fbpx
Najnowsze dane marki ASICS pokazują, że biega coraz więcej osób.

Bieganie sposobem na pandemię. ASICS prezentuje nowe badania i wspiera biegaczy

Od początku lockdownu wywołanego przez pandemię COVID-19, Europa przeżywa nieustający boom na bieganie jako aktywną formę spędzania wolnego czasu poza domem. Najnowsze dane marki ASICS w oparciu o aplikację RunKeeper pokazują, że ten sport uprawia więcej osób niż w analogicznym okresie w 2019 r. Średni wzrost aktywnych biegaczy na Starym Kontynencie kształtuje się na poziomie 4,3% w czerwcu oraz lipcu.

Eksperci twierdzą, że wystarczy 91 dni, aby wszelkiego rodzaju ćwiczenia stały się nawykiem. Nie inaczej wygląda sytuacja z bieganiem. Wyniki niezależnych badań przeprowadzonych przez markę ASICS wśród osób, które rozpoczęły lub wznowiły swoją przygodę z tym sportem w trakcie pandemii pokazują, że 84% z nich planuje biegać nadal, a nawet częściej w niedalekiej przyszłości. 

Ponadto, prawie połowa (49%) Europejczyków biega, aby poprawić swoją kondycję psychiczną w trakcie lockdownu, a 47% z nich traktuje tę aktywność jako idealny sposób na odstresowanie. Z drugiej strony, 62% osób przyznało, że nie otrzymało wiarygodnych informacji dotyczących kluczowych elementów biegania, narażając się na kontuzję lub rezygnację z nowo odkrytej pasji. Główne pytania, na które biegacze-amatorzy oczekują odpowiedzi: 

 • Jak utrzymać motywację (42%)? 
 • Jak znaleźć odpowiednie buty (38%)? 
 • Jak uniknąć bólu mięśni i stawów (34%)? 
 • Jak przeprowadzić optymalny trening (33%)? 
 • Jak uniknąć kontuzji (32%)? 
 • Jak stawiać przed sobą rozsądne cele (31%)?

W odpowiedzi na badania, ASICS przygotował kilka prostych wskazówek i sugestii dla każdego z kluczowych obszarów, aby pomóc biegaczom świadomie kontynuować swoją sportową podróż:

 • Zadbaj o organizację i śledź swoje postępy
 • Zadbaj o odpowiednie nawodnienie
 • Poznaj swoją stopę
 • Trenuj w różnych modelach butów
 • Trenuj z głową i ciesz się bieganiem
 • Zaskocz samego siebie
Infografika ASICS dla początkujących biegaczy.
O czym początkujący biegacze powinni pamiętać?

Bieganie jest jednym z najłatwiejszych sportów, niosąc za sobą niesamowite korzyści fizyczne i psychiczne. Wszyscy biegacze, a zwłaszcza Ci, którzy dopiero są na początku swojej drogi, potrzebują niezbędnego wsparcia i wskazówek, które pomogą im utrzymać motywację, uniknąć kontuzji oraz trenować w myśl hasła „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Jako wiodąca marka sportowa, potrzeby biegaczy są nam szczególnie bliskie i dokładamy wszelkich starań, aby otoczyć ich opieką oraz wspierać w realizacji celów – powiedziała Linda van Aken, Vice President Running ASICS.

ASICS Mat. prasowy
ASICS wspiera biegaczy na każdym poziomie zaawansowania.

Przebadana próba europejska wyniosła 3044 osób (wiek 18-55), obejmując te osoby, które dopiero zaczęły biegać lub wróciły do biegania od marca 2020 r. Badanie w formie online zostało przeprowadzone w okresie 8-12 lipca 2020 r. 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
58. Bieg Westerplatte

Wszystko, co musisz wiedzieć o wirtualnym Biegu Westerplatte

Następne
Gabinet Fizjo4life to pierwszy partner medyczny TreningBiegacza.pl.

Fizjo4life - wizyta u naszego pierwszego partnera medycznego

Powiązane artykuły

bieganie z muzyka za czy przeciw 01 01
Czytaj dalej

Bieganie z muzyką. Za czy przeciw?

Jedną z najczęstszych czynności, jaką człowiek wykonuje podczas biegania jest słuchanie muzyki. Co drugi amator biegania lubi założyć słuchawki na uszy i pokonać parę kilometrów.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM