fbpx
24 czerwca konstancin jeziorna po raz kolejny pobiegnie w holdzie piotrowi nurowskiemu 02

24 czerwca Konstancin – Jeziorna po raz kolejny pobiegnie w hołdzie Piotrowi Nurowskiemu

Bieg im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie to już tradycja. W tym roku organizatorzy – Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska – przygotowali już nie tylko bieg, ale cały Festiwal Biegowy, w którym wziąć udział mogą całe rodziny.

Bieg im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie to już tradycja. W tym roku organizatorzy – Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży oraz DEM’a Promotion Polska – przygotowali już nie tylko bieg, ale cały Festiwal Biegowy, w którym wziąć udział mogą całe rodziny.

Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie odwiedzą biegacze z całej Polski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, który odbędzie się 24 czerwca. To impreza, którą biegacze pragną uczcić pamięć polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Sportowcy podkreślają, że był dla nich wyjątkową osobą i z ogromną radością przyjeżdżają do Konstancina, by oddać mu hołd.

Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci i Młodzieży. To oni są organizatorami zawodów dla dzieci pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i predyspozycje sportowe.

24-czerwca-konstancin-jeziorna-po-raz-kolejny-pobiegnie-w-holdzie-piotrowi-nurowskiemu-01

To już czwarta edycja wydarzenia organizowana wspólnie ze SPONSOREM STRATEGICZNYM – firmą Plus. Po raz kolejny przygotowali dla zawodników wiele wartościowych nagród m.in. telefony komórkowe. Od początku wspiera nas również SPONSOR – konstancińskie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji, które zapewni masaże w strefie relaksu oraz pyszną grochówkę. Partnerami wydarzenia są firma Sokółka Okna i Drzwi oraz Uzdrowisko Konstancin.

W ramach Festiwalu Biegowego uczestnicy będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach atestowanych przez Polski Związek Lekkiej Atletyki: na 5 i 10 km. Jako pierwsi, o godz. 9:00 wystartują uczestnicy zmagań na 5 km. Trasa prowadzić będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich i Środkową. Dalej biegacze ponownie wracają na ulicę Rycerską i dalej Mostową i Sienkiewicza dobiegają do linii mety usytuowanej w Parku Zdrojowym. Na 2,5 km mierzony będzie międzyczas. Limit czasu to 1 godzina.  Bieg na 10 km wystartuje o godz. 10:30. Pobiegnie ulicami: Oborską, Potulickich, Od lasu, Żeromskiego, dalej – Oborską z powrotem do linii mety w Parku Zdrojowym. Międzyczas i punkt z wodą znajdą się na 5 km. Limit Czasu – 1,5h. Organizatorzy przewidzieli aż 96 nagród dla zwycięzców.

Biegacze w biurze zawodów otrzymają bogate pakiety startowe. W ich skład wchodzą: butelka wody od Żywiec Zdrój, posiłek regeneracyjny po biegu zagwarantowany przez KNORR, 3 szt. batonów BA! od Bakalland, Bon rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania na nocleg w pokoju dwuosobowym w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński), a także baton proteinowy od Thera Polska. To jednak jeszcze nie wszystko, organizatorzy cały czas pracują nad tym, by pakiet startowy był jeszcze bogatszy i atrakcyjniejszy.

Oprócz zmagań dla dorosłych odbędą się biegi dla dzieci. Zmierzą się one w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat i 9-13 lat – na dystansie ok. 500 m. Każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki, a  12 najszybszych z nich otrzyma nagrody. Oprócz biegów, na najmłodszych uczestników imprezy będzie czekała strefa zabaw z dmuchanymi zabawkami.

24-czerwca-konstancin-jeziorna-po-raz-kolejny-pobiegnie-w-holdzie-piotrowi-nurowskiemu-04

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie zamknie tegoroczną Triadę Biegaj’MY z DEM’a. Uczestnicy po raz pierwszy zmierzyli się ze sobą w Lidzbarku Warmińskim (15 kwietnia),  a następnie w Kazimierzu Dolnym (20 maja). W trakcie celebracji nastąpi zatem finał tych trzech biegów. Na zwycięzców czeka aż 48 nagród.

W tym roku organizatorzy mają specjalną niespodziankę. Wraz z zawodnikami wystartuje Robert Korzeniowski – polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Gośćmi Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego będą aktorzy znani z produkcji telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy  Świat według Kiepskich. Wszystko za sprawą  SPONSORA wydarzenia – Grupy ATM, która każdego roku zapewnia gwiazdorską oprawę Biegu. Ponadto, jak co roku, będzie można spotkać wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Gośćmi biegów Biegaj’MY z DEM’a są m.in. Adam Małysz, Paweł Skrzecz, Tomasz Majewski, Jacek Wszoła, Andrzej Supron, Grzegorz Lato, Krzysztof Cugowski, Urszula Dudziak, Urszula Dębska, Bartosz Olszewski i wielu innych.

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil – SPONSOR WYDARZENIA, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie wszystkich wydarzeń Biegaj’MY z DEM’a zbierane są pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

24-czerwca-konstancin-jeziorna-po-raz-kolejny-pobiegnie-w-holdzie-piotrowi-nurowskiemu-03

Rozbudowane miasteczko biegacza skrywa wiele atrakcji. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść gwarantowany przez SPONSORA GŁÓWNEGO imprezy – firmę KNORR – pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grilla KNORR. Na dzieci czekać będą duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy Sponsorów i Partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego PATRONA MEDIALNEGO – Polsat News. O imprezie możecie usłyszeć także na antenie naszego kolejnego Patrona Medialnego – radia Eska.

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Burmistrza Gminy Konstancin–Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie–Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Zdrojowym. Niezapomniane sportowe emocje,  bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście. Nie może Cię tam zabraknąć.

Więcej bieżących Informacji można znaleźć na stronie wydarzenia na FB  oraz na Instagramie.

Razem
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
test nb 1080 dwa punkty widzenia 01

Test NB 1080 – dwa punkty widzenia

Następne
maratonska koszulka z historia w tle 01

Poznańska maratońska koszulka z historią w tle

Powiązane artykuły

xxix polmaraton lipcowy w okonku juz 17 lipca 01
Czytaj dalej

XXIX Półmaraton Lipcowy w Okonku – już 17 lipca

W dniu 17 lipca 2016 roku zapraszamy miłośników biegania na XXIX Półmaraton Lipcowy do Okonka. Trasa rywalizacji posiada Atest PZLA i składa się z czterech pętli po głównych ulicach miejscowości. W ramach półmaratonu odbędą się po raz drugi Mistrzostwa Sztafet w Półmaratonie.
36 pko wroclaw maraton start i meta na stadionie olimpijskim 02
Czytaj dalej

36. PKO Wrocław Maraton – start i meta na Stadionie Olimpijskim!

Już 9. września kilka tysięcy biegaczy wyruszy w trasę biegu na królewskim dystansie ulicami Wrocławia. Po raz pierwszy w historii wszyscy uczestnicy wystartują nie z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego (jak miało to miejsce dotychczas), ale z wewnątrz samej areny, sprzed wyremontowanej Trybuny Zachodniej. Dzięki temu aplauz rzeszy kibiców poniesie biegaczy od samego przekroczenia linii startu, wzdłuż trasy, aż do powrotu i na metę.