Książka „Jak zacząć biegać?” na 10 urodziny TreningBiegacza.pl

Tak, to już dekada. Sami nie wiemy, kiedy ten czas minął. Tyle się zmieniło, tyle się nauczyliśmy. Tyle rzeczy do zrobienia nadal jeszcze przed nami. To jednak nie zmartwienie, bo martwić moglibyśmy się jeśli brakowałoby nam pomysłów. Tych jednak jest pod dostatkiem.

Książka na dziesiąte urodziny – dlaczego nie?

Od wielu, wielu lat, dosyć regularnie otrzymujemy do was pytania – jak zacząć biegać? Pomimo ogromnej wiedzy zawartej w portalu, pomimo dziesiątek artykułów traktujących o bieganiu, niektórzy z Was potrzebują bardziej zwartej formy. Podanej w przystępny i łatwy do skonsumowania sposób – w jednym miejscu, w jednym „pakiecie”, tak by zawsze mieć tę wiedzę pod ręką. Polacy, mimo przygniatających statystyk dotyczących czytelnictwa – albo to może tylko biegacze tak mają (wyprowadźcie mnie z błędu, jeśli się mylę) – lubią czytać książki. To cieszy! Stąd też pomysł, aby to nasze kochane bieganie – pasję, która pochłania nas w codzienności bez reszty, podać w takiej właśnie formie. W forme książki, która po przeczytaniu znajdzie czołowe miejsce w Twojej biegowej biblioteczce. Tak, byś zawsze mógł do niej powrócić – bowiem wiedza zawarta w naszym poradniku, przyda się nie tylko początkujacym biegaczom, ale także wtedy, kiedy odczujesz potrzebę odświeżenia pewnych wiadomości czy też przypomnienia sobie co nieco tym: jak prowadzić trening, jak biegac bezpiecznie, co „zarzucić” na talerz po treningu, a przede wszystkim – do woli korzystać z rozpisek treningowych, o które wzbogaciliśmy nasz książkowy materiał.

poradnik-5

To jednak nie wszystkostaramy się słuchać, bacznie zwracamy uwagę na Wasze komentarze i uwagi dotyczące reklam pojawiających się w portalu i fanpage Trening Biegacza. To drugi ważny czynnik, który był katalizatorem zmian i powstania książki. Nie chcemy robić czegoś, co jest sprzeczne z oczekiwaniami naszych czytelników.

Miało być o książce… No i teraz będzie jedynie o niej właśnie.

- Wystartuj -

Co odróżnia naszą książkę od typowej książki kupionej w sklepie?

poradnik-2

Cech wspólnych z książkami jakie znajdziesz na sklepowych półkach popularnych księgarni, znalazłbym co najmniej kilka: zbliżony pułap cenowy oraz objętościowy, formuła książki.

A co odróżnia? Myślę, że podejście.

Typowa książka po przeczytaniu trafia na półkę, gdzie zbiera swoje gramy kurzu. Nasza, oprócz tego, że można z nią pracować (ma wbudowany dzienniczek treningowy, który pomaga w ukończeniu planów treningowych zawartych w książce), dodatkowo daje korzyść, której nie znajdziesz nigdzie indziej. Co takiego?

dsc-0132p

Przejrzystość, czytelność i sczegółowa ekspozycja treści – nie zgubisz tego, co najważniejsze. Czyli wszystko to co powinieneś zapamiętać, ale też i dużo łatwiej będzie Ci powrócić do danego wątku w przypadku takiej potrzeby. Zadbaliśmy o to byś mógł korzystać z tej książki wyrywkowo – w zależności, jaką wiedzą (z którego działu), będziesz chciał się w danej chwili podeprzeć.

Dostęp do bazy wiedzy

Baza wiedzy to takie specjalne miejsce w ramach TreningBiegacza.pl, do którego dostęp dostajesz po zakupie książki. A dzięki niej…

Masz możliwość zadania pytania, jeśli któraś z kwestii omawianych w książce jest dla Ciebie niejasna. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwo i przystępnie można było zadawać pytania dotyczące konkretnych rozdziałów, oraz wyszukiwać odpowiedzi udzielonych innym czytelnikom książki przy pełnym zachowaniu anonimowości pytającej osoby.

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-04

Uzyskujesz dostęp do plików tekstowych, o których mowa w książce: dzienniczka treningowego – jeśli nie chcesz notować w książce, planów treningowych i innych.

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-05  

W książce na końcu każdego rozdziału podajemy link do artykułów uzupełniających dane zagadnienie. W materiałach dodatkowych bazy wiedzy, uzyskasz szybki dostęp do tych artykułów, bez potrzeby wpisywania linku za każdym razem, jak tylko będziesz chciał przeczytać któryś z artykułów uzupełniających.

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-06

Czy możemy Cię czymś jeszcze zaskoczyć?

Mamy i specjalną niespodziankę.

Książka zakłada, że początkujący biegacz dzięki załączonym planom treningowym pokona 70 minut biegiem. Baza wiedzy da Ci jednak znacznie więcej. Co możesz zyskać?

Tylko w Bazie wiedzy znajdziesz czwartą część tego planu (obecnie w przygotowaniu), oraz:

  • scenariusze rozgrzewki na podstawie ćwiczeń zawartych w książce – wspomogą nas doskonałej jakości grafiki, jakie przygotowaliśmy na potrzeby książki,
  • scenariusze ćwiczeń siłowych,
  • artykuły, które dostępne będą jedynie dla osób, które kupiły książkę.

A oto przykłady grafik użytych w książce:

poradnik-3

poradnik-4

Jak dostać się do bazy wiedzy?

Aby dokonać zakupu książki, należy być zarejestrowanym użytkownikiem TreningBiegacza.pl – to ułatwi dostęp do Bazy wiedzy. Po zalogowaniu, w prawym górnym rogu menu, klikamy swoją nazwę użytkownika – u mnie jest to moje imię i nazwisko. Najlepiej też rejestrować się w tej właśnie formie, choć tu zostawiamy Ci pełną dowolność – możesz pozostać zatem zupełnie anonimowy, logując się pod wybranym przez siebie, zarejestrowanym wcześniej pseudoniemem.

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-07

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-08

Następnie zostaniesz przeniesiony do sekcji artykułów, które oznaczyłeś jako „do przeczytania”. Kliknij przycisk „Znajdujesz się w sekcji„, po czym wybierz z rozwijanej listy: Jak zacząć biegać? – Baza Wiedzy. I gotowe!

poradnik-jak-zaczac-biegac-na-10-urodziny-treningbiegacza-pl-09

Masz już książkę? Zaloguj się.

Chcesz ją kupić? Wbijaj się do naszego sklepu. Znajdziesz tu również nieco naszych „gadżetów” – warto z nami biegać!

poradnik-6