fbpx
festiwal biegowy im jana pawla ii w kazimierzu dolnym juz 20 05 2018 03

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym – już 20.05.2018

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Rozrzucone wśród zielonych wzgórz niezwykłe zabudowania Kazimierza Dolnego kuszą swoją atrakcyjnością. Miasto z długą historią, mekka artystów, a od 2016 roku także biegaczy z całej Polski. Cieszący się dużą popularnością Bieg Kazimierski w tym oku przyjmie bardziej rozbudowaną formę. Organizatorzy zdecydowali się na stworzenie całego Festiwalu Biegowego. Wszystko w hołdzie Janowi Pawłowi II, który odznaczył się w historii naszego kraju oraz całego świata. Jego postać stanowi przykład dla kolejnych pokoleń.

W ramach Festiwalu Biegowego przygotowane zostały dwie trasy – na 5 i 10 km. Obie atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Biegacze będą musieli zmierzyć się z podbiegami i kocimi łbami. Niebywałym atutem trasy jest fakt, że przebiega ona w pobliżu wąwozu Korzeniowy Dół. Wszystko to razem tworzy wspaniały krajobraz, który zapewni biegaczom niezapomniane wrażenia. Aby doświadczyć tego wszystkiego zapisz się TUTAJ. 

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się też dwa biegi dla dzieci. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grupach wiekowych 5-8 lat oraz 9-13 lat. Do udziału w Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II zachęca także zlokalizowane w rynku miasteczko biegacza. Będzie tam można skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref. Pierwszą z nich stanowi strefa relaksu z leżakami, gdzie można odpocząć po biegowych zmaganiach. Druga –  strefa grilla, w której przygotowane zostaną specjalne posiłki regeneracyjne w wersji mięsnej i wege. Nad tą strefą czuwa Sponsor Główny wydarzenia – KNORR. Ostatnia ze stref to ta zabaw dla dzieci. Na najmłodszych będą czekały dmuchane zabawki – zjeżdżalnie i zamki do skakania.

festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-juz-20-05-2018-01

Całość imprezy rozpocznie się koło godz. 9, pierwszy bieg (na 5 km) wystartuje o 10. Limit czasu to godzina. Chwilę po 11 na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Rodziców zachęcamy oczywiście do kibicowania maluchom. W samo południe odprawiona zostanie specjalna msza św. w kazimierskiej Farze. Kilka minut po 13 biegacze zostaną zaproszeni na rozgrzewkę, którą poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life, który brał udział w poprzednich edycjach biegu w Kazimierzu i bardzo ceni sobie atmosferę tego biegu. O godz. 13:30 wystartuje bieg na 10 km. Limit czasu to 1,5 h. Kiedy opadną już pierwsze emocje związane z pokonanymi kilometrami, odbędzie się celebracja zwycięzców poszczególnych biegów.

festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-juz-20-05-2018-02

Bogaty pakiet nagród

Organizatorzy przygotowali aż 108 miejsc nagradzanych w biegach dla dorosłych i dzieci. Wśród nagród są vouchery na noclegi weekendowe w ekskluzywnych hotelach, przeloty motoparalotnią z wicemistrzem świata Norbertem Nowickim, grille od sponsora głównego firmy KNORR. Oprócz tego słodkie zestawy od firmy Bakalland. Pojawią się również sponsorowane przez firmę HAL artykuły kuchenne marki Kolorado. Na zawodników czekać będą również vouchery na zakupy w Sklepie Biegacza. Przede wszystkim, zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymają puchary. Lista nagród stale rośnie.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II to bez wątpienia świetny sposób na spędzenie majowej niedzieli. Walory turystyczne miasta, sportowe emocje oraz wspaniała atmosfera zachęcają do aktywnego wypoczynku.

 
Ponadto zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi wydarzeniami Biegaj’MY z DEM’a:

Festiwal Biegowy im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim 

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie

III Bieg naKopiec Powstania Warszawskiego im. Jerzego Róży 
 

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
brubeck 3d run pro czyli ile moze technologia test koszulek konkurs 01

Brubeck 3D Run Pro, czyli ile może technologia - test koszulek

Następne
wroclawskie firmy pobiegna z pomoca juz 19 maja bieg firmowy 02

Wrocławskie firmy pobiegną z pomocą! Już 19 maja Bieg Firmowy.

Powiązane artykuły

ruszyly zapisy do 9 edycji biegu avon kontra przemoc konkurs 01
Czytaj dalej

Ruszyły zapisy do 9. edycji biegu „AVON Kontra Przemoc” + KONKURS

17 czerwca odbędzie się tegoroczna edycja biegu „AVON Kontra Przemoc – biegnij w Garwolinie”. Organizowana już po raz 9. przez AVON Operations Polska, Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie oraz Stowarzyszenie Truchtacz.pl. impreza zachęca do wspólnego wyrażenia sprzeciwu wobec przemocy domowej w biegu na dwóch dystansach: 10 km oraz – wspólnie z najbliższymi –w biegu rodzinnym na 2 km. Zapisy właśnie ruszyły.
bieg rokity zapraszamy do ustronia 05
Czytaj dalej

Bieg Rokity – zapraszamy do Ustronia

Sercem Ustronia jest malownicza Równica, gdzie zarówno profesjonalni jak i amatorscy biegacze mogą zmierzyć się ze swoimi umiejętnościami i słabościami. Tam według legendy diabeł Rokita chciał postawić młyn, w którym zamierzał mleć ludzkie grzechy na czarną mąkę, by ją potem rozsiewać po szerokim świecie.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM