Propozycje na rynku wydawniczym – dla biegaczy

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma propozycjami na rynku wydawniczym. Mamy nadzieję, że ta oferta skierowana do biegaczy będzie nie tylko źródłem cennych informacji ale też inspiracją. 

Optymalna dieta dla biegaczy. Jedz zdrowo i biegnij po sukces 

propozycje-na-rynku-wydawniczym-dla-biegaczy01

Tegoroczna nowość o tematyce biegowej wydawnictwa Helion (marka Septem). To poradnik napisany przez dwójkę wybitnych profesjonalistów: Jeffa Gallowaya, znakomitego biegacza, członka kadry olimpijskiej USA, oraz Nancy Clark, kreatywną dietetyczkę, zawodowo zajmującą się odżywianiem sportowców.

„Chcemy zaoszczędzić Ci zagmatwanych, sprzecznych i błędnych informacji na temat diety biegaczy. Prezentowana przez nas wiedza jest oparta na badaniach i na sposobach, które sprawdziły się w przypadku dziesiątek tysięcy zawodników…” –  Jeff Galloway

W tej publikacji biegacze znajdą mnóstwo informacji na temat optymalnej diety. Dowiedzą się, co jeść, a czego unikać, jak stworzyć swój dzienny bilans kaloryczny i dlaczego tak trudno pozbyć się tłuszczu. Nauczą się odczytywać potrzeby swojego organizmu i dostarczać mu właściwych składników.  Publikacja dostępna jest na stronie wydawcy również w wersji elektronicznej. Książka pod patronatem: portali BiegamBoLubie.pl TreningBiegacza.pl i PolskaBiega.pl oraz Magazynu Bieganie.

 • Co powinni jeść biegacze?
 • Odpowiedni poziom cukru we krwi = motywacja
 • Składniki odżywcze potrzebne do regeneracji i odbudowy
 • Zdrowe zalecenia żywieniowe
 • Śniadanie — posiłek mistrzów
 • Spalanie i Twój arsenał do walki z tłuszczem
 • Plan odżywiania — posiłek za posiłkiem
 • Odżywianie i mity na temat treningu
 • Metoda marszobiegu Gallowaya
 • Kluczowe koncepcje i przepisy Nancy Clark
 • Rozwiązywanie problemów treningowych
 • Zapobieganie kontuzjom

Link do książki tutaj

Paul Tergat. Biegaj z mistrzem

propozycje-na-rynku-wydawniczym-dla-biegaczy02

Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się książka Jürga Wirza pt. Paul Tergat. Biegaj z mistrzem. To opowieść o kenijskim lekkoatlecie, dwukrotnym srebrnym medaliście olimpijskim i wicemistrzu świata.

Paul Tergat dorastał w biedzie, w kenijskiej wiosce wraz z szesnaściorgiem rodzeństwa. Miał talent i niezwykłego ducha walki. Dzięki pasji i wytrwałości osiągnął ogromny sukces. Dziś jest sławnym sportowcem, wielokrotnym mistrzem i rekordzistą świata na różnych dystansach.To kenijski lekkoatleta, dwukrotny srebrny medalista olimpijski oraz wicemistrz świata w biegu na dystansie 10 000 m. Odnosi sukcesy także w półmaratonach i biegach przełajowych. W 2003 roku ustanowił rekord świata podczas maratonu w Berlinie. Książka Paul Tergat. Biegaj z mistrzem to nie tylko opowieści o jego sekretach, zwycięstwach i porażkach, inspirujące historie o jego rodzinie i działalności charytatywnej, to również poradnik dla osób pragnących bić swoje rekordy i tych, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z bieganiem.

Czytelnicy dowiedzą się z tej publikacji m.in. jak zacząć od zera i po 12 tygodniach biegać 30 minut bez przerwy, jak wygląda dzień Paula Tergata. Znajdą tu porady dla początkujących i wskazówki dotyczące pierwszych zawodów. Dowiedzą się, czym różnią się przygotowania do maratonu od przygotowań do półmaratonu czy biegu przełajowego, a także poznają mądre sposoby zwiększania wytrzymałości organizmu, wskazówki dotyczące diety, snu oraz plany treningowe Paula Tergata. Książka dostępna jest na stronie wydawcy również w wersji ebook. Publikacja pod patronatem: portali TreningBiegacza.pl, PolskaBiega.pl oraz Magazynu Bieganie.

Link do książki tutaj

Wbiec na szczyt

propozycje-na-rynku-wydawniczym-dla-biegaczy03

Kilka tysięcy lat temu każdy człowiek musiał błyskawicznie opanować umiejętność szybkiego biegania — o ile chciał przeżyć w świecie, w którym jedzenie ucieka, a groźne drapieżniki atakują znienacka. Dziś biegamy głównie dla zdrowia i przyjemności, ale ta czynność, zakodowana w naszych genach, nadal jest jedną z podstawowych, pierwotnych potrzeb. Jeśli i Ty odkryłeś w sobie gen biegania, znasz wartość pokonywania własnych słabości i chcesz bić swoje rekordy, koniecznie przeczytaj książkę jednego z najsłynniejszych trenerów biegaczy średnio i długodystansowych.

Nakładem wydawnictwa Helion w marce Septem ukazała się książka Arthura Lydiarda pt. „Wbiec na szczyt”. Podczas gdy wychowankowie Arthura Lydiarda zdobywali wiele medali olimpijskich, on sam zajmował się nie tylko bieganiem wyczynowym, ale również promowaniem codziennego joggingu. Niezależnie od tego, czy chcesz zdobywać trofea, czy też bezpiecznie i bez kontuzji biegać każdego dnia, znajdziesz w książce „Wbiec na szczyt” coś dla siebie! Dowiesz się jak dbać o ogólną kondycję, udoskonalać technikę biegania i stworzyć plan treningów. Zrozumiesz, do czego potrzebne Ci są rozgrzewka i schłodzenie organizmu po biegu. Odkryjesz, jak wiele zależy od właściwego odżywiania się i wyboru obuwia. A jeśli jesteś trenerem albo masz trenera, na pewno zainteresują Cię kwestie relacji w takim teamie. Książka pod patronatem: portali TreningBiegacza.pl PolskaBiega.pl oraz Magazynu Bieganie.

 • Co zrobić, aby zacząć biegać, i jak zadbać o technikę biegania
 • Droga do pełnego wykorzystania posiadanego potencjału
 • Podstawy pracy z młodymi sportowcami i rozwijanie sprawności fizycznej
 • Jak zabrać się do tworzenia planu treningowego
 • Kontuzje, rozgrzewka i schłodzenie
 • Mity i przesądy
 • Relacje pomiędzy sportowcem a trenerem
 • Odżywianie, tłuszcze, witaminy i minerały
 • Trening drużynowy, ocena treningu i terminologia treningowa
 • Obuwie i stopy
 • Wartość dobrego przygotowania

Link do książki tutaj

Biegi Przełajowe. Trening metodą Gallowaya

propozycje-na-rynku-wydawniczym-dla-biegaczy04

„Gdy przemierzasz szlak wiodący przez las, pustynię lub park, wchodzisz w zupełnie inny stan umysłu. Czujesz pod sobą grunt, masz kontakt z roślinnością i doświadczasz zmian wysokości oraz najróżniejszych zapachów i odgłosów. Poziom aktywności ciała i umysłu jest wyższy, abyś był przygotowany na niespodzianki. Jesteś zakorzeniony w chwili obecnej i poruszając się do przodu nawiązujesz nieustanną interakcję z otaczającym Cię życiem”. – Jeff Galloway

Kilka dni temu nakładem wydawnictwa Helion (w marce Septem) ukazała się najnowsza publikacja poświęcona w całości biegom w terenie. Biegi Przełajowe. Trening metodą Gallowaya to książka przeznaczona dla wszystkich, którzy chcieliby zacząć biegać w terenie i szukają wskazówek dotyczących odpowiedniego ubioru i wyposażenia, chcących poszerzyć swoją wiedzę o taktykach, strategiach, planach i sposobach rozsądnego biegania.

Osoby bardziej zaawansowane biegowo, również znajdą tu coś dla siebie. Publikacja została podzielona na 30 rozdziałów, w których czytelnik znajdzie informacje o tym jakie trasy wybierać i w jaki sposób biegać. Jeff Galloway nie pominął także planów treningowych, które pozwolą przygotować się zarówno do krótkich dystansów, ale i nakreślą zarys treningu ultramaratończyka. Autor pomaga radzić sobie z oszacowaniem własnych sił i przełamywaniem granic wytrzymałości. Odkrywa przed nami proste sposoby zapobiegania kontuzjom i radzi jak skutecznie je leczyć. Wszyscy, którzy szukają wskazówek o odżywaniu, suplementach czy cukrze w naszym organizmie również znajdą tu ciekawe informacje.

Jeff Galloway — członek drużyny USA na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium w 1972 roku. Jest autorem bestsellerów na temat biegania, felietonistą „Runner’s World”, a także mówcą motywacyjnym. Przeprowadza ponad dwieście warsztatów biegowych i sprawnościowych rocznie. Ukończył ponad sto maratonów i każdego roku pomaga w realizacji celów tysiącom początkujących i rekreacyjnych biegaczy oraz wielu ambitnym maratończykom.

Link do ksiązki tutaj

Przeczytaj, zastosuj i… biegnij!

 • Korzyści płynące z biegania w terenie
 • Dobieranie butów, ubioru i ekwipunku
 • Wybór właściwej trasy i rozsądny plan
 • Metoda marszobiegu Gallowaya
 • Sposób biegania i wyznaczanie celu
 • Trening terenowy, trening wzniesień, trening 5 km i 10 km
 • Program treningowy do półmaratonu, maratonu i ultramaratonu
 • Kontuzje: zapobieganie, leczenie i porady doświadczonego biegacza
 • Programy treningu mentalnego
 • Dieta biegacza terenowego