fbpx
rekordowa frekwencja festiwalu biegowego im piotra nurowskiego w konstancinie jeziornie dolaczysz do grona zawodnikow 04

Rekordowa frekwencja Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie. Dołączysz do grona zawodników?

Kolejny rok z rekordową frekwencją Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie. Ostatni moment, by dołączyć do grona zawodników. Zapisy trwają do 20 czerwca br. Atrakcje dla całej rodziny, atestowane przez PZLA trasy oraz niezapomniana atmosfera – już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał Triady Biegaj’MY z DEM’a – Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie. Co w programie?

Kolejny rok z rekordową frekwencją Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie-Jeziornie. Ostatni moment, by dołączyć do grona zawodników. Zapisy trwają do 20 czerwca br. Atrakcje dla całej rodziny, atestowane przez PZLA trasy oraz niezapomniana atmosfera – już w najbliższą niedzielę odbędzie się finał Triady Biegaj’MY z DEM’a – Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie – Jeziornie. Co w programie?

Już po raz czwarty Park Zdrojowy w Konstancinie – Jeziornie odwiedzą biegacze z całej Polski. Wszystko to za sprawą Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego, który odbędzie się 24 czerwca. To impreza, którą biegacze pragną uczcić pamięć polskiego działacza sportowego i społecznego, dwukrotnego Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, tragicznie zmarłego w wyniku katastrofy smoleńskiej Piotra Nurowskiego. Współorganizatorem Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego jest Stowarzyszenie Sport Dzieci  i Młodzieży. To oni są organizatorami zawodów dla dzieci pod hasłem „Czwartki Lekkoatletyczne”, sportowych wakacji dla utalentowanej młodzieży oraz szkoleń dla organizatorów zawodów. W ciągu 20 lat „Czwartki” objęły swoim zasięgiem ponad 120 miast, w których do tej pory uczestniczyło milion dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Dzięki nim dzieci już od najmłodszych lat mogą rozwijać swoje pasje i predyspozycje sportowe.

Jeszcze do 20 czerwca trwają zapisy online na stronie TUTAJ. Biegacze zmierzą się na trasach 5 i 10 km. Obie są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki. Bieg na 5 km startuje o godz. 9:00 na wysokości pomnika Stefana Żeromskiego. Jego trasa przebiegać będzie ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Środkową i Oborską. Tam też biegacze ponownie wbiegną na ulicę Mostową, by ulicą Sienkiewicza wbiec na linię mety zlokalizowaną w Parku Zdrojowym, którą będzie wyznaczać brama Sponsora  Strategicznego – firmy PLUS. Limit czasu w biegu na 5 km to godzina. Zmagania na 10 km rozpoczną się o 10:30 i będą toczyły się ulicami: Sienkiewicza, Mostową, Rycerską, Potulickich, Od Lasu, Żeromskiego, Oborską do mety w Parku Zdrojowym. Limit czasu to 1,5 h. Po zmaganiach dla dorosłych na linii startu staną najmłodsi zawodnicy. Między godz. 12:15 a 12:45 odbędą się biegi dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat. Ci młodsi pobiegną na dystansie 350 m, starsi – 650 m.  Każdy z zawodników otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a trzy najszybsze dziewczynki i trzech najszybszych chłopców w każdej kategorii wiekowej otrzyma nagrody. 

rekordowa-frekwencja-festiwalu-biegowego-im-piotra-nurowskiego-w-konstancinie-jeziornie-dolaczysz-do-grona-zawodnikow-02

To już czwarta edycja wydarzenia organizowana wspólnie ze SPONSOREM STRATEGICZNYM – firmą Plus. Wśród ufundowanych przez nich nagród znajdują się m.in. telefony komórkowe.  Od pierwszej edycji wspiera nas również SPONSOR – konstancińskie Centrum Kompleksowej Rehabilitacji , które zapewni masaże w strefie relaksu oraz pyszną grochówkę. Sponsorami wydarzenia są firma Sokółka Okna i Drzwi oraz Uzdrowisko Konstancin. 

Bogaty pakiet startowy

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie to wyjątkowe wydarzenie zamykające tegoroczną Triadę Biegaj’MY z DEM’a. Uczestnicy spotkali się już wcześniej na starcie Festiwalu Biegowego im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim (15 kwietnia) oraz Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym (20 maja). Na najlepszych spośród nich czeka aż 48 nagród ufundowanych przez Sponsorów i Partnerów wydarzenia.

Pakiet startowy, jak co roku, będzie bardzo bogaty. Biegacze znajdą w nim butelkę wody od Żywiec Zdrój, posiłek regeneracyjny po biegu zagwarantowany przez KNORR, 3 szt. batonów BA! od Bakalland, Bon rabatowy o wartości 50 zł do wykorzystania na nocleg w pokoju dwuosobowym w Hotelu Krasicki (Lidzbark Warmiński), a także baton proteinowy od Thera Polska, produkty do dbania o czystość domu marki Kolorado ufundowane przez firmę HAL. To jednak jeszcze nie wszystko, organizatorzy cały czas pracują nad tym, by pakiet startowy był jeszcze bogatszy i atrakcyjniejszy.  

Pobiegnij ze znanymi postaciami

W tym roku organizatorzy mają specjalną niespodziankę. Na starcie biegu pojawi się wiele gwiazd ze świata sportu i rozrywki. Wraz z zawodnikami wystartuje m.in. Robert Korzeniowski – polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata  i dwukrotny mistrz Europy, były rekordzista świata w chodzie sportowym. Ponadto pojawią się także polscy pięściarze – Norbert Noras Dąbrowski, Krzysztof Diablo Włodarczyk oraz Krzysztof Kosedowski. Gośćmi Festiwalu Biegowego im. Piotra Nurowskiego będą aktorzy znani z produkcji telewizyjnych takich jak Pierwsza miłość czy Świat według Kiepskich. Wszystko za sprawą  PARTNERTA GŁÓWNEGO wydarzenia – Grupy ATM, która każdego roku zapewnia gwiazdorską oprawę Biegu. Jak co roku, Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego będzie wspaniałą okazją do tego, by spotkać znane postaci nie tylko ze świata sportu, ale także rozrywki.

rekordowa-frekwencja-festiwalu-biegowego-im-piotra-nurowskiego-w-konstancinie-jeziornie-dolaczysz-do-grona-zawodnikow-01

Specjalnym ambasadorem Festiwalu jest Piotr Małek – aktualny mistrz Polski kategorii MH5 w kolarstwie szosowym na Handbike’ach. W wyniku nieszczęśliwego wypadku stracił obie nogi. Mimo tego nadal rozwija swoją pasję i osiąga znakomite wyniki. Jego wielkim marzeniem jest udział w paraolimpiadzie w Tokio. Aby się to udało potrzebny jest specjalistyczny sprzęt. Dlatego też firma GTM Mobil – SPONSOR WYDARZENIA, podjęła się wykonania profesjonalnego roweru, który umożliwi mu rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. W trakcie wszystkich wydarzeń Biegaj’MY z DEM’a zbierane są pieniądze na zakup roweru. Zorganizowana zostanie także aukcja, by zebrać środki, które umożliwią spełnienie marzenia Piotra.

Masteczko biegacza czeka z atrakcjami

To jednak nie koniec atrakcji. Na terenie Parku Zdrojowego zlokalizowane będzie miasteczko biegacza. Po biegu każdy zawodnik będzie mógł zjeść gwarantowany przez SPONSORA GŁÓWNEGO imprezy – firmę KNORR – pyszny posiłek regeneracyjny w strefie grilla KNORR. To właśnie ta firma gwarantuje niezapomniany grillowy klimat oraz smakowite kiełbaski, karkówki, piersi z kurczaka i warzywa przygotowywane na miejscu. Dodatkową atrakcją będzie strefa kolejnego SPONSORA GŁÓWNEGO IMPREZY – firmy Algida. Dzięki nim będzie można ochłodzić się nieco po wysiłku za sprawą przepysznych lodów. Na dzieci czekać będą duże zabawki dmuchane. Pojawią się liczne strefy Sponsorów i Partnerów oraz strefy relaksu. Cała impreza będzie relacjonowana na żywo przez głównego PATRONA MEDIALNEGO – Polsat News.  O imprezie możecie usłyszeć także na antenie naszego kolejnego Patrona Medialnego – radia Eska.

rekordowa-frekwencja-festiwalu-biegowego-im-piotra-nurowskiego-w-konstancinie-jeziornie-dolaczysz-do-grona-zawodnikow-03

Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego jest organizowany pod patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie oraz Burmistrza Gminy Konstancin–Jeziorna – Kazimierza Jańczuka oraz we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Konstancinie–Jeziornie oraz Konstancińskim Domem Kultury.

Zapisy online na stronie organizatora potrwają do 20 czerwca. Później będzie można zakupić pakiet startowy w Biurze Zawodów w cenie 100 zł.

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Biegowy im. Piotra Nurowskiego w Konstancinie–Jeziornie, który odbędzie się 24 czerwca w Parku Zdrojowym. Niezapomniane sportowe emocje,  bogate pakiety startowe i mega nagrody, wspaniała atmosfera oraz znamienici goście. Przyjedź z całą rodziną i przekonaj się, że warto.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzednie
vi edycja biegu firmowego w warszawie juz za nami 03

VI edycja Biegu Firmowego w Warszawie już za nami!

Następne
Jak NIE biegać? Krótki poradnik część 2.

Jak NIE biegać? Krótki poradnik część 2.

Powiązane artykuły

cropped znamy trase 41 pzu maratonu warszawskiego 01 1
Czytaj dalej

Znamy trasę 41. PZU Maratonu Warszawskiego!

Znamy trasę 41. PZU Maratonu Warszawskiego! Tradycyjnie w ostatni dzień września biegacze zmierzą się z dystansem 42 kilometrów i 195 metrów. W ramach imprezy odbędzie się także Bieg na Piątkę oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska, podczas której biegacze będą mogli spróbować swoich sił w trzyosobowych zespołach.
za 50 dni wloclawek stanie sie stolica biegania 01
Czytaj dalej

Za 50 dni Włocławek stanie się stolicą biegania

Za niecałe dwa miesiące odbędzie się jedna z największych imprez sportowych w województwie kujawsko-pomorskim - ANWIL Półmaraton Włocławek. Miłośnicy biegania do 8 października mają czas na zgłoszenie swojego udziału. Tymczasem już dziś wiemy, w jakich koszulkach wystartują biegacze. Wszyscy zainteresowani ich wyglądem powinni odwiedzić oficjalny profil fejsbukowy wydarzenia, na którym zamieszczone są ich zdjęcia.

TreningBiegacza.pl PREMIUM

Zapisz się do największej w Polsce zaangażowanej społeczności biegaczy, bądź na bieżąco i osiągaj swoje cele szybciej niż inni!

TreningBiegacza.pl PREMIUM
Więcej o TreningBiegacza.pl PREMIUM