Fenix – latarki nie tylko dla biegaczy

Partnerzy medyczni TreningBiegacza.pl

Fenix to stosunkowo nowa marka na rynku, jednak jej prężny rozwój, bogata oferta oraz wysoka jakość wykonania, sprawiły, że z dnia na dzień zyskuje sobie liczne grono zwolenników i to nie tylko wśród biegaczy. Poznajmy latarki Fenix.

Fenix buduje swoją ofertę już od 2004 roku. Z całą pewnością można powiedzieć, że przez wszystkie lata producent ten zyskał bardzo stabilną pozycję na rynku światowym. Oprócz latarek czołowych, czyli serii HP, HL oraz HM, producent ten posiada także latarki do użytku codziennego (EDC), czyli serie E, UC, LD, RC, FD oraz taktyczne do zadań specjalnych, do których zaliczają się modele z serii TK, FD, MC, SE. Oczywiście nie zabraknie tu latarek kempingowych (seria CL), jak i rowerowych (seria BT oraz BC).

Latarki czołowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-02

Czołówki to bardzo bliski temat dla każdej osoby, która biega po zmierzchu. Z tego względu omówienie poszczególnych serii latarek Fenix zaczniemy właśnie od tej grupy.

Niepodległa Piątka na PGE Narodowym

Fenix seria HP

To seria bardzo solidnych i odpornych latarek czołowych. Cechują się dużą wytrzymałością oraz ogromną mocą świecenia. Wymagają niezawodnego źródła zasilania, z tego względu wyposażono je w zasobnik ogniw, który po założeniu latarki znajduje się z tyłu głowy lub umieszczamy go na plecaku, lub przy pasie. Sprawdzają się tam, gdzie inne czołówki są zbyt delikatne, a ich moc niewystarczająca. Penetracja jaskiń, trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury – to właśnie w takich okolicznościach serio HP pokaże, na co ją stać i dlaczego warto wybrać jedną z tych „tytanicznych” latarek.

Fenix seria HL   

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-03

Lekkie, ergonomiczne, o szerokim spektrum zastosowania w zależności od modelu. To wśród tych latarek znajdziemy najwięcej modeli przeznaczonych dla biegaczy. Zróżnicowanie poszczególnych latarek serii HL sprawia, że znajdziemy tu zarówno latarki bardzo lekkie, z obudową z tworzywa, jak również latarki cięższe, których obudowa to bardzo mocny stop aluminium. W tym drugim przypadku latarki te sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych, niskich temperaturach, a także posiadają dużą wytrzymałość na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Fenix seria HM

  fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-04

To nowa seria latarek, w której na chwilę obecną znajduje się model HM50R. Latarka ta charakteryzuje się możliwością odpięcia od paska, jak również ma funkcję ładowania przez port microUSB. Jak będzie kształtować się ta seria, z pewnością okaże się to w najbliższej przyszłości.

Latarki ręczne

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-05

Fenix posiada bardzo rozbudowaną ofertę ręcznych latarek, które w ogólnym założeniu mają funkcjonować jako latarki do domu, na różnego rodzaju wyjazdy. Takie, które każdego dnia nosimy w swoim plecaku czy też latarki wyspecjalizowane, przeznaczone dla służb mundurowych i ratowniczych.

Fenix seria E

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-06

Kompaktowe i lekkie, stworzone z myślą o noszeniu ich przy sobie każdego dnia. Znajdziemy tu zarówno modele stworzone do noszenia przy kluczach, jak i nieco większe, które bez problemu zmieścimy w naszej podręcznej torbie czy plecaku. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się tu modele mocniejsze, ale o równie kompaktowych gabarytach.

Fenix seria PD

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-07

Latarki tej serii cechują się dużą mocą świecenia, solidnym źródłem zasilania w postaci ogniw CR123 lub 18650. Fenix PD to propozycja dla osób, które wykorzystują latarkę w trudnych warunkach i niskich temperaturach.

Fenix seria LD

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-08

Seria stworzona dla miłośników sprzętu EDC, która także doskonale sprawdzi się w turystyce, jak również wybrane modele znajdą zastosowanie w ratownictwie, np. do poszukiwania zaginionych osób (np. LD75C).

Fenix seria RC

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-09

Grupa latarek, które są wyposażone w układ ładujący ogniwa. Znajdziemy tu zarówno kompaktową latarkę EDC, latarkę taktyczną, jak i potężny szperacz, który idealnie sprawdzi się do przeczesywania ogromnych przestrzeni.

Fenix seria UC

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-10

To druga seria charakteryzująca się funkcją ładowania. Znajdziemy tu lekkie i kompaktowe latarki, które doskonale sprawdzą się jako latarki do domu, podręczne latarki w samochodzie czy jako źródło światła na wypadzie na łono natury.

Fenix seria TK

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-11

Latarki taktyczne oraz szperacze, czyli sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu służb mundurowych i ratowniczych. W Polsce sporą grupą odbiorców stanowią myśliwi. Seria znalazła też swoich fanów wśród survivalowców, pasjonatów militariów i EDC.

Latarki rowerowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-12

Dla tych, którzy oprócz biegania lubią wsiąść na rower, Fenix posiada w swojej ofercie dwie serie latarek rowerowych tj. BC oraz BT. Latarki te bardzo dobrze radzą sobie z oświetleniem drogi zarówno bezpośrednio przed rowerem, jak również na znacznej odległości, dzięki zastosowaniu podwójnego strumienia światła.

Oświetlenie kempingowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-13

Jeśli planujecie częste wyjazdy pod namiot lub ogólnie odpowiada wam wypoczynek na kempingu, Fenix przygotował specjalnie dla was serię latarek, a raczej lamp oznaczonych symbolem CL. Znajdziemy tu lampy i latarnie, które idealnie nadają się do oświetlenia obozu lub wnętrza namiotu.

Dlaczego warto postawić na latarki Fenix?

Fenix, pomimo swoich chińskich korzeni, stawia na oryginalne rozwiązania oraz naprawdę wysoką jakość wykonania swoich produktów na poziomie odpowiadającym topowym markom na rynku latarek. Do tego na większość modeli otrzymamy aż 5,5 roku gwarancji. Naprawdę rozbudowana oferta pozwala dobrać taki model, który idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania. Nie da się ukryć, że na naszym podwórku przyszedł czas latarek Fenix.

Jeśli potrzebujesz pomocy w treningu, umów się na niezobowiązującą rozmowę