon / Nylon
Rozmiar koperty50,3 x 50,3 x 15,7 mm
Waga z paskiem silikonowym91 g
Czas pracy bateriiFull GPS (pomiar co sekundę)
(GPS / QZSS): 140 godzin
Full GPS (pomiar co sekundę) z odtwarzaniem muzyki
(GPS / QZSS): 35 godzin
Wszystkie systemy satelitarne
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 90 godzin
Wszystkie systemy satelitarne z odtwarzaniem muzyki
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou): 30 godzin
Wszystkie systemy satelitarne + podwójna częstotliwość 
(GPS / QZSS + GLONASS + Galileo + BeiDou w/ Dual Frequency): 50 godzin
W trybie UltraMax
(GPS+PDR): 240 godzin
Przy codziennym użytkowaniu – 60 dni
Komunikacja z telefonemBluetooth® 5.0 Dual Mode, Wi-Fi®
Komunikacja z akcesoriamiBluetooth®
Pamięć wewnętrzna32 GB
System Nawigacji SatelitarnejGlobalny System Nawigacji Satelitarnej o podwójnej częstotliwości obejmujący wszystkie satelity
Czujnikipulsoksymetr optyczny
optyczny pomiar tętna
elektrokardiogram
wysokościomierz barometryczny
akcelerometr
kompas
żyroskop
termometr
Wodoodporność10 ATM (100 m)
Temperatura użytkowaniaod -30℃ do 50℃
Temperatura przechowywaniaod -30℃ do 60℃
Czas ładowaniamniej niż 2 godziny
Mapy / nawigacjamapa świata Street i topograficzna offline 
nawigacja Breadcrumb (obsługa przy użyciu ekranu dotykowego i cyfrowej koronki) 
punkty kontrolne
powrót do startu
profil wzniesień
odległość od celu
współrzędne GPS
alert burzowy
Odtwarzacz muzykipamięć wewnętrzna i odtwarzanie muzyki w trybie offline (transmisja Bluetooth)
Formaty plików muzycznychMP3
Tryby sportowebieganie, bieganie w pomieszczeniach, bieganie na bieżni, biegi przełajowe, wspinaczka, piesze wędrówki, rower, rower stacjonarny, basen, pływanie w otwartym akwenie, triathlon, kardio (na zewnątrz i w pomieszczeniach), narciarstwo, snowboard, free ride, skitouring, speedsurfing, windsurfing, kajakarstwo górskie, flatwater, wioślarstwo, wioślarz, multisport, trening siłowy

Dodatkowych informacji udzielają:

⦁ informacja produktowa oraz sprzedaż hurtowa: Bartek Zegarski – Export Manager, tel. 12 628 51 96, e-mail: ⦁ bartek@ravenco.eu;
⦁ marketing: Piotr Miecznik – Marketing Manager, tel. 12 628 51 95, e-mail: ⦁ marketing@ravenco.eu


O producencie

Mówisz „COROS”, myślisz – najwyższa jakość zegarków multisportowych. VERTIX 2, APEX PRO, PACE 2 i APEX w wersjach 46 mm oraz 42 mm to innowacyjne, kompatybilne z dedykowaną aplikacją modele, których celem jest wsparcie użytkownika w czasie intensywnych aktywności sportowych oraz przełamywanie jego barier i ograniczeń. Dedykowane są one m.in. dla biegaczy długodystansowych, triathlonistów oraz pasjonatów dyscyplin górskich. Bazując na precyzyjnych danych pomiarowych, dostarczają im raportów, jednocześnie maksymalizując bezpieczeństwo w czasie zawodów, treningów oraz innych form intensywnego wysiłku fizycznego. Do ich zadań należy m.in. monitoring tętna, poziomu tlenu we krwi, szybkości, wydolności, ocena możliwości organizmu w celu zwiększania bądź zredukowania wysiłku, dostarczenie dokładnych danych do optymalizacji parametrów oraz kompleksowa, graficzna analiza treningu. Zegarki spod szyldu COROS pełnią ponadto funkcję zaawansowanego GPS-a, termometru czy barometru. Wszystko to „opakowane” jest w postaci lekkiego, wytrzymałego i wodoszczelnego zegarka, który wyróżnia się nie tylko pod kątem praktycznym, ale i w aspekcie wizualnym. Na rynku zegarków multisportowych COROS dostępny jest od 2016 roku, a jego centrala mieści się w kalifornijskim Tustin. Od jesieni 2019, za pośrednictwem firmy RAVEN, dostępny jest on również w Polsce oraz w kilkunastu krajach Europy wschodniej oraz południowo – wschodniej.

Więcej informacji na https://coros.com

O dystrybutorze:

RAVEN – powstała w 2005 roku krakowska firma, specjalizująca się w dystrybucji odzieży, obuwia i sprzętu renomowanych, zachodnich brandów. Początki firmy wiążą się z działalnością w segmentach outdoor i turystyka, z czasem jednak w jej portfolio pojawiły się marki zaliczane do kategorii biegowej oraz lifestyle. Aktualnie RAVEN jest wyłącznym, krajowym dystrybutorem ponad 20 uznanych i stale rosnących sprzedażowo marek, takich jak Marmot, Aku, Teva, Hoka One One czy COROS. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów hurtowych, jak i finalnych odbiorców, od 2009 roku Raven rozwija autorską markę Rockland, oferującą sprzęt turystyczno – kempingowy. Ponadto, Raven dystrybuuje swoje marki w 12 krajach Europy Wschodniej, m.in. w Czechach, Słowacji, na Węgrzech i w Rumunii.

Więcej informacji na http://www.ravenco.eu.

Total
0
Shares

(4) Napisz komentarz

 1. mam szacunek do osób które tworzą ten portal bo ma wiele cennych informacji: świetne plany treningowe, dobry podcast (był) itp ale artykuły od pewnego czasu tutaj to żart. Nie udowodnię że są sponsorowane ale czytając je czuję się jakbym czytał opis gazetki lidla: cudowne, świetne, fantastyczne…no po prostu orgazm i wodotryski. Szkoda bo potencjał był. Rozumiem że w czasach pandemii trzeba się łapać każdej złotówki ale treść portalu nie ma aktualnie praktycznie żadnej wartości

  1. Miłosz, dziękuję za opinię.

   Jak zapewne zauważyłeś, artykuł ten został umieszczony w kategorii Informacje prasowe. To taka kategoria, gdzie producenci sprzętu mogą wrzucić zajawkę tego, co robią dla biegaczy. W tym przypadku marka Coros zamieściła to, co szykuje dla biegaczy na jesień. Jako osoba, którą zegarki kręcą okrutnie, jestem bardzo dobrze nastawiony na tego typu produkty, bo to sprawi, że Garmin, Polar czy Suunto będą musiały się wziąć do roboty i nie wypuszczać bubli, które z powodu krzaków gubią sygnał – teraz niestety tak się dzieje w przypadku Fenixa za zbliżone pieniądze. Tak więc, gdy wyjdzie taki konkurent, chcę go mieć i chcę go przetestować.

   Coby była jasność – my nie odpowiadamy za treść artykułów umieszczanych w Informacjach prasowych, aczkolwiek bardzo precyzyjnie sprawdzamy, czy te “przechwałki” mają miejsce w rzeczywistości. Obecnie trwa redakcyjny test, który ma to potwierdzić lub wyprostować. Więc liczę, że w tym przypadku, będziesz bardziej zadowolony 🙂

   1. jasne że tak, nie chodziło mi o to że mam coś do informacji prasowych bo praktycznie każdy portal biegowy je ma, bardziej o tym że zdecydowaną większość strony aktualnie informacją podobne właśnie “informacje prasowe” albo zapowiedzi biegów też często przygotowane przez organizatora albo partnera zewnętrznego. Po prostu coraz mniej tu merytoryki i wartościowej wiedzy a więcej suchych informacji promujących produkt/wydarzenie itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie

Przeciwsłoneczne okulary sportowe GOG Eyewear – zapowiedź testu

Następne
Lekka Piątka to świetna okazja do zdobycia nowego PB!

Lekka Piątka. Nowy, wyjątkowy bieg na 5km w Warszawie i Poznaniu!

Powiązane artykuły

na kazda pogode nowy nike lunarepic flyknit shield 01
Czytaj dalej

Na każdą pogodę: nowy Nike LunarEpic Flyknit Shield

Kiedy ponad dwa lata temu zespół Nike rozpoczynał pracę nad modelem Nike LunarEpic Flyknit, jego celem było stworzenie idealnie dopasowanego buta biegowego, którego praktycznie nie czuć na stopie. Dodatkowo, miał on zapewnić poczucie niezwykle płynnego biegu.
wielka wyprzedaz nessi
Czytaj dalej

Wielka wyprzedaż Nessi

W sklepie Nessi ruszyła posezonowa wyprzedaż. Do końca miesiąca odzież sportową i akcesoria będzie można kupić nawet o 45% taniej.
all in for parkrun
Czytaj dalej

all in for parkrun

adidas drugi rok z rzędu został partnerem parkrun – ogólnoświatowej akcji, w ramach której w wybranych miastach Polski, co weekend, odbywają się bezpłatne biegi na 5 km z pomiarem czasu.
8000 biegaczy uczci konstytucje 01
Czytaj dalej

8000 biegaczy uczci Konstytucję

To już 29. odsłona Biegu Konstytucji 3 Maja, z którym zmierzy się aż 8000 biegaczy, a wśród nich dzieci w 700-metrowym „Biegu z Maskotką” oraz zawodnicy nordic walking. Rejestracja powoli dobiega końca. Na nieco ponad tydzień przed biegiem została pula 1000 pakietów startowych.