Ostatni moment na rejestrację na Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym

20 maja ulice Kazimierza Dolnego wypełnią biegacze z całej Polski. Wszystko to w ramach Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Sprawdźmy, co przygotowali Organizatorzy. W tym roku już nie jeden bieg, a cały Festiwal Biegowy sprawi, że Kazimierz Dolny stanie się biegową stolicą województwa lubelskiego! W ramach Festiwalu uczestnicy będą mogli się zmierzyć na dystansach 5 i 10 km. 

Impreza rozpocznie się koło godz. 9:00, kiedy to biegacze będą przygotowywać się do biegu na kazimierskim rynku. O 9:40 rozgrzewkę dla biegaczy poprowadzi Bartosz Olszewski – najszybszy na świecie biegacz Wings For Life.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-03

Towarzyszyć mu będzie Katarzyna Gorlo, która trenuje triathlon i przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Triathlonie w RPA. Punktualnie o 10:00 wystartuje bieg na 5 km. Trasa biegu prowadzi ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Doły i Lubelską. Następnie biegacze wbiegają metę, która znajdować się będzie w rynku.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-01

Sklep TreningBiegacza.pl

Kupując u nas, wspierasz rozwój serwisu!

Po zakończonych zmaganiach na 5 km odbędą się biegi dla dzieci Biegaj’My z Pszczółką. Najmłodsi  zawodnicy z mierzą się w dwóch grupach wiekowych: 5-8 lat oraz 9-13 lat, na dystansie ok. 500 m. Rejestracja na bieg dla dzieci odbywa się pod tym linkiem TUTAJ.  UWAGA:  Udział w biegu dla dzieci jest bezpłatny, po zakończeniu rejestracji online będzie możliwość zapisania dziecka w biurze zawodów.

Konkurs dla dzieci

Jednak to jeszcze nie wszystko! Partner wydarzenia – Pszczółka Fabryka Cukierków przygotowała dla najmłodszych specjalny konkurs – na najfajniejszą pszczółkę! Można się przebierać, malować, stylizować! Najciekawsze stylizacje zostaną nagrodzone. Ponadto każdy z zawodników otrzyma słodkie upominki  oraz medal.

Biegi dla dzieci – Biegaj’MY z Pszczółką odbędą się między 11:10-12:00.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-05

O godz. 12:00 goście będą mieli możliwość wziąć udział w uroczystej Mszy św. w kazimierskiej Farze. Następnie o godz. 13:10 odbędzie się kolejna rozgrzewka – tym razem przed biegiem na 10 km. Ją także poprowadzą Bartosz Olszewski i Katarzyna Gorlo. Punktualnie o 13:30 wystartują zawodnicy na najdłuższym dystansie Festiwalu Biegowego im. Jana Pawła II w Kazimierzu Dolnym. Trasa biegu przebiega ulicami: Nadrzeczną, Kwaskowa Góra, Wylągi, Skowieszynek, Doły, Lubelska. Bieg zakończy się na rynku. Międzyczas oraz punkt z wodą znajdą się na 5 km.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-02

Po biegowych zmaganiach – ok. godz. 15:30 rozpocznie się celebracja zawodników. Organizatorzy przewidzieli nagrody w różnych kategoriach. W sumie – aż 96 miejsca nagradzane! Wśród nagród są: noclegi w luksusowych Hotelach, karty podarunkowe od Sklep Biegacza, przeloty Motoparalotnią z Wicemistrzem Świata Norbert Nowickim, zestawy suplementów od Thera Polska, słodkie zestawy od Bakalland, paczki z produktami do dbania o czystość domu od firmy HAL, właściciela marki KOLORADO. Pula nagród stale się powiększa.

ostatni-moment-na-rejestracje-na-festiwal-biegowy-im-jana-pawla-ii-w-kazimierzu-dolnym-06

Zapisy na bieg potrwają do 16 maja na stronie organizatora KLIK

Zapraszamy także do śledzenia wydarzenia na FB TUTAJoraz do obserwowania instargama.