🏃Zacznij mądrze biegać🏃‍♀️ -20% z kodem "WIOSNA20". Do końca promocji:
00 d
00 h
00 m
Zapowiedzi imprez

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym – już 20.05.2018

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.
festiwal biegowy im jana pawla ii w kazimierzu dolnym juz 20 05 2018 03

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Rozrzucone wśród zielonych wzgórz niezwykłe zabudowania Kazimierza Dolnego kuszą swoją atrakcyjnością. Miasto z długą historią, mekka artystów, a od 2016 roku także biegaczy z całej Polski. Cieszący się dużą popularnością Bieg Kazimierski w tym oku przyjmie bardziej rozbudowaną formę. Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie całego Festiwalu Biegowego. Wszystko w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odznaczył się w historii naszego kraju oraz całego świata. Jego postać stanowi przykład dla kolejnych pokoleń.

W ramach Festiwalu Biegowego przygotowane zostały dwie trasy – na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami. Niebywałym atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół. Wszystko to razem tworzy wspaniały krajobraz, który zapewni biegaczom niezapomniane wrażenia. Aby doświadczyć tego wszystkiego zapisz się TUTAJ. 

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się też dwa biegi dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat. Do udziału w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II zachęca także zlokalizowane w rynku miasteczko biegacza. Będzie tam można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich stanowi strefa relaksu z leżakami, gdzie można odpocząć po biegowych zmaganiach. Druga –  strefa grilla, w której przygotowane zostaną specjalne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i wege. Nad tą strefą czuwa Sponsor Główny wydarzenia – KNORR. Ostatnia ze stref to ta zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchane zabawki – zjeżdżalnie i zamki do skakania.

festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-juz-20-05-2018-01

Całość imprezy rozpocznie się koło godz. 9, pierwszy bieg (na 5 km) wystartuje o 10. Limit czasu to godzina. Chwilę po 11 na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Rodziców zachęcamy oczywiście do kibicowania maluchom. W samo południe odprawiona zostanie specjalna msza św. w kazimierskiej Farze. Kilka minut po 13 biegacze zostaną zaproszeni na rozgrzewkę, którą poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który brał udział w poprzednich edycjach biegu w Kazimierzu i bardzo ceni sobie atmosferę tego biegu. O godz. 13:30 wystartuje bieg na 10 km. Limit czasu to 1,5 h. Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z pokonanymi kilometrami, odbędzie się celebracja zwycięzców poszczególnych biegów.

festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-juz-20-05-2018-02

Bogaty pakiet nagród

Organizatorzy przygotowali aż 108 miejsc nagradzanych w biegach dla dorosłych i dzieci. Wśród nagród są vouchery na noclegi weekendowe w ekskluzywnych hotelach, przeloty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, grille od sponsora głównego firmy KNORR. Oprócz tego słodkie zestawy od firmy Bakalland. Pojawią się również sponsorowane przez firmę HAL artykuły kuchenne marki Kolorado. Na zawodników czekać będą również vouchery na zakupy w Sklepie Biegacza. Przede wszystkim, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary. Lista nagród stale rośnie.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II to bez wątpienia świetny sposób na spędzenie majowej niedzieli. Walory turystyczne miasta, sportowe emocje oraz wspaniała atmosfera zachęcają do aktywnego wypoczynku.

 
Ponadto zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami Biegaj’MY z DEM’a:

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim 

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie

III Bieg naKopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży 
 

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Brubeck 3D Run Pro, czyli ile może technologia - test koszulek
Następny wpis
Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą! Już 19 maja Bieg Firmowy.
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Rozwiń
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    Rozwiń
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu „przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Rozwiń
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule „Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.