fbpx
Informacje prasowe

Fenix – latarki nie tylko dla biegaczy

Fenix to stosunkowo nowa marka na rynku, jednak jej prężny rozwój, bogata oferta oraz wysoka jakość wykonania, sprawiły, że z dnia na dzień zyskuje sobie liczne grono zwolenników i to nie tylko wśród biegaczy. Poznajmy latarki Fenix.
fenix latarki nie tylko dla biegaczy 01

Fenix to stosunkowo nowa marka na rynku, jednak jej prężny rozwój, bogata oferta oraz wysoka jakość wykonania, sprawiły, że z dnia na dzień zyskuje sobie liczne grono zwolenników i to nie tylko wśród biegaczy. Poznajmy latarki Fenix.

Fenix buduje swoją ofertę już od 2004 roku. Z całą pewnością można powiedzieć, że przez wszystkie lata producent ten zyskał bardzo stabilną pozycję na rynku światowym. Oprócz latarek czołowych, czyli serii HP, HL oraz HM, producent ten posiada także latarki do użytku codziennego (EDC), czyli serie E, UC, LD, RC, FD oraz taktyczne do zadań specjalnych, do których zaliczają się modele z serii TK, FD, MC, SE. Oczywiście nie zabraknie tu latarek kempingowych (seria CL), jak i rowerowych (seria BT oraz BC).

Latarki czołowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-02

Czołówki to bardzo bliski temat dla każdej osoby, która biega po zmierzchu. Z tego względu omówienie poszczególnych serii latarek Fenix zaczniemy właśnie od tej grupy.

Fenix seria HP

To seria bardzo solidnych i odpornych latarek czołowych. Cechują się dużą wytrzymałością oraz ogromną mocą świecenia. Wymagają niezawodnego źródła zasilania, z tego względu wyposażono je w zasobnik ogniw, który po założeniu latarki znajduje się z tyłu głowy lub umieszczamy go na plecaku, lub przy pasie. Sprawdzają się tam, gdzie inne czołówki są zbyt delikatne, a ich moc niewystarczająca. Penetracja jaskiń, trudne warunki atmosferyczne, niskie temperatury – to właśnie w takich okolicznościach serio HP pokaże, na co ją stać i dlaczego warto wybrać jedną z tych „tytanicznych” latarek.

Fenix seria HL   

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-03

Lekkie, ergonomiczne, o szerokim spektrum zastosowania w zależności od modelu. To wśród tych latarek znajdziemy najwięcej modeli przeznaczonych dla biegaczy. Zróżnicowanie poszczególnych latarek serii HL sprawia, że znajdziemy tu zarówno latarki bardzo lekkie, z obudową z tworzywa, jak również latarki cięższe, których obudowa to bardzo mocny stop aluminium. W tym drugim przypadku latarki te sprawdzą się w trudnych warunkach atmosferycznych, niskich temperaturach, a także posiadają dużą wytrzymałość na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne.

Fenix seria HM

  fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-04

To nowa seria latarek, w której na chwilę obecną znajduje się model HM50R. Latarka ta charakteryzuje się możliwością odpięcia od paska, jak również ma funkcję ładowania przez port microUSB. Jak będzie kształtować się ta seria, z pewnością okaże się to w najbliższej przyszłości.

Latarki ręczne

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-05

Fenix posiada bardzo rozbudowaną ofertę ręcznych latarek, które w ogólnym założeniu mają funkcjonować jako latarki do domu, na różnego rodzaju wyjazdy. Takie, które każdego dnia nosimy w swoim plecaku czy też latarki wyspecjalizowane, przeznaczone dla służb mundurowych i ratowniczych.

Fenix seria E

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-06

Kompaktowe i lekkie, stworzone z myślą o noszeniu ich przy sobie każdego dnia. Znajdziemy tu zarówno modele stworzone do noszenia przy kluczach, jak i nieco większe, które bez problemu zmieścimy w naszej podręcznej torbie czy plecaku. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się tu modele mocniejsze, ale o równie kompaktowych gabarytach.

Fenix seria PD

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-07

Latarki tej serii cechują się dużą mocą świecenia, solidnym źródłem zasilania w postaci ogniw CR123 lub 18650. Fenix PD to propozycja dla osób, które wykorzystują latarkę w trudnych warunkach i niskich temperaturach.

Fenix seria LD

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-08

Seria stworzona dla miłośników sprzętu EDC, która także doskonale sprawdzi się w turystyce, jak również wybrane modele znajdą zastosowanie w ratownictwie, np. do poszukiwania zaginionych osób (np. LD75C).

Fenix seria RC

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-09

Grupa latarek, które są wyposażone w układ ładujący ogniwa. Znajdziemy tu zarówno kompaktową latarkę EDC, latarkę taktyczną, jak i potężny szperacz, który idealnie sprawdzi się do przeczesywania ogromnych przestrzeni.

Fenix seria UC

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-10

To druga seria charakteryzująca się funkcją ładowania. Znajdziemy tu lekkie i kompaktowe latarki, które doskonale sprawdzą się jako latarki do domu, podręczne latarki w samochodzie czy jako źródło światła na wypadzie na łono natury.

Fenix seria TK

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-11

Latarki taktyczne oraz szperacze, czyli sprzęt, który powinien znaleźć się na wyposażeniu służb mundurowych i ratowniczych. W Polsce sporą grupą odbiorców stanowią myśliwi. Seria znalazła też swoich fanów wśród survivalowców, pasjonatów militariów i EDC.

Latarki rowerowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-12

Dla tych, którzy oprócz biegania lubią wsiąść na rower, Fenix posiada w swojej ofercie dwie serie latarek rowerowych tj. BC oraz BT. Latarki te bardzo dobrze radzą sobie z oświetleniem drogi zarówno bezpośrednio przed rowerem, jak również na znacznej odległości, dzięki zastosowaniu podwójnego strumienia światła.

Oświetlenie kempingowe

fenix-latarki-nie-tylko-dla-biegaczy-13

Jeśli planujecie częste wyjazdy pod namiot lub ogólnie odpowiada wam wypoczynek na kempingu, Fenix przygotował specjalnie dla was serię latarek, a raczej lamp oznaczonych symbolem CL. Znajdziemy tu lampy i latarnie, które idealnie nadają się do oświetlenia obozu lub wnętrza namiotu.

Dlaczego warto postawić na latarki Fenix?

Fenix, pomimo swoich chińskich korzeni, stawia na oryginalne rozwiązania oraz naprawdę wysoką jakość wykonania swoich produktów na poziomie odpowiadającym topowym markom na rynku latarek. Do tego na większość modeli otrzymamy aż 5,5 roku gwarancji. Naprawdę rozbudowana oferta pozwala dobrać taki model, który idealnie wpasuje się w nasze oczekiwania. Nie da się ukryć, że na naszym podwórku przyszedł czas latarek Fenix.

Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

Total
0
Shares

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni wpis
Latarki ze zmienną ogniskową - biegasz na długich czy na krótkich światłach?
Następny wpis
Nowości biegowe dla niej i dla niego - test odzieży do biegania AdRunaLine
Opinie

Dołącz do takich jak Ty!

Dołącz do ludzi takich jak Ty, którzy już nam zaufali i zostali biegaczami!

  • Podczas 10 tygodni udało mi się poprawić bazę tlenową z 32 do 35, znaleźć swoją odskocznię od trudności życia codziennego bez szwanku dla zdrowia  i jestem przekonana, że nie zrobiłabym tego bez programu Od zera do runnera przy nieocenionym wsparciu naszej grupy na Discordzie.
    Urszula - od zera do runnera

    Urszula

    Suwałki
  • Już miałem rzucić bieganie. Chciałem dać sobie z nim spokój, ale trafiłem do Was. Powiedziałem sobie spróbuję jeszcze raz od zera i okazało się, że to strzał  w dziesiątkę. Po marszach  bóle minęły, a co najważniejsze czuję w tych miejscach  włożoną pracę na treningach.
    IMG 20241026 230234 scaled e1730212654169

    Edward

    Ryczywół (wielkopolskie)
  • Program bardzo mi się podoba. Zachęciło mnie to że trwa 52 tygodnie (przerobiłam już kilka programów typu “przebiegnij 5 km w 5 tygodni” i zawsze na początkowych etapach się wypalałam – po prostu to była zbyt intensywna aktywność niedostosowana do moich możliwości). A w tym przypadku to rozłożenie intensywności wydaje mi się kluczowe.
    Marta OZDR

    Marta

    Warszawa
plany treningowe

Masz pytania? Mamy odpowiedzi.

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące biegania.

Ile biega amator?

Wyjdźmy od tego, aby ustalić, kto to jest amator.

Amator to każda biegająca osoba, która nie żyje z biegania. A więc i ta, która dopiero zaczyna, jak i ta, która biega 2:30 maraton. Różne również będą treningi tych osób. Ten, który zaczyna biegać, będzie 10-15 kilometrów tygodniowo, a bardzo zaawansowany biegacz może przekraczać i 150 na tydzień.

Ile powinno się biegać na początku?

W pierwszych tygodniach staraj się nie biegać więcej niż od około 8 do 15 kilometrów tygodniowo z podziałem na 3 lub 4 jednostki treningowe. Z czasem, gdy poczujesz się silniejszy i sprawniejszy stopniowo wydłużaj kilometraż.

Jak oddychać w czasie biegu?

Polecam Ci książkę Tlenowa przewaga, gdzie jest bardzo dobrze udokumentowane, dlaczego powinno oddychać się nosem w trakcie biegania, spania i dowolnej innej aktywności fizycznej.

Więcej przeczytasz także w naszym artykule “Jak oddychać podczas biegania?

Jak przebiec swoje pierwsze 5 km?

Gorąco Cię zachęcam do wybrania planu treningowego dla początkujących i trenowania zgodnie z jego wytycznymi. Może sprawdzić się plan https://treningbiegacza.pl/artykul/plany-treningowe-na-5km-z-dodatkowa-aktywnoscia-i-silownia

    Ile powinno się biegać na początku?

    Zakładam, że jeszcze nie biegasz i dopiero chcesz zacząć. Gorąco polecam Ci zapisanie się do naszego newslettera, aby otrzymać roczny plan treningowy dla początkujących.

    Link do zapisu.

    Jak zacząć biegać od zera?

    Na początku oceń swój stan. Podejdź do tego bardzo świadomie i odpowiedzialnie, aby nie zrobić sobie krzywdy. Kiedy ostatnio podejmowałeś ostatnią aktywność fizyczną, ile ważych i ile masz wzrostu. Czy Twoje BMI jest w normie, czy raczej mocno odbiega od normy.

    Gdy będziesz w stanie określić swój stan, łatwiej Ci przyjdzie wybór odpowiedniego planu treningowego. W zależności od swojej obecnej formy wybierz taki, który będzie delikatnym wyzwaniem, ale nie będzie sprawiać, że po każdym treningu będziesz wracać do domu półprzytomny. Link do planów treningowych.

    Jak zacząć biegać, gdy się nie ma kondycji?

    Powoli i bez pośpiechu. Kondycja przyjdzie sama, pod warunkiem, że nie będziesz przeciążać swojego organizmu, który ma swoje limity.

    Zacznij od marszobiegu. Minutę idź, minutę biegnij. Powtórz to 7-10 razy na jednym treningu i wykonaj taki trening 3 razy w tygodniu przez najbliższe 5 tygodni. Bardzo szybko dostrzeżesz pozytywne objawy poprawy kondycji.

    Jakie tempo biegu dla początkujących?

    Adekwatne do Twojej obecnej kondycji. Jeśli nie jesteś w stanie biec bez przystanku i zaczerpnięcia tchu przez minutę, to bez sensu jest gnanie na łeb na szyję. Obierz takie tempo, aby swobodnie przy tym móc rozmawiać. Nazywa się to tzw. tempem konwersacyjnym. Jesteś w stanie biec i coś tam przy okazji mówić. Jeśli od razu brakuje Ci tchu w płucach, zwalniasz.

    Na początku nawet nie przejmuj się jednostkami typu 5 min/km, czy 25 sekund na 100 metrów. Na to przyjdzie czas.

    Masz pytania?

    Napisz do nas

      Czy mój wpis Ci w jakiś sposób pomógł?

      Kliknij gwiazdkę, aby ocenić artykuł!

      Średnia ocena 0 / 5. Liczba głosów: 0

      Jak dotąd brak głosów! Bądź pierwszą osobą, która oceni ten artykuł.

      Rozpocznij przemianę od Zera do Runnera w drodze po zdrowe życie.
      Dołączam do programu