2nd WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON – To maksymalnie odlotowy bieg! – 2 czerwca w Katowicach + KONKURS

Biegów na mapie Polski są dziesiątki, może nawet setki, ale tych, które się wyróżniają specyficznym charakterem, atmosferą, jest niewiele. Kilka słów o jednym z tych niewielu – 2 czerwca wystartuje druga edycja WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON.

Kiedy rok temu, po porozumieniu trzech podmiotów: Linie Lotnicze Wizz Air, Miasto Katowice i Fundacja Cała Naprzód, w ekspresowym tempie dwóch miesięcy zorganizowano bieg dla ponad 3 tysięcy biegaczy, wszystko było nowe, świeże. Wystarczyło kilka godzin pierwszej edycji, żeby powstała marka, która dzisiaj jest określana jednym z najlepszych biegów w tej części Europy. 2 czerwca wystartują spod katowickiego Spodka po raz drugi.

Atutów jest sporo!

WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON cieszy się sporym zainteresowaniem ze względu na atmosferę, organizację, trasę (ciekawe miejsca Katowic), ale też bardzo bogaty pakiet startowy, który zdecydowanie przewyższa wartość wpisowej kwoty. Poza koszulką, gadżetami uczestnik otrzymuje m.in. voucher o wartości 20 euro na przeloty liniami lotniczymi Wizz Air! Warto wspomnieć, że ceny pakietów zaczynały się już od 40 zł.

2nd-wizz-air-katowice-half-marathon-to-maksymalnie-odlotowy-bieg-2-czerwca-w-katowicach-konkurs-01

3 dystanse i 3 cele!

Warunki biegowe dostosowane będą do każdego stopnia zaawansowania oraz wieku biegaczy, dzięki czemu całe rodziny będą miały zapewnioną masę pozytywnych emocji. Biegi odbędą się na trzech dystansach: 21,097 km – półmaraton, 10 km – bieg towarzyszący, 3 x 7 km – bieg sztafetowy. Organizatorzy przygotowują także coś dla najmłodszych, odbędą się specjalne biegi dla dzieci.

Postawiono trzy najważniejsze cele tego wydarzenia:

  1. Dobra zabawa
  2. Najwyższe emocjo sportowe
  3. Charytatywna akcja

Jeśli pierwsze dwa punkty są bardzo zbliżone do założeń innych wydarzeń sportowych, to ten trzeci, jest charakterystyczny właśnie dla organizatorów, czyli Fundacji Cała Naprzód, która od początku swojego istnienia każde wydarzenie realizuje z myślą o pomocy osobom niepełnosprawnym. Tak też będzie na 2nd WIZZ AIR KATOWICE HALF MARATHON, gdzie będą zbierane środki na rzecz beneficjentów organizacji.

Dwa fakty są pewne: – kto już raz był na tym biegu, będzie tam z pewnością ponownie – kto nie był, musi tam być koniecznie.

2 czerwca – Katowice. Wiecej informacji na profilu:

UWAGA KONKURS

Kto jeszcze nie ma pakietu na Half Maraton WizzAir, ten właśnie ma szansę wygrać! Mamy dla Was 1 pakiet startowy i 2 zestawy upominkowe od sponsora Wizz Air.  W komentarzu pod artykułem lub pod postem na Facebooku napiszcie (lub pokażcie) jak latacie na treningu. Na odpowiedzi czekamy do 7 marca, a zwycięzców ogłosimy nastepnego dnia.