fbpx
nocny 4f polmaraton praski zaprezentowal koszulki tegorocznej edycji 02

Nocny 4F Półmaraton Praski zaprezentował koszulki tegorocznej edycji

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie zapowiada się idealna aura do bicia rekordów życiowych na szybkiej, płaskiej trasie. W tym roku marka 4F, która po raz drugi została sponsorem tytularnym biegu, przygotowała dla biegaczy koszulki startowe w energetycznych barwach.

31 sierpnia odbędzie się Nocny 4F Półmaraton Praski – w sobotni wieczór dziewięć tysięcy uczestników wyruszy na główne arterie prawobrzeżnej Warszawy. Ponownie zapowiada się idealna aura do bicia rekordów życiowych na szybkiej, płaskiej trasie. W tym roku marka 4F, która po raz drugi została sponsorem tytularnym biegu, przygotowała dla biegaczy koszulki startowe w energetycznych barwach.

Koszulki dodające energii

Koszulki z ciekawym geometrycznym wzorem to już tradycja praskiej imprezy. W tegorocznej edycji półmaratończycy w swoich pakietach startowych znajdą granatowo-limonkową wersję z paskowym wzorem. Uczestnicy towarzyszącej półmaratonowi 4F Piątce Praskiej (biegu na 5 km) wystartują w koszulkach w jaśniejszej tonacji. Zwolennicy krótszego dystansu ubrani zostaną w limonkowy kolor, płynnie przechodzący w biel.

W tym roku koszulki przygotowaliśmy z cieńszego i lżejszego materiału, z oddychającej dzianiny funkcyjnej i szybkoschnącego włókna. Nadruki wykonaliśmy metodą sublimacji, co oznacza, że farba wnika głęboko we włókna, dzięki czemu koszulka nie traci swoich właściwości wentylacji oraz odprowadzania wilgoci. Obie koszulki, zarówno na 4F Półmaraton Praski jak i na 4F Piątkę Praską, wyprodukowane zostały w Polsce – mówi Ranita Sobańska, dyrektor kreatywna marki 4F.

nocny-4f-polmaraton-praski-zaprezentowal-koszulki-tegorocznej-edycji-01

Pogoda… gwarantowana!

Istotne jest nie tylko to, w czym się biega, ale również w jakim miejscu i w jakich warunkach pogodowych. Aby bić rekordy życiowe istotna jest trasa i aura. O ile o szybką, atestowaną trasę nie trzeba się martwić (ponownie będzie ona wiodła głównymi arteriami Pragi Południe, ze startem i metą na błoniach stadionu PGE Narodowego) to co z pogodą? Według organizatorów wieczorny charakter imprezy jest gwarancją pogody idealnej do biegania.

O ile trudno prognozować wiosenną aurę, o tyle końcówka sierpnia jest według nich bardziej przewidywalna.

Dokładnie przeanalizowaliśmy pogodową medianę ostatniego weekendu wakacji z minionych 10 lat. Wskazuje ona jasno, że… dzięki odpowiedniej temperaturze i niemal bezwietrznej aurze ostatnia sobota sierpnia to idealny czas do bicia biegowych rekordów życiowych – tłumaczy dyrektor generalny Sławomir Szczęsny.

Na starcie tegorocznej edycji półmaratonu o godz. 20.30 temperatura powinna oscylować wokół 15-17 stopni, a o północy, gdy ostatni uczestnik będzie osiągał metę, możemy spodziewać się ok. 14 stopni Celsjusza. I minimalnego wiatru: 1-2 km/h. Czy można wnioskować o lepsze warunki na szybkiej i płaskiej trasie wiodącej po głównych arteriach Pragi Południe? Raczej nie. Można za to zadbać o… niższą opłatę startową.

nocny-4f-polmaraton-praski-zaprezentowal-koszulki-tegorocznej-edycji-03

Kto szybszy ten lepszy

Im szybciej kupisz pakiet, tym niższy numer startowy otrzymasz i… tym mniej zapłacisz! Najniższa opłata startowa do Nocnego 4F Półmaratonu Praskiego w wysokości 99 zł dotyczy bowiem pierwszych 4000 osób, które zapiszą się na bieg oraz opłacą swój start. Opłata startowa drugiego przedziału (numery startowe: 4001-7000) to 119 zł, a trzeciego (numery startowe: 7001-9000) już 139 zł. Szybkość ma także znaczenie przy zapisach na 4F Piątkę Praską: opłata startowa w wysokości 59 zł obowiązuje do 1500 numeru startowego, 69 zł dla nadanych numerów startowych od 1501 do 3000, a 79 zł dla numerów 3001-3500. Pośpiech jest wskazany, bowiem według informacji od organizatorów zostało już tylko 1500 pakietów, dostępnych po niższej cenie. Dlatego nie warto zwlekać z rejestracją i opłatą, tym bardziej, że z przyznanym numerem startowym łatwiej się trenuje.

Zapisy >>>TUTAJ

Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, a od edycji 2018 r. sponsorem tytularnym jest polska marka sportowa 4F). Tegoroczna edycja będzie trzecią w formule wieczornej.

W 2018 r. na dystansie 21,097 km triumfował Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik), a wśród kobiet najszybsza była Anna Łapińska (KS Warszawianka). Główny bieg ukończyło 6714 osób, w tym 1758 kobiet. Kolejnych 2528 osiągnęło metę 4F Piątki Praskiej – towarzyszącego półmaratonowi biegu na 5 km. Najlepszy w nim okazał się rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, który na metę wbiegał ramię w ramię z doświadczonym długodystansowcem Arturem Kozłowskim.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
6 lat parkrunu w warszawie 02

6 lat parkrunu w Warszawie

Następne
asics oraz worn again technologies lacza sily by zmieniac rzeczywistosc recyklingu w sektorze produktow sportowych 01

ASICS oraz Worn Again Technologies łączą siły, by zmieniać rzeczywistość recyklingu, w sektorze produktów sportowych.

Powiązane artykuły

39 pzu maraton warszawski juz za 10 dni 03
Czytaj dalej

39. PZU Maraton Warszawski już za 10 dni!

12 września w Warszawie odbyło się spotkanie prasowe 39. PZU Maratonu Warszawskiego. Organizatorzy przedstawili wszystkie zaplanowane z okazji tego wydarzenia punkty programu. W ostatnią niedzielę miesiąca, 24 września o godzinie 9:00 z Placu Trzech Krzyży wystartuje 39. PZU Maraton Warszawski, w którym wezmą udział biegacze z całego świata.
t mobile bieg na piatke jeden bieg podwojna pomoc 01
Czytaj dalej

T-Mobile Bieg na Piątkę – jeden bieg, podwójna pomoc

Wszyscy wiemy, że bieganie poprawia kondycję i samopoczucie, motywuje do aktywnego wypoczynku, pomaga w wyznaczaniu sobie kolejnych celów. Istnieje jednak sposób, aby również… pomagać w tym czasie innym – i to podwójnie! Fundacja ”Maraton Warszawski” po raz kolejny zaprasza wszystkich amatorów zdrowego trybu życia do udziału w towarzyszącym PZU Maratonowi Warszawskiemu biegu na 5 km, który w tym roku będzie nosił nazwę T-Mobile Bieg na Piątkę.