BIEGNIESZ? POMAGASZ. Charytatywny Bieg dla Antka – bo dobro powraca!

Jest mały człowiek, który chciałby żyć. Móc poznawać świat, móc przytulać się do mamy – móc kiedyś biegać. Bo przecież każde dziecko kocha biegać. Ale mały Antoś dostał od losu wyzwanie – musi wygrać walkę z chorobą. I my BIEGACZE, chcemy mu pomóc. Jak? Już w najbliższą sobotę, 17 grudnia o godzinie 11:00 na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej odbędzie się wyjątkowy bieg dla półtorarocznego chłopca o imieniu Antek.

Cały ten świat, który czasami trudno samodzielnie dogonić – możemy stworzyć wspólnie. Jak? Po prostu biec.

Nasz mały, dzielny książę – Antoś

U Antosia Błaszczyka,  niespełna rok temu zdiagnozowano guza tylnego dołu czaszki MEDULLOBLASTOMA. Dodatkowo ma założoną zastawkę komorowo-otrzewnową w wyniku wodogłowia pooperacyjnego. Jest w trakcie chemioterapii i dalszej walki o powrót do zdrowia. Jest pod stałą opieką szpitala na ul.Spornej w Łodzi i, tu apel do osób chcących oddać krew dla małego Antosia o podanie danych chłopca: Antoni Błaszczyk, szpital na ul. Spornej w Łodzi. Za co z góry w imieniu rodziców Antosia i naszym serdecznie dziękujemy!

Każdy uczestnik biegu staje się cegiełką życia. Biegniesz? Pomagasz

Trasa biegu wynosi 5 km i poprowadzona jest na terenie jednostki wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Po biegu zapraszamy na smaczną wojskową grochówkę oraz słodki poczęstunek, kawę i herbatę.

Przewidziane są atrakcyjne nagrody, a na mecie medale będą wręczały złote medalistki niedawnych Mistrzostw Europy w Biegu 24 godzinnym, które odbyly się w Albi we Francji – Patrycja Bereznowska (rekordzistka Polski i indywidualna wicemistrzyni Europy w Biegu 24 h), Agata Matejczuk i Milena Grabska-Grzegorczyk.

Chciałam, żeby impreza została na długo w pamięci biegaczy, którzy przyjadą do Leźnicy Wielkiej, żeby pomóc Antkowi oraz zmierzyć się z 5 km trasą, która wytyczona jest na co dzień na zamkniętym terenie jednostki wojskowej – mówi Agata Matejczuk dodając – myślę, że dzięki pomocy dziewczyn ze złotej drużyny tak właśnie będzie.

Opłata startowa wynosi 35 zł i jest możliwość dokupienia cegiełki w kwotach 10, 20, 50 zł.

Cały dochód będzie przeznaczony na dalsze leczenie i rehabilitację chłopca.

Zapisy i regulamin jest na stronie www.zapisy.inessport.pl oraz biegampolodzi.pl. Ze względu na miejsce biegu, teren jednostki wojskowej, nie będzie możliwości zaposów w dniu imprezy.  Zapisać się można tylko do 14 grudnia.

W imieniu rodziców chłopca i naszym, serdecznie zapraszamy na to szczególne wydarzenie! Szczegółowe i bieżące informacje znajdziecie na stronie wydarzenia – Bieg Charytatywny dla Antka.

Nie możesz biec? Możesz pomóc – skorzystaj z możliwości wpłaty na konto Antosia.

bieg-dla-antka-01