fbpx
ostatni tydzien zapisow na premierowy krolewski polmaraton 02

Ostatni tydzień zapisów na premierowy Królewski Półmaraton

Już 9 września wystartuje II Królewski Festiwal Biegowy Warszawa – Wilanów. Tym razem to już nie tylko bieg na 5 i 10 km, ale także półmaraton! Co przygotowali organizatorzy dla amatorów biegowych zmagań?

Już 9 września wystartuje II Królewski Festiwal Biegowy Warszawa – Wilanów. Tym razem to już nie tylko bieg na 5 i 10 km, ale także półmaraton! Co przygotowali organizatorzy dla amatorów biegowych zmagań?

Ubiegłoroczny sukces Królewskiego Festiwalu Biegowego w Wilanowie sprawił, że organizatorzy – Urząd Dzielnicy Wilanów, Centrum Sportu Wilanów oraz DEM’a Promotion Polska, postanowili podnieść poprzeczkę nieco wyżej. Tym razem oprócz biegów na 5 i 10 km odbędzie się także pierwszy w historii Wilanowa PÓŁMARATON. 

Zaczniemy od Półmaratonu

9 września biegowe zmagania rozpoczną się od najdłuższego biegu. Zawodnicy staną na linii mety o godz. 8:00. Czeka na nich atestowana trasa o długości 21,97 km, która będzie prowadziła 10-km pętlą. Startujemy na ścieżce rowerowej na wysokości sklepu Nike For Pro.

Trasa: Biegniemy nią do wlotu ulicy Karuzela (skręcamy w prawo tuż przed ogrodzeniem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy). Dobiegamy do skrzyżowania z ul. Wiedeńską i kierujemy się w lewo. Z ulicy Wiedeńskiej skręcamy w lewo w ul. Pałacową, która posiada nawierzchnię brukowaną. Ulicą Pałacową dobiegamy z powrotem na ścieżkę rowerową prowadzącą w kierunku Konstancina. Ścieżką dobiegamy do ul. Korbońskiego, łączącej Wilanów z Ursynowem. Ulicą Korbońskiego biegniemy do punktu nawrotu umiejscowionego w okolicy wysokości ul. Gąsek. Tutaj też umiejscowiony będzie punkt z posiłkiem regeneracyjnym oraz punkt z wodą sponsorowaną przez Partnera Strategicznego – Żywiec Zdrój. Wracamy drugim pasem tej samej nitki do skrzyżowania z ul. Łukasza Drewny. Wbiegamy na skrajny lewy pas ul. Drewny i biegniemy cały czas prosto, aż do wlotu ul. Klimczaka, w rejon strefy Start/Meta. Skręcamy z ul. Przyczółkowej w lewo w ul. Klimczaka, a następnie w lewo na ścieżkę rowerową w kierunku mety.

Czas na 10 kilometrów

Kolejne zmagania rozpoczną się już o godz. 11:30. Na starcie staną zawodnicy pragnący się zmierzyć na dystansie 10 km. Bieg odbędzie się po pętli:

Trasa: Start umiejscowiony będzie na ścieżce rowerowej na wysokości sklepu Nike For Pro. Ścieżką rowerową trasa poprowadzi do wlotu ulicy Karuzela. Na skrzyżowaniu z ulicą Wiedeńską biegacze skierują się w lewo. Następnie Z ulicy Wiedeńskiej skręcają w ul. Pałacową, która posiada nawierzchnię brukowaną. Ulicą Pałacową dobiegną z powrotem do ścieżki rowerowej prowadzącej w kierunku Konstancina. Biegacze dobiegają do ul. Korbońskiego, łączącej Wilanów z Ursynowem. Ulicą Korbońskiego biegniemy do punktu nawrotu ok. 500 metrów prawym skrajnym pasem nitki prowadzącej z Wilanowa na Ursynów. Tutaj też znajdzie się punkt nawodnienia oraz międzyczas. Wracamy drugim pasem tej samej nitki do skrzyżowania z ul. Łukasza Drewny. Wbiegamy na skrajny lewy pas ul. Drewny i biegniemy cały czas prosto, aż do wlotu ul. Klimczaka, w rejon strefy Start/Meta. Skręcamy z ul. Przyczółkowej w lewo w ul. Klimczaka, a następnie w lewo na ścieżkę rowerową w kierunku mety.

Przybij piatkę

Jako ostatni spośród biegów dla dorosłych, o godz. 13:30, wystartuje ten na dystansie 5 km.

Trasa: Startujemy na ul. Przyczółkowej, na wysokości sklepu Nike For Pro, na skrajnym prawym pasie prowadzącym z Wilanowa do Konstancina. Skręcamy z ul. Przyczółkowej w lewo w ul. Klimczaka, a następnie w lewo na ścieżkę rowerową. Biegniemy ścieżką rowerowa do wlotu ulicy Karuzela (skręcamy w prawo tuż przed ogrodzeniem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy). Dobiegamy do skrzyżowania z ul. Wiedeńską i kierujemy się w lewo. Z ulicy Wiedeńskiej skręcamy w lewo w ul. Pałacową, która posiada nawierzchnię brukowaną.Ulicą Pałacową dobiegamy do skrzyżowania z ul. Przyczółkową. Wbiegamy na skrajny lewy pas ul. Przyczółkowej – patrząc od strony, po której poruszają się zawodnicy – i biegniemy cały czas prosto, aż do wlotu ul. Klimczaka, w rejon strefy Start/Meta. Skręcamy z ul. Przyczółkowej w lewo w ul. Klimczaka, a następnie w lewo na ścieżkę rowerową w kierunku mety.

We wszystkich biegach na całej trasie – poza wspomnianą ulicą Pałacową – mamy do czynienia z podłożem asfaltowym oraz betonowym. Każda z tras posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Za prawidłowe nawodnienie biegaczy odpowiada Partner Strategiczny – firma Żywiec Zdrój. Tym razem Organizatorzy nagrodzą aż 144 miejsca! Na zwycięzców będą czekały nagrody ufundowane przez Partnerów Strategicznych – firmę Bakalland, Sklep Biegacza oraz BP Zośka i BP Wiktoria oraz Partnerów m.in. Uzdrowisko Konstancin, Nike For Pro, Perfetti Van Melle Polska, Thera Polska, Go Sport i Ortoreh.

Trasy dla najmłodszych

Nie należy zapominać także o zmaganiach dla najmłodszych zawodników. Zmierzą się oni w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 na odcinkach odpowiednio: 350 oraz 650 m. Każdy z zawodników otrzyma pakiet startowy oraz medal na mecie biegu. Ponadto 3 najszybsze dziewczynki oraz 3 najszybszych chłopców w każdej kategorii wiekowej zostaną nagrodzone w trakcie celebracji na scenie głównej. Biegi dla dzieci wystartują ok. godz. 14:45.

Na najmłodszych zawodników czekać będą także atrakcje – malowanie buziek, wata cukrowa a także dmuchane zabawki. Wszystkie atrakcje dla zawodników i kibiców dostępne będą na terenach zielonych Royal Wilanów oraz na plaży Wilanów, gdzie zorganizowane zostaną wieczorne koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej – wszystko to bowiem w ramach Dni Wilanowa. W miasteczku biegacza czekać będą strefy relaksu, strefy cateringowe z posiłkiem regeneracyjnym, a także strefy zabaw dla dzieci. Dostępne będą również stoiska Sponsorów i Partnerów wydarzenia, a także zaangażowanych w imprezę Wystawców. Nad całością wydarzenia będą czuwały też służby odpowiedzialne za zabezpieczenie medyczne.

To już ostatnie chwile, by zapisać się na wyjątkową imprezę biegową. Atrakcje dla całej rodziny, biegowe zmagania oraz wspaniałe nagrody czekają na Ciebie! Już w najbliższym czasie możecie poszukiwać kodów rabatowych!

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
joanna jozwik chce pomoc pasjonatom biegania polepszac wyniki poprzez zaszczepienie mojej energii i podejscia do biegania 01

Joanna Jóźwik: „Chcę pomóc pasjonatom biegania polepszać wyniki poprzez zaszczepienie mojej energii i podejścia do biegania”

Następne
dlugodystansowy test suunto 9 2

Test Suunto 9 Baro - test multisportowego zegarka

Powiązane artykuły

Najwygodniejsze buty do biegania w trudnym terenie jakie miałem na stopach!
Sprawdź, co to za model