Tak, to już dekada. Sami nie wiemy, kiedy ten czas minął. Tyle się zmieniło, tyle się nauczyliśmy. Tyle rzeczy do zrobienia nadal jeszcze przed nami. To jednak nie zmartwienie, bo martwić moglibyśmy się jeśli brakowałoby nam pomysłów. Tych jednak jest pod dostatkiem.

Książka na dziesiąte urodziny – dlaczego nie?

Od wielu, wielu lat, dosyć regularnie otrzymujemy do was pytania – jak zacząć biegać? Pomimo ogromnej wiedzy zawartej w portalu, pomimo dziesiątek artykułów traktujących o bieganiu, niektórzy z Was potrzebują bardziej zwartej formy. Podanej w przystępny i łatwy do skonsumowania sposób – w jednym miejscu, w jednym „pakiecie”, tak by zawsze mieć tę wiedzę pod ręką. Polacy, mimo przygniatających statystyk dotyczących czytelnictwa – albo to może tylko biegacze tak mają (wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę) – lubią czytać książki. To cieszy! Stąd też pomysł, aby to nasze kochane bieganie – pasję, która pochłania nas w codzienności bez reszty, podać w takiej właśnie formie. W forme książki, która po przeczytaniu znajdzie czołowe miejsce w Twojej biegowej biblioteczce. Tak, byś zawsze mógł do niej powrócić – bowiem wiedza zawarta w naszym poradniku, przyda się nie tylko początkujacym biegaczom, ale także wtedy, kiedy odczujesz potrzebę odświeżenia pewnych wiadomości czy też przypomnienia sobie co nieco tym: jak prowadzić trening, jak biegac bezpiecznie, co „zarzucić” na talerz po treningu, a przede wszystkim – do woli korzystać z rozpisek treningowych, o które wzbogaciliśmy nasz książkowy materiał.

poradnik-5

To jednak nie wszystkostaramy się słuchać, bacznie zwracamy uwagę na Wasze komentarze i uwagi dotyczące reklam pojawiających się w portalu i fanpage Trening Biegacza. To drugi ważny czynnik, który był katalizatorem zmian i powstania książki. Nie chcemy robić czegoś, co jest sprzeczne z oczekiwaniami naszych czytelników.

Miało być o książce… No i teraz będzie jedynie o niej właśnie.

Co odróżnia naszą książkę od typowej książki kupionej w sklepie?

poradnik-2

Cech wspólnych z książkami jakie znajdziesz na sklepowych półkach popularnych księgarni, znalazłbym co najmniej kilka: zbliżony pułap cenowy oraz objętościowy, formuła książki.

A co odróżnia? Myślę, że podejście.

Typowa książka po przeczytaniu trafia na półkę, gdzie zbiera swoje gramy kurzu. Nasza, oprócz tego, że można z nią pracować (ma wbudowany dzienniczek treningowy, który pomaga w ukończeniu planów treningowych zawartych w książce), dodatkowo daje korzyść, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Co takiego?

dsc-0132p

Przejrzystość, czytelność i sczegółowa ekspozycja treści – nie zgubisz tego, co najważniejsze. Czyli wszystko to co powinieneś zapamiętać, ale też i dużo łatwiej będzie Ci powrócić do danego wątku w przypadku takiej potrzeby. Zadbaliśmy o to byś mógł korzystać z tej książki wyrywkowo – w zależności, jaką wiedzą (z którego działu), będziesz chciał się w danej chwili podeprzeć.

W książce na końcu każdego rozdziału podajemy link do artykułów uzupełniających dane zagadnienie. W materiałach dodatkowych bazy wiedzy, uzyskasz szybki dostęp do tych artykułów, bez potrzeby wpisywania linku za każdym razem, jak tylko będziesz chciał przeczytać któryś z artykułów uzupełniających.

Czy możemy Cię czymś jeszcze zaskoczyć?

Mamy i specjalną niespodziankę.

Książka zakłada, że początkujący biegacz dzięki załączonym planom treningowym pokona 70 minut biegiem. Ale po kontakcie z nami otrzyma czwartą część planu, której nie ma ani w książce, ani na stronie.

​A oto przykłady grafik użytych w książce:

poradnik-3

poradnik-4

Chcesz ją kupić? Wbijaj się do naszego sklepu. Znajdziesz tu również nieco naszych „gadżetów” – warto z nami biegać!

poradnik-6

Zapisz się na newsletter i otrzymaj kalkulator zakresów tętna treningowego

>